Вакансії

Пандемія як можливість: проєкти онлайн-галереї AVANGARDEN

У той чи інший спосіб пандемія вплинула та продовжує впливати на функціонування різних культурних інституцій. І тоді як одні, з огляду на кризу, спричинену епідемією COVID-19, були змушені швидко реагувати, змінювати формати та опановувати нові медіа, інші поставилися до кризового періоду як до нової можливості та мотивації експериментувати. Серед таких «інших» — команда онлайн-галереї AVANGARDEN.

Дебютом галереї став інтерактивний проєкт «Accommodation», в основі якого серія робіт Дарини Мо Мот «Гедоністи на карантині». Власне інтерактивність полягає у тому, що кожен охочий може зайти в гості до художниці й роздивитися роботи — проєкт є прототипом квартири художниці, в інтер’єри якої інтегровано картини авторки.

Детальніше про проєкт та галерею — читайте в тексті Каріни Качуровської, засновниці галереї AVANGARDEN, виконавчої директорки Українського клубу колекціонерів сучасного мистецтва.

Про галерею

Ідея створити виставковий простір для експериментальних проєктів кристалізувалася давно. До карантину ми активно шукали приміщення. Але, з огляду на нестабільну ситуацію в країні й міжнародної економіки, ми вирішили почати з онлайн-галереї. Зі мною працює Світлана Левченко, вона є кураторкою та артменеджеркою. Це вона наполягла почати реалізовувати ідеї виставкових проєктів, не чекаючи будівельних робіт фізичного простору. Завжди можна вибрати місця, локації, які будуть підходити під концепцію кожного проєкту, і нічим себе не обмежувати. Тому зараз AVANGARDEN — галерея без стін для експериментальних проєктів сучасного мистецтва.

Паралельно ми плануємо розвивати тему онлайн-галереї з фокусом на дигітальне мистецтво. Уже у вересні організуємо відкриття другого виставкового проєкту. Попри те, що цифрове мистецтво не дуже комерційна історія в нашій країні, — ми за експерименти. Особливо зважаючи на те, що такий мережевий формат дає можливість без труднощів працювати й з колекціонерами з усього світу, й із закордонними інституціями.

Про проєкт «Accommodation»

Screenshot 2020-08-17 at 15.24.57.png

Проєкт «Accommodation» — це теж експеримент. До нас звернулася українська художниця Дарина Мо Мот і запропонувала зробити онлайн-виставку її живописної серії «Гедоністи на карантині». Вона досліджує трансформації звичного життєвого порядку через пандемію Covid-19. Серія робіт створювалася кожен день протягом локдауна. Це документація емоційних станів, прожитих під час ізоляції.

Замість традиційного галерейного приміщення, експозиційним простором стала квартира, де створювалися роботи. 3D модель квартири спроєктували засновники студії інтер’єрного дизайну ATER. А завдяки музикантам Дімі Кирилову і Владу Че (que) проєкт отримав власний саундтрек, який можна прослухати на нашому саундклауді. У нас є ідея: до кожного виставкового проєкту записувати свій саундтрек, а після закінчення виставкового року видати альбом.

Trailer to online exhibition ‘Accomodation’ Avangarden gallery feat Daryna Mo Mot from Avengarden Gallery on Vimeo.

У AVANGARDEN хочу позбавити художників участі у процесах, пов’язаних із менеджментом та промоцією. Ми за чіткий розподіл обов’язків. Так і вийшло в цьому проєкті — Дарина займалася лише творчістю, усю організацію ми взяли на себе. Також мені приємно усвідомлювати, що роль кураторки проєкту не обмежилася лише формуванням експозиції, Світлана стала модераторкою внутрішньої дискусії художниці. Остання робота ілюструє глибоке осмислення серії, у її сюжеті присутні всі «Гедоністи на карантині» в дзеркальному зображенні, така собі картина-рекурсія, що фіксує в пам’яті унікальний момент в історії — час рестарту й переоцінки цінностей.

1708_8.jpg

Я ніколи не виключала з мистецтва комерційний складник. Але коли почала працювати з Дариною, зрозуміла, що це нелегкий проєкт у контексті продажів, тому що це особиста історія, інтимна — на роботах зображена сама художниця зі своїм хлопцем. Тому, насамперед, ми націлені на колекціонерів або інституції, які зацікавлені в концептуальному мистецтві та можуть придбати всю серію, ставши власником цілісного висловлювання.

Про плани та цілі

Зараз ми працюємо над проєктом «Искусство Есть». Це зустрічі з діалогами про мистецтво за сніданками, вечерями або келихом натурального вина. Будемо розповідати про історію, етикет і розвиток смакових уподобань людства. Наше завдання — активізувати всі рецептори нетривіального пізнання світу культури й живопису. 20 серпня 2020 року відбудеться вже третя така зустріч, плануємо її провести як вечерю в стилі голландських натюрмортів. Ми відтворимо атмосферу XVII століття, прикрасимо столи квітковими композиціями, будемо вивчати символи, що приховані в натюрмортах Золотої доби голландського живопису, та дегустувати натуральні органічні вина.

cover_event_fb_2.jpg

Якщо говорити про ключові цілі AVANGARDEN, то це об’єднання, соціалізація та розкриття потенціалу людей через неформальне вивчення мистецтва. Ми хочемо осягнути й поділитися вмінням опановувати «мистецтво бачити», розвиваючи культуру нового мислення. І в такий спосіб надихати людей на більш детальне вивчення культури та теорії мистецтв. Поки план такий, а що з цього вийде — покаже час.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: