M17 Sculpture Prize: 4 художники про свої роботи для проєкту
Місто має власний рух і динаміку. Мистецькі конструкції культурного середовища більш не повинні визначатися рамками заздалегідь заданих функцій або прагнути до ізоляції, але замість цього повинні бути інтегровані в площину міста. Подібні проєкти слід пристосовувати до неминучих змін, покладених на них функцій і цілей, які породжуються культурними змінами і еволюцією суспільства. Передусім, ці проєкти формують та розвивають митці, які несуть відповідне бачення міської динаміки, переосмислюють взаємодію культурного середовища та урбаністичного простору.
Одним з таких проєктів є M17 Sculpture Prize — перша в Україні професійна скульптурна премія, започаткована дослідницьким проєктом Центру, M17 Sculpture Project, що покликаний запропонувати суспільству, бізнесу, містам України рішення того, як завдяки скульптурі та іншим видам тривимірного мистецтва змінити уявлення про образ навколишнього простору, зробити місто туристично привабливим, а також сприяти налагодженню міжкультурного діалогу.
Починаючи з 17 грудня відвідувачі Центру зможуть побачити 12 творів молодих українських митців, проєкти яких були відібрані міжнародним експертним журі з-поміж 200 конкурсних пропозицій. Серед робіт будуть представлені скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену та кераміки, з використанням формаліну та живого моху і не тільки — розмаїття стилів, технік та матеріалів, але об’єднаних загальною тематикою.
«Залучаючи до суддівства провідних міжнародних експертів у цій галузі, ми даємо молодим художникам шанс бути інтегрованими у світовий мистецький контекст. 12 номінантів пройшли шалений відбір, нам довелося відмовити багатьом достойним учасникам серед 200 поданих проєктів. Кожна з тих робіт, що представлені зараз у стінах Центру, вартує уваги, бо запрошує відвідувачів замислитись над своїм корінням та віднайти з ним зв’язок», — розказує Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17
Тема Премії, що, відповідно, стала і темою виставки, — «Коріння та пилок». Подавачі мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння». Де воно, коріння, у глобалізованому світі? Чи довговічне невкорінене? І де заховані точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе у часі, та його переживає?
«В Україні сьогодні відбувається потужний сплеск у розвитку образотворчого мистецтва. Тут мають місце всі можливі процеси, пов’язані з переосмисленням досвіду минулого та поглинанням нескінченних пропозицій від майбутнього. Ці процеси є синтетичними, поєднують багато чинників та дають результат, що вартує дослідження та практичного втілення», — каже Катерина Рай, кураторка M17 Sculpture Project.
Сьогодні разом із Центром сучасного мистецтва М17 ми розповімо історії робіт декількох учасників Премії.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: