Вакансії

Мистецька афіша

exc-5da3982707d0570c2488c432
exc-5da3982707d0570c2488c432

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка найактуальніших подій у Києві та містах України.

ff.png

ЛЕКЦІЇ

Світлина: PinchukArtCentre

Світлина: PinchukArtCentre

15 жовтня, 19:00, PinchukArtCentre 

Лекція Павла Макова «Олег Митасов та Ар брют»

У PinchukArtCentre у межах публічної програми до виставки «Заборонене зображення» відбудеться лекція художника та дослідника Павла Макова про харківського митця Олега Митасова.

Під час лекції Павло Маков детально розгляне творчість Олега Митасова, пов’язуючи її з художніми роботами психічно хворих людей, вписаних в історію мистецтва 20 століття як «Ар брют».

Вхід: за реєстрацією

15 жовтня, 19:00, The Naked Room

Лекція Паскаля Ґілена у Києві. Перформування спільного міста

У травні 2019 року видавництво IST Publishing представило збірку текстів соціолога культури сучасності Паскаля Ґілена «Перформування спільного міста». Уже 15 жовтня дослідник щоб особисто розповісти про своє дослідження «Створення публічного простору» та про зв’язки між мистецтвом, політикою та містом.

Паскаль Ґілен — соціолог мистецтва, директор дослідницького центру «Мистецтво в суспільстві» Університету Гронінгена (Нідерланди), головний редактор однойменної книжкової серії та автор книг про сучасне мистецтво, соціологію мистецтва та культурну політику.

Вхід: 250 грн.

16 жовтня, 19:00, PinchukArtCentre 

Лекція Бориса Захарова «Дисидентський рух у Харкові 1960-80-х»

Борис Захаров — правозахисник, директор Адвокаційного центру Української Гельсінської спілки з прав людини — розповість про шістдесятників. Вони зародились у період відлиги та потім знову зустрілись, але вже з іншими репресіями. Лектор розповість про шістдесятництво як суспільний феномен, який включає численні художні твори, що демонструють опір митців ситуації несвободи в СРСР.

Вхід: за реєстрацією.

18 жовтня, 19:00, PinchukArtCentre 

Лекція Олександри Осадчої про фотографа ХШФ Юрія Рупіна

У межах програми до виставки «Заборонене зображення» PinchukArtCentre запрошує на лекції дослідниць Музею Харківської школи фотографії (MOKSOP). На третій лекції циклу Олександра Осадча розповість про доробок Юрія Рупіна. Творчість Рупіна резонувала з множинними тенденціями, що окреслювалися як всередині локальної спільноти, так і поза її межами.

Вхід: за реєстрацією. 

19 жовтня, 19:00, Бібліотека КПІ

Лекція Георгія Касьянова на Київській бієнале

У межах київської бієнале пройде лекція Георгія Касьянова «Історія та пам’ять: використання і зловживання (Україна та посткомуністичний світ)».

З 1989 року до сьогодні історія та пам’ять набували все більшої важливості. Їх використовували і ними зловживали під приводом допомоги країнам перехідного періоду. Через це суспільства посткомуністичного регіону стали «хворими на історію». Презентація буде присвячена причинам і наслідкам цього явища. Особливу увагу буде приділено сучасним процесам в Україні та на посткомуністичному просторі. 

Вхід: вільний. 

ВИСТАВКИ

до 31 жовтня, Ботсад ХНУ імені В. Н. Каразіна, Харків

Павло Маков. «Очікування»

Протягом усієї художньої практики у техніці глибокого друку Павло Маков працює з темою Місця та Утопії. З 2004 року центральним мотивом його робіт став Сад, а ще раніше на роботі «Ботанічний сад №1» (1997) з’явилася будівля Ботанічного саду на вулиці Клочківській. Тоді ще — з розбитим дахом, через який пробивалася фінікова пальма. У 2018—2019 роках Маков почав вдруге використовувати старі мідні дошки в серії Future in the past, поєднуючи їх з новими. Разом з ними до робіт художника повернувся і Харківський ботанічний сад, тоді як у реальності він суттєво змінився. Камерна виставка у вхідному залі оранжереї Ботанічного саду розповідає про зв’язок цих двох періодів.

Вхід: вільний.

до 20 жовтня: галерея Дзига, Львів

Виставка Time forward, two times back / Dot.to.dot

У межах Міжнародного фестивалю аудіовізуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА, відбудеться відкриття виставки Time forward, two times back / Dot.to.dot, яка представляє мистецькі проєкти: Dot.to.dot Ліліани Орбах, Time forward, two times back від Центру міської історії Центрально-Східної Європи.

Проєкт Time forward, two times back є частиною програми [розархівування] Міського медіаархіву Центру міської історії Центрально-Східної Європи. 

Вхід: вільний.

ЗАХОДИ

Світлина: PinchukArtCentre

Світлина: PinchukArtCentre

16 жовтня, 17:30, центр Шептицького, Львів

«Чому в українському мистецтві є великі художниці» у Львові

У Бібліотеці УКУ в Центрі Шептицького відбудеться презентація книжки «Чому в українському мистецтві є великі художниці». Книга стала другою публікацією Дослідницької платформи PinchukArtCentre. Вона одна із спроб подивитись на місце жінки художниці у арт-просторі України. 

Вхід: вільний. 

15 жовтня, 19:00, Мала Галерея Мистецького Арсеналу

Міша Букша | Artist Talk

У межах виставки «(Ре)контексти. Історії» відбудеться artist talk учасника проєкту Міші Букші.

Вхід: вільний.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: