Вакансії

Собор Паризької Богоматері у 5 світлинах: що наразі відреставровано

періс10.png

П’ять місяців тому в Парижі згоріла частина Собору Паризької Богоматері. The Art Newspaper провело дослідження того, як виглядає собор зараз.Частину сміття, що загороджувало вхід до храму розчистили, але через ризик обвалу склепінь, працівників всередину не запускають. Коли все сміття буде розчищено, весь вилучений матеріал проаналізують і повторно експлуатують.Верхні вікна вийняли для реставрації та встановили тимчасові покриви, щоб запобігти потраплянню води всередину. Нижні та трояндові вікна двох трансептів залишилися на місці. Під час встановлення нової тимчасової покрівлі над нефом встановили покриття. Статую Богородиці зняли, а головний вівтар з групою барокових скульптур, що зображують обітницю короля Людовіка XIII, розмістити у вікні. Пожежа серйозно послабила стійкість собору. Сходи пошкоджені, дах та шпиль, що виступали баластом для будівлі повністю знищені. Зараз для підтримки будівлі встановили серію дерев’яних балок довжиною.

Свинцева черепиця, що покривала дах собору, повністю зруйнувалась під час пожежі. Частини впала у неф, частина розтопилися по стінах, а частина перетворилися на пил, який розлетівся густою хмарою диму навколо Парижу. Зараз проводяться випробування для вимірювання рівня забруднення навколо собору та сусідніх частин міста та для оцінки можливого ризику для здоров’я.

Наразі відомо, що спершу собор мають повністю звільнити від сміття та укріпити фундамент та стіни. Перед владою досі стоїть питання як відновити дерев’яну конструкцію даху та які матеріали варто використовувати. Техніки та матеріали, які використовували під час будівництва зараз недоступні. Попри те, що ці питання ще потрібно буде вирішити, реконструкцію планують завершити за п’ять років.

періс.jpg

періс3.png

періс9.png

періс4.png

періс2.jpg

періс5.png

періс6.jpg

періс8 .png

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: