Некоторые умирают целиком и сразу, а ты умираешь по чуть-чуть
Для рубрики ЗАПАЛЕННЯ художниця Катерина Лісовенко зробила серію дуже особистих малюнків — епізодичних розкадровок з її тривалого та болісного виходу зі стосунків, в яких мали місце психологічне насилля та маніпуляції. Протягом пандемії, коли ситуація в її родині загострилася, вона писала про цей досвід на сторінці в фейсбук, що зрештою давало їй підтримку друзів та впевненості у своїх діях.
Проблеми різного роду насилля в сімейних стосунках є одними з найбільш нагальних та складних в світі. Як відзначають різні правозахисні джерела, у 2020 році на тлі загальної пандемічної тривоги та вимушеного тривалого перебування в обмежених просторах рівень насилля збільшився. Для постраждалих це ускладнювалося неможливістю обрати більш безпечні умови перебування.
Попри популярні уявлення про те, що вихід з насильницьких та маніпулятивних стосунків є лише питанням вибору, реальна ситуація є складнішою. Дуже часто інфраструктури соціальної, психологічної та правової підтримки відсутні, залишаючи людину один на один з проблемою.
В своїх малюнках Лісовенко звертається до останніх моментів розставання, коли їй довелося неодноразово звертатися в поліцію, а також вимагати психіатричної експертизи для чоловіка. Все це відбувалося на тлі погроз, невпевненості у власній можливості подбати про себе та дітей в майбутньому, а також певному супротиві з боку державних служб, які не передбачають попереджувальних дій, що можуть врятувати життя та здоров’я жінки.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: