Вакансії

Що потрібно знати про фестиваль «ІСКРА» в санаторії «Хвиля» від Bassiani

Bassiani — нічний клуб в Тбілісі, який був заснований у 2014 році в будівлі найбільшого спортивного майданчика міста «Динамо-Арена». Bassiani є найбільшим техноклубом у Грузії, де одночасно може перебувати близько 1200 людей. У клубі виступають місцеві й світові виконавці, а сам заклад привертає увагу міжнародних ЗМІ як одна з сучасних пам’яток Тбілісі.

У 2021 році клуб зробить свою першу подію на території України: дводенний фестиваль «ІСКРА», що відбудеться у радянському санаторії «Хвиля». Серед виконавців такі світові зірки, як Jeff Mills, ATEQ, DVS1, Lena Willikens, Call Super, Nicolas Lutz; не менш видатні резиденти клубу Hector Oaks, Zitto, HVL, NDRX, KANCHELI, NEWA та українські музиканти ARTEM IKRA, NASTYA MURAVYOVA, STANISLAV TOLKACHEV.  

Як сказали організатори Звіада Гелбахиані та Девід Чихладзе, «ІСКРА» не лише про музику чи рейв, а також про мистецтво, освіту та спорт. На території санаторію будуть представлені артінсталяції та перформанси, відвідувачі зможуть відвідати панельну дискусію на тему «Андеграунд, що повстає з постсоціалістичного попелу» й подивитися на футбольний матч від формацій CXEMA, BASSIANI, ICKPA, 20FT RADIO, VESELKA, PLANET B, RHYTM BURO та KULTURA ZVUKA. 

«ІСКРА» не лише про музику чи рейв, а також про мистецтво, освіту та спорт.

Детальніше про Bassiani, фестиваль та квір у Тбілісі читайте від Звіада Гелбахиані й Девіда Чихладзе, а про артпрограму дізнавайтеся від художниці Аліни Клейтман та художнього керівника Омара Гогічайшвілі.

Омар Гогічайшвілі Фото: Світлана Левченко
Омар Гогічайшвілі Фото: Світлана Левченко

Звіада Гелбахиані та Девід Чихладзе про Bassiani, Тбілісі та Україну

Bassiani як клуб та промо група, окрім нічних подій, також організовує квір-вечірки Horoom. У Тбілісі велика квір-спільнота, якою ми дуже пишаємося. У нас сильний зв’язок, наша синергія взаємна. Ми завжди відчували велику підтримку з боку ЛГБТКІ+ спільноти й підтримуємо їх — ми працюємо разом, б’ємось разом, танцюємо разом. На жаль, зараз ми не так активно залучені в процеси у Тбілісі, тому оцінити якісні зміни рівня толерантності в країні важко. Останнім часом до нас доходять невтішні новини про скасування маршу до «Місяця Гордості», напади на журналістів та й звичайних туристів, але про ситуацію в Грузії ми знаємо те, що і ви — все з новин. Ми не знаємо, з чим пов’язані ці події, тому лише сподіваємося, що наше оточення — сім’я, друзі, знайомі — у безпеці. На клуб у 2014 році влаштовували рейд, одного зі співвласників арештували, але потім звільнили й більше такі випадки не повторювалося. 

Ми завжди відчували велику підтримку з боку ЛГБТКІ+ спільноти й підтримуємо їх — ми працюємо разом, б’ємось разом, танцюємо разом.

Коли ми думали над форматом події в Україні, то хотіли влаштувати не просто рейв, а подію. «ICKPA» — це не лише танці. Насамперед — це встановлення культурного діалогу, який ми маємо намір підтримувати й надалі. Окрім музичної програми, ми проведемо панельну дискусію на тему «Андеграунд, що повстає з постсоціалістичного попелу», до якої запросили спікерів з Тбілісі, Баку, Белграду, Берліну, Києва та Москви — готуйтеся, буде цікаво. Також ми проведемо турнір з футболу, в якому візьмуть участь учасники з 20ft Radio, Veselka, Kultura Zvuka, Planet B, Rhythm Buro. 

Особливо ми пишаємося артпрограмою. До неї увійшли Дана Косміна та Аліна Клейтман — наші нові друзі з Києва, а також давній товариш з Тбілісі Хіторі Ні (Омар Гогічайшвілі) — художній керівник «ICKPA». Якщо коротко — ми підготували багато цікавого і дуже раді, що змогли втілити все, що придумали. 

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений ICKPA (@ickpakyiv)

Омар Гогічайшвілі про фестиваль «ІСКРА» та артпрограму 

Я давно дружу з Bassiani та працюю з ними як художник по світлу. До проєкту «ІСКРА» мене долучили несподівано, все відбулося дуже швидко. Чесно кажучи, через пандемію я був трохи спантеличений, тому прийняв пропозицію одразу, щоб підтримати друзів. Говорячи про концепт, деякі ідеї вже були у мене в голові, тому «ІСКРА» стала ідеальним місцем для їх втілення. Потім проєкт доповнили ідеї художників, з якими я познайомився в Києві, їхню контрибуцію важко переоцінити, адже саме завдяки ним нам вдалося зробити щось унікальне.

Коли ми готувалися до фестивалю, то хотіли зробити щось особливе. «ІСКРА» — це «ІСКРА», знайти рівних нам важко. 

Щодо очікувань глядачів, то важко сказати щось конкретне, але точно зможете знайти мене найвірогідніше п’яного (сміється). Щодо артпрограми, то спершу варто згадати людей, які залучені, оскільки без них нам нічого не вдалося би: київські художниці Дана Косміна та Аліна Клейтман, наші близькі друзі, що приїхали з Берліну —  CrossLucid, Сільвана Зубира і Томас. У нас багата програма: квір-кабаре, спеціальний світловий проєкт Дани та Аліни, а Сільвана і Томас працюють над роботою під назвою «Створімо фантастичні міфи, щоб прорости серед руїн».

З українських художників я, звичайно, слідкую за Даною Косміною та Аліною Клейтман, ми дуже зблизилися під час роботи над проєктом, і вони чудові художниці та друзі. Мені подобається творчість Jullie Poly, Маши Рєви, а також я звернув увагу на дуже талановитого дизайнера — Антона Белінського.

Омар Гогічайшвілі Фото: Світлана Левченко
Омар Гогічайшвілі Фото: Світлана Левченко
Омар Гогічайшвілі Фото: Світлана Левченко
Омар Гогічайшвілі Фото: Світлана Левченко

Аліна Клейтман про артпрограму та кабаре

Мы рассматриваем явление «магического мышления» как zeitgeist эпохи продуктивности и self-help. EXTRAORDINARY QUEER-CABARET — формат кабаре, который стал первой профессиональной площадкой для таких маргинализированных групп, как уличные певцы шансона и лишенные репрезентации now time weirdos квир-перформеров. MAGIC INFANT — общественно приемлемое в детском возрасте магическое мышление — превращается во всячески порицаемый инфантилизм, противовесом которому являются осознанность и ответственность. 

Все перформансы будут совершены в формате магических ритуалов, где представители украинского квир-сообщества выявят роль инфантилизма в их жизни и творчестве. Материализация мыслей, иллюзия всемогущества и расстройство адаптации будут проявлены в двухчасовом перформансе в конференц-зале на локации фестиваля.

Фото: Світлана Левченко
Фото: Світлана Левченко
Фото: Світлана Левченко
Фото: Світлана Левченко
Фото: Світлана Левченко
Фото: Світлана Левченко

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: