Вакансії

Український павільйон виступив проти участі РФ у Венеційській бієнале

Фонтан виснаження, технічний малюнок, 1995. Надано автором
Фонтан виснаження, технічний малюнок, 1995. Надано автором

Український павільйон виступив проти участі РФ у бієнале. Про це зазначається в офіційній позиції павільйону щодо репрезентації Росії на мистецькому заході. Однак заяву оприлюднили вже після відмови РФ від участі в бієнале. У фейсбук-пості українська команда підтримала рішення російського павільйону щодо скасування проєкту для виставки. Втім, українська команда наголошує на тому, що рішення про закриття російського павільйону ухвалили художники та куратор проєкту, а не комісари чи організатори Бієнале.

«Мистецькі інституції, які проголошують своєю місією відстоювати демократичні цінності, практично не вдалися до інституційного тиску», — зазначає український павільйон. 

Російський павільйон побудували на гроші Богдана Ханенка — видатного українського колекціонера та мецената. Його колекція стала основою для найважливішого музею західного та східного мистецтва України, заснованого його дружиною Варварою у Києві згідно із заповітом.

«Цей павільйон — лише чергове гучне свідчення російської культурної апропріації. Його прийняття мистецькою спільнотою свідчить про те, що інституції радше повільно наздоганяють зміни, аніж готові їх ініціювати», — пише команда українського павільйону.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: