Вакансії

«Це про вагомі речі у житті» — Панда Волкова про роботу в артпросторі «Джерело»

З 23 жовтня по 6 листопада в артпросторі «Джерело», що знаходиться зараз на місці старого радянського бювету на вул. Богдана Хмельницького, 16, проходила виставка «Осінь бінарності». Вона стала останньою подією, представленою в рамках проєкту «Павільйон “Джерело”: Тіла в місті». 4 цикли відеовиставок на соціальні проблеми в місті — візуальна екологія, насильство, праця, гендер — працювали 24/7.

Українська перформерка, ВІЛ-активістка та художниця Панда Волкова розказала Your Art, чому представила на виставці відеороботу «Сонечко і божа благодать», які теми там присутні та що важливо було донести художниці до глядача.

Про назву

«Сонечко і божа благодать» — як матрьошка. Божа благодать — люди, а сонечко — це та частинка бога, який усередині них. Бога, якого вони втрачають, знаходять, вірять, зневірюються в ньому, або повністю йому віддаються. Це абсолютно багатогранне поняття того, що люди мають надзвичайно сильний потенціал. На жаль, вони втрачають його, коли народжуються, тому все наше життя полягає в тому, щоб знайти це в собі. І чим раніше люди знаходять його, тим вони стають щасливішими, домагаються всього, чого хотіли, роблять світ і себе кращими, знаходять своє призначення. Це про вагомі речі у житті. А найвагоміша з них — це просто бути щасливою людиною.

Знімок екрана 2021-10-26 о 20.29.54

Про образи

Я людина, яка мислить дуже багато, і всі мої думки переплітаються в одне. Так і в цьому відео є чотири думки: секс, порно, святе божество та прекрасне. Я не поділяю ці образи, вони — одне ціле.

Все послідовно, але в моїй голові та в моєму житті це все взаємопов’язано між собою. 

Ці три образи — Дівчинка-підліток, Школярка-блядь, Сонечко і Дівчина-на-килимі — з’являються один за одним як черга віддзеркалень, пошук власного ідеалізованого образу однієї героїні: образу, з одного боку, офарбленого глибинним бажанням знайти саму себе, а з іншого — обумовленого репресивними соціальними очікуваннями та відчуттями внутрішнього проти них.

Дія починається зі сну, першою виступає Школярка-блядь, відверта сексуальна фантазія зі сторінок журналів для дорослих. Учням кажуть, що найголовніше — знання і навчання, намагаються виховати за певними правилами. А Дівчинка-підліток є бунтаркою, вона бачить фантазію і починає пошук себе, своїх ідеалів.

Сексуальна фантазія переходить в інший образ — Сонечка. Це щось неземне, безгендерне, божественне. У цьому образі я знімалася в публічних місцях — на ринку, зупинках громадського транспорту. Була різна реакція — як позитивна, так і негативна. Але переважав тваринний інстинкт. Коли людина бачить щось, що не розуміє, у неї дві реакції — здивування та агресія. Але були й люди, які розуміли, як це красиво і круто, казали компліменти. І мене здивувало, що це переважно були люди похилого віку — бабусі, дідусі. Свідомість суспільства росте, воно стає відкритішим, цікавиться чимось новим. Але не всі здатні цивілізовано проявляти свій інтерес, не штовхати чи лізти в обличчя камерою. Тому не хочу повторювати подібні експерименти в нашій країні. Хоча є ідея зробити щось схоже за кордоном, аби порівняти реакцію.

Знімок екрана 2021-10-26 о 20.27.37

У цій частині відео на тілі Сонечка можна роздивитися татуювання What the fuck is gender? Це моє реальне татуювання. Був час, коли я сама не могла зрозуміти, хто я насправді, в мені боролися різні стихії. Наразі я вже пройшла цей перехідний період і відчуваю себе дуже жіночною. З’явилася усвідомлена ідентичність, що помітно і в образах. Жіноча енергія м’якша й здатна зрозуміліше пояснити та донести іншим певну ідею.

Ще один образ — Дівчина-на-килимі, яку втілила Валерія Караман (найкрасивіша дівчина в моєму житті), — це прекрасне зародження нового. Ця дівчина також є одним із образів ідеалу, вона є вільною, сміливо фантазує. Загалом показую, які багатогранні фантазії можуть бути у людини, але суть одна — пошук себе. Чи то фантазія уві сні, божество у підсвідомості або ворожіння на килимі, яке переростає у вивчення свого тіла, мастурбацію, оргазм та божу благодать. Життя складається з контрастів, експериментів і моментів задоволення, які змінюють наше життя.

Про історію зі школою

Це зі своїх емоцій та почуттів. Я розповідаю власну історію. Мій перший сексуальний досвід був з дівчинкою і я відчувала себе нормальною. Не знала, що це треба робити «обов’язково» з хлопцями. Але коли почала про це говорити з людьми, вони казали мені, що так не нормально, погано. Такі бажання потрібно придушувати і приховувати. Людина шукає себе все життя, від народження. І говорити, що погано, що добре — неправильно. 

Це про пошук ідеалів. У сексуальному плані, у творчості, у собі — скрізь шукаємо ідеали. Це теж один із образів ідеалу, це може бути красива дівчина з великими очима, яка лежить і мастурбує. Потім більше фантазує і далі у неї це виходить більш на ментальному плані. У результаті це чаклунство, яке закінчується вакханалією.

Знімок екрана 2021-10-26 о 20.27.11

Про глядача

Для мене важливо, щоб кожна людина відчула власну емоцію, щось згадала, подумала. Побачивши відео, сформувала свою особливу історію. 

Не варто боятись проявлятися, шукати себе. Врдночас не впадати у відчай, не думати, що ти не такий. Що з тобою щось не так, що твої бажання неправильні. Потрібно просто бути собою. Шукати в собі світло і запалювати його яскравіше, розпалювати серця людей. 

Нашому світу не вистачає позитивного висловлювання. Щоб люди не думали, що щось не так — країна, оточення… а розуміли, що все залежить від їхнього мислення, прийняття і відношення до себе, ближнього та світу навколо.

Знімок екрана 2021-10-26 о 20.28.51

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: