З 17 квітня у Зеленому театрі в Одесі проходить Скульптурний парк, створений до 85-річчя майданчика. У парку представлені роботи Дмитра Грека, Василя Дмитрика, Романа Домашича, Єгора Зігури, Микити Зігури, Олексія Золотарьова, Алевтини Кахідзе, Антона Логова, Романа Мініна, EtchingRoom1, We Bad. Кураторка проєкту — Марія Целоєва.
Редакторка Your Art Світлана Лібет поговорила з Алевтиною Кахідзе про її перформативну роботу «Зелений театр, де рослини, комахи — актори», яку вона «подарувала» театру.
Алевтина Кахідзе вже деякий час розвиває тему саду. Сама художниця живе в селі Музичах недалеко від Києва, де викладала в школі підліткам свій авторський курс. Окрім того, вона працює з власним садом, вибудовує методи роботи з рослинами, експериментує. Алевтина розповіла, що останнім часом багато спілкується з науковцями.
«Кожному українцю потрібно знати про те, що відбувається в саду саме з погляду ботаніки. Ти навіть не уявляєш, скільки зайвого робиться там людьми»
«Зелений театр, де рослини, комахи — актори» Алевтина створила у Зеленому театрі як спосіб розповісти те, як живе земля та рослини, як співіснують рослини одне з одним та яку роль може відігравати людина, яка ними опікується. Художниця разом із ботаніком Володимиром Немерцаловим створили 8 сценаріїв розвитку подій для грядок Зеленого театру, згідно з тим, що було на них посаджено.
«Чи знали ви, що огірок найкраще росте з кукурудзою, бо той обвиває її стеблі?»
У межах проєкту 23 червня відбулася дискусія між Алевтиною Кахідзе та Володииром Немерцаловим про зв’язок мистецтва та науки.
«Інформативні грядки» — це також перформативний проєкт. У ньому брали участь учасники літнього табору Зеленого театру для дітей. Вони обирали та грали певну роль, яку пропонувала художниця: «Злий садівник», «Добрий садівник», «Фасоль», «Попелиця», «Мураха.
«Сад — це модель політичного устрою»
Працюючи в саду, Алевтина Кахідзе намагається створити та підтримувати таке середовище, де б рослини майже самостійно росли, без постійного втручання людини — чи то для того, щоб знищити шкідників або бур’яни.
«Я не розумію, звідки це бажання весь час займатися садом. Я не вбиваю тлю або інших шкідників. В один момент так сталося, що мій сад почав жити своїм життям і родить самостійно, я нічого вже не досіваю»
Алевтина Кахідзе, критично розмірковуючи про те, як людина взаємодія з рослинами, запропонувала термін «тоталітарна клумба». Садівник, який насаджає певні правила, є немов диктатором до рослин. Так само як і певні рослини, що були завезені людьми із інших континентів, які «колонізують» місцеві види, бо на них ще немає шкідників в новому для них середовищі.
«Спостерігаючи за рослинами, розумієш, як влаштовані взаємини в природі»
«Інформативні грядки» — «живий» проєкт художниці Алевтини Кахідзе, з допомогою якого можна дізнатися більше про те, які існують створені природою зв’язки та які ролі часто займає людина, взаємодіючи з природою, та які наслідки людського втручання.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: