9 робіт: Яке мистецтво «люблять» у Північній та Південній Кореї?

Pak Yong Chol, The Missiles, (1994-2004). ©Sigg Collection

У Швейцарському місті Берн відкрилася виставка колекції Улі Зіґґа, до якої увійшло 90 робіт 30 художників з Північної та Південної Кореї.

До проєкту також входять роботи з колекції швейцарської активістки Катаріни Зеллвегер. Вона позичила музею підбірку північнокорейських марок та плакатів.Улі Зіґґ колись був послом Швейцарії в Китаї та Північній Кореї. Виставка — рідкісна можливість побачити мистецтво Північної Кореї, оскільки його майже ніколи не вивозять з країни. Всі роботи виконані в стилі соцреалізму і в основному є пропагандистськими. В експозиції представлено картину північнокорейського художника Пак Йон Чола під назвою «Ракети», на якій Кім Ір Сен і Кім Чен Ір радісно дивляться на те, як ракети стріляють.

Кураторка виставки Кетлін Бюлер заявила, що намагається не виносити «поспішних суджень» щодо північнокорейських робіт, оскільки їх треба розцінювати «з точки зору умов, в яких вони були виконані». «Твердження, що мистецтво Північної Кореї — виключно пропаганда, пояснює лише частину творів. Мистецтво також є вираженням ідеології свого часу і прямо чи опосередковано передає щось зі свого середовища».

Виставка також включає роботи китайських художників, які народилися біля кордону з Кореєю.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Більше матеріалів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: