Вакансії

57 історичних церков Неаполя можуть провалитися під землю

Італійські вчені встановили, що через зміну клімату та зсуви 57 історичних церков знаходяться під загрозою. Про це повідомляють в журналі Journal of Cultural Heritage.

Порівнюючи картографічні дані зі супутниковими знімками, що використовуються для вимірювання незначних змін рівня землі, група дослідників з Неаполітанського університету Федеріко II встановила, що в історичному регіоні ґрунт просідає. Це означає, що історичні будівлі в цих регіонах потрібно рятувати: перевіряти рівень ґрунту та укріплювати фундамент. У статті йдеться також про те, що потрібно бути готовими до раптового колапсу.

Історичний центр Неаполя з 1995 року входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та налічує понад 500 споруд — собори, церкви та каплиці. Зараз під загрозою знаходиться 57 із них. Будівлі стоять над розгалуженою мережею підземних просторів, які протягом багатьох років використовувались як кладовища, катакомби та склепи. Через м’який камінь ґрунт просідає, що й утворює загрозу руйнування. З 2007 року ЄС фінансує реставрацію району, а зараз проєкт знаходиться на другому етапі, що триватиме до 2022 року.

Фото: Ciro Fusco/EPA/Shutterstock

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: