23 вересня в галереї Noch в Одесі відбудеться відкриття виставки фотографій «Лінія дотику» Поліни Полікарпової, Назара Фурика та Олексія Салманова, що досліджує пейзаж. Куратор виставки — Олексій Салманов.
Ми публікуємо серію фотографій Назара Фурика з його коментарем до неї. Вона присвячена українському побуту, формуванню західноукраїнського пейзажу та візуальної енциклопедії українського ландшафту.
Я прагну дослідити, як навколишня природа або ж стихійні явища цієї природи впливають на портрет населення Західної України. І навпаки — як «стрижень особистості» тутешніх мешканців також впливає на природне формування. Відтак, мені цікаво пропрацювати й вчепити ці характерні візуальні образи в навколишньому середовищі, що виникли під впливом культури, історичних подій та релігійних ритуалів так само, як і під впливом природно-еволюційних процесів самої місцевості.
У межах проєкту було проведене дослідження місцевості Івано-Франківської області з допомогою фотографії. Так я хочу зафіксувати образи у природному середовищі, сформовані ментальним сприйняттям місцевого населення, для якого це ж природне середовище є частиною буденного побуту.
Мені важливо показати пейзажі або ж їхні елементи як суб’єктивний алгоритм, за яким ця місцевість сприймається та представляється у публічному дискурсі. Але показати ці пейзажі або їхні елементи, обумовлені моїм чуттєвим сприйняттям, із позиції власного досвіду — вихідця з цієї місцевості.
Уже не вперше у своїй творчості я досліджую середовище Івано-Франківщини. Зокрема, маю серію фотографій, присвячену повсякденності молоді у провінції, її образу життя, будням, «прикрашеними» алкоголем та наркотиками. Тому запропонований проєкт — логічне продовження, споглядання і фотофіксування цієї місцевості.
Для мене він є важливим, бо допоможе визначити спосіб репрезентації цієї місцевості та акценти, які варто розставити у майбутній роботі над великою візуальною енциклопедією Івано-Франківської області, а саме — фотокнижки.
Мені б хотілося запустити процес зміщення ракурсу екзотизації та туристичного захвату Західною Україною як місцевості у глибший процес розуміння формування особистості цієї території, значно обумовленої природним середовищем.
Важливо показати це з позиції власного досвіду як людини, яка там виросла. Показати через призму свого погляду на побут і сюрреалістичність представлення речей цього побуту у певних образах пейзажів. Це допоможе прослідкувати фундамент формування нинішньої реальності цього ж населення та співвіднести його минуле і теперішнє. Тобто подивитися на це коливання між двома станами — природним і людським — і таким чином перевідкрити обставини, за допомогою яких сформувалося це середовище.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: