Вакансії

Незважаючи на війну, Україна візьме участь у Венеційській бієнале

Під час відеоконференції з організаторами та міжнародними кураторами Венеційської бієнале куратори українського павільйону повідомили, що відновили роботу над проєктом і представлятимуть Україну на 59-тій Міжнародній художній виставці.

Команді вдалося евакуювати фрагменти роботи «Фонтан виснаження» з Києва, де ведуться активні воєнні дії. Решту проєкту команда планує відтворити у Венеції. На думку кураторів, шанс представити Україну на найважливішому мистецькому форумі у світі роботою Павла Макова допоможе Україні отримати власний голос і боротися з російською агресією не лише на території своєї країни, а й у міжнародному культурному просторі.

«У такі часи присутність України на виставці важлива як ніколи раніше. Коли Росія заперечує саме право на існування нашої культури, ми мусимо продемонструвати світові наші досягнення», — коментують куратори павільйону Марія Ланько, Лізавета Герман і Борис Філоненко.

Нагадаємо, що 24 лютого команда українського павільйону оголосила про зупинку своєї роботи над проєктом для 59-тої Венеційської бієнале через повномасштабне вторгнення Росії. На момент цієї заяви художник Павло Маков перебував із родиною у Харкові, а всі троє кураторів залишилися в Києві. Зараз обидва міста перебувають під бомбардуванням армії РФ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: