Вакансії

Команда українського павільйону Венеційської бієнале призупинила роботу над проєктом 

Архітектурне рішення проєкту національного павільйону України на 59-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва. Фото надано офісом «ФОРМА»
Архітектурне рішення проєкту національного павільйону України на 59-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва. Фото надано офісом «ФОРМА»

Станом на вечір 24 лютого команда українського павільйону оголосила про зупинку своєї роботи над проєктом для 59-тої Венеційської бієнале через повномасштабне вторгнення Росії. Про це команда заявила на своїй сторінці в інстаграмі.

«Шановні друзі, колеги та мистецька спільното.

Куратори павільйону, а також художник Павло Маков отримують багато запитів від преси та колег. Ми хотіли б відповісти на деякі з них та прояснити ситуацію.

Нижче наведені заяви та наміри представляють не Міністерство культури та інформаційної політики України, а особисту позицію команди павільйону. 

В Україні відбулось військове вторгнення. Російська Федерація напала на мирну та незалежну державу України. Наше життя, життя наших близьких, а також все, за що ми виступаємо — мир, свобода, демократія, культура — під загрозою.

Наша команда розкидана по всій Україні: Харкові, Києві та Львові. Також у нас є члени команди за межами України.

На момент оприлюднення цієї заяви нам нічого напряму не загрожує, але ситуація критична і змінюється щохвилини. Наразі ми не можемо продовжувати роботу над проєктом павільйону через небезпеку нашому життю.

Усі міжнародні рейси з України та в Україну скасовані. Подорожувати країною ризиковано.

Ми сповнені рішучості представляти Україну на 59-й художній виставці — La Biennale di Venezia, але не все залежить від нас. Якщо ситуація зміниться, і продовжувати нашу роботу та подорожі буде безпечно, ми прибудемо до Венеції. Ми поки не можемо підтвердити, що наш проєкт буде завершено. Але обіцяємо, що зробимо все можливе для збереження унікальних робіт Павла Макова та нашої великої команди, над якими ми працювали протягом останніх 5 місяців в підготовці для майбутнього бієнале, а також представити Україну в міжнародній сцені сучасного мистецтва такою, якою вона заслуговує бути представленою. 

Ми закликаємо міжнародну мистецьку спільноту використати весь наш вплив, щоб зупинити вторгнення Росії в Україну. Зброя може ранити тіло, але культура здатна змінити думку. Ця війна є зіткненням цивілізацій — вільний і цивілізований світ атакує варварський та агресивний. Якщо ми й надалі будемо пасивними спостерігачами за ситуацією, ми втратимо все, над чим працюємо, і всю спадщину наших попередників — мистецтво, любов, свободу самовираження та здатність творити.

Будьте з Україною в цей складний час».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: