Вакансії

«Отдохну хоть за дорогу!» — візуальне есе про етнографічні польові дослідження фотографії

У вересні протягом двох тижнів антропологиня та дослідниця візуальних практик Олена Мартинчук відвідувала селища, які розташовані поблизу північно-західного кордону Польщі з Україною і шукала/фіксувала досвіди взаємодії з (домашньою) фотографією місцевих жителів. Це перший етап — етнографічний — дослідження, яке присвячене вернакулярній фотографії, зробленій у ХХ столітті, та сучасним фотопрактикам у прикордонних селах.

Реалізація польових досліджень стала можливою завдяки програмі «Стипендії» Українського культурного фонду. Зібрані матеріали (світлини, інтерв’ю, нотатки) стануть частиною фотокниги про домашню фотографію, яка буде у відкритому доступі вже наприкінці жовтня цього року.

Польова етнографічна робота (fieldwork) — це не лише про збирання та опис інформації. Це насамперед про чутливість та (обережне) занурення у життя локальних спільнот. Про спостережливість та вразливість. Про довіру і взаємодію з партнерами й партнерками дослідження. Про спроби пізнати зі середини контекст, уникаючи його іншування. У формі аудіовізуального есе ділюсь тим самим «локальним контекстом» польових досліджень вернакулярної фотографії. Фрагменти візуальних нотаток уявнюють тло дослідницького процесу, а повсякденний звуковий ландшафт експедицій передають польові записи (field recordings).

2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15

Сердечно дякую усім, кого зустріла під час експедицій. Особливо вдячна тим, хто відгукнувся розповісти про власні домашні фотографії й тим, хто підтримував і допомагав у різний спосіб, підказував та направляв. Також дякую усім, хто стежив і продовжує стежити за проєктом!

Назва «Отдохну хоть за дорогу!» — вислів почуто від пасажирки маршрутки, яка поверталась з роботи на плантаціях лохини поблизу Шацька

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: