Вакансії

Афіша подій з 27 липня по 2 серпня

exc-5f1b4f7f4642754e13eaba53
exc-5f1b4f7f4642754e13eaba53

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні та світі.

Галерея «Сабіна», фото © «Галереї «Сабіна»

Галерея «Сабіна», фото ©«Галереї «Сабіна»

ЗАХОДИ

Показ фільмів-фіналістів конкурсної програми Fashion Film Festival Kyiv-2020

Коли: 18:00, 27 липня

27 липня пройде показ фіналістів Fashion Film Festival Kyiv-2020. До участі в конкурсній програмі фестивалю цього року було подано 124 роботи. У фінал пройшло 16 фільмів, 6 з них покажуть вперше. Переможці отримують нагороди у номінаціях Best Fashion Film, Best Fashion Story та Best Production. Гран-прі конкурсу — 50 000 гривень. 

Репертуар Львівського органного залу

Львівський органний зал пропонує провести липневі вечори з ними. Щотижня на вас будуть чекати нові лекції, інтерв’ю, а також живі концерти в онлайн-режимі.

Місце: Collegium Management

Коли: 16:00, 2 серпня

Відкриття виставки графіки Оксани Садовенко.

Коли: 17:00, 2 серпня

Віолончель та фортепіано. Максим Римар — віолончель. Іван Остапович — фортепіано.

Коли: 19:00, 2 серпня

Токати. Органний концерт. Олена Мецелюх — орган.

Коли: 19:00, 30 липня

Вагнер. Лист. Органний концерт. Олена Мецелюх — орган.

Коли: 19:00, 31 липня

Французька органна музика. Олена Мецелюх — орган.

Коли: 17:00, 1 серпня

Шедеври органної музики Олена Мецелюх — орган.

На Takflix хіти Одеського кінофестивалю

Коли: з 15 травня по 15 серпня

Покажуть 10 найкращих фільмів міжнародної конкурсної програми Одеського міжнародного кінофестивалю. Можна купити абонемент на всі фільми за 375 гривень або разово переглянути фільм за 60. 

ВИСТАВКИ

«Архів випадкових зустрічей. Відділ печалю»

Місце: Voloshyn Gallery

Персональна виставка Ніколая Карабіновича, в якій представлені живописні роботи, відео та інсталяції художника. Вони є продовженням проєкту циклу «Архів випадкових зустрічей», частини якого були представлені у вигляді інсталяції у Дніпрі на фестивалі Construction та перфомансу, в TIC TAC (Антверпен).

Boys by girls

Місце: аукціонний дім «Корнерс»

Коли: до 31 липня

У проєкті представлено роботи художниць, які переосмислюють гендерні конструкти у сучасному світі.

Все змінюється, нічого не зникає

Місце: Музеї Історії Міста Києва 

Коли: до 2 серпня

Виставка Анни Кострицької «Все змінюється, нічого не зникає» результат завершеної серії виконаної в новій течії — іполітізмі. Вона має на меті і розповісти про почуття молодого покоління, сконструювати свою особисту риторику та підважити проблеми та кризи міленіалів.

FORTE-2 

Місце: Щербенко Арт Центр

Коли: до 3 серпня

Forte-2 — персональний проєкт Василя Бажая, у якому вперше експонуються нові роботи львівського художника, а також частина робіт з проєкту митця «Без назви-2», що проходив у Львівському палаці мистецтв у 2018 році.

Trainspotting

Місце: «Білий Світ»

Коли: до 4 серпня

Trainspotting у перекладі означає спостереження за потягами. Художники Сергій Скрипіцин, Владислав Рябоштан та Анна Ольшевська у своїх мандрах-дослідженнях сформували власне бачення естетики дороги, пластики залізниччя, його ритму і колориту.

«Галерея «Сабіна»: випускна виставка студентів КАМА

Місце: в ротонді на Рейтарській

Коли: до 4 серпня

Виставку організували студенти КАМА у в ротонді на Рейтарській, вона існує лише в межах одного проєкту і після закриття припинить своє існування. Будівлю віддадуть на реставрацію і перетворять в багатофункціональний простір.

«Від сутеринів до сутеринів» 

Місце: Музей «Територія Терору», Львів

Коли: до 6 серпня

Проєкт художника та дослідника Дениса Панкратова є спробою критично переглянути радянську репрезентацію Антифашистського конгресу діячів культури в 1936 році у Львові. Музей «Територія Терору» розробляє методологію роботи з радянським досвідом України через реалізацію публічних заходів, які критично переосмислюють недавнє минуле. Одним з таких заходів є виставка Дениса Панкратова «Від сутеринів до сутеринів» та супровідна програма.

«Поєднані кольором»

Місце: артгалерея «Мануфактура»

Коли: до 14 серпня

У артгалереї Мануфактура пройде виставка представників класичної школи живопису, подружжя Олексія та Оксани Іванюк під назвою «Поєднані кольором». 

Це не музей — це завод

Місце: галерея «Артсвіт», Дніпро

Коли: до 8 серпня

Виставка досліджує поняття народного музею, який принцип розставлення об’єктів у ньому та як репрезентують історію у музейному просторі. Учасники та учасниці: Катерина Лисовенко, Ларіон Лозовий̆, Павло Хай̆ло, Анна Щербина.

Виставка на вимогу

Місце: галерея Dymchuk Gallery

Коли: до 8 серпня

Виставка зібрала роботи одеських нонконформістів та інших сучасних українських художників з колекції галереї. Вона рефлексує та тему відпочинку та літньої відпустки в умовах карантину.

Відбиток. Українська друкована графіка ХХ-ХХІ століть

Місце: Мистецький Арсенал

Коли: до 16 серпня

Вхід: згідно з тарифом інституції

Виставка присвячена історії української графіки, її трансформації та репрезентації сучасних художників.

Alina Kopytsa. Play Pause Stop

Місце: The Naked Room

Коли: до 19 серпня

Аліна Копиця досліджує еротику, секс та сексуальність. Її роботи не мають жодних гендерних обмежень, а лише свободу пізнавання.

Майстри сучасного пейзажу з колекції галереї

Місце: Триптих Арт

Коли: з 22 липня по 28 серпня

Проєкт від галереї Триптих Арт покаже як виглядає сучасний пейзаж. Виставку організовано з колекції галереї.

«(Ре)контексти. Фрагменти»

Місце: Мистецький Арсенал

Коли: до 30 серпня

Вхід: згідно з тарифом інституції

Виставка акцентує увагу на роботах, які задокументовують уламки минулого з нашої пам’яті. Учасники виставки підкреслюють плинність речей в часі, і те, як змінюється наше навколишнє середовище, хоч ми цього і не помічаємо.

CONTROL FREAK

Місце: «Шухляда»

Коли: до кінця літа

Доступ: вільний

Виставка робіт Олексія Сая пропонує пережити новий досвід: в глядача не буде можливості ходити та розглядати зали з роботами, а для виходу з некомфортної частини експозиції, глядачу достатньо обрати іншу вкладку.

Сто днів самотності | Виставка сучасних художників

Місце: Kooperativ

Коли: до 31 серпня

Години роботи: ПТ 16:00 – 18:00, СБ-НД 10:00 – 17:00

Вхід: за реєстрацією

«3 липня — це символічна дата, 100 днів з початку карантину в Україні, — коментує кураторка проєкту Катя Тейлор. — Проєкт присвячений людині, яка залишилася наодинці з собою, своїми страхами й мріями, розчаруваннями та очікуваннями. Через особисті історії авторів виставка розповідає про ізоляцію і роздуми щодо нової реальності».

МОЖЛИВОСТІ

Дуже Цифрові Резиденції

«Дуже Цифрові Резиденції» — мистецькі практики у сфері сканування культурної спадщини, цифрової скульптури та медіаарту в Одесі та Харкові. Фокус резиденцій — на переосмисленні культурної спадщини Одеси та Харкова через нові медіа та цифрове виробництво. Результатом стануть міждисциплінарні виставки проєктів резидентів, де будуть представлені зацифровані об’єкти, скульптури з нових матеріалів, інноваційні медійні та архітектурні інсталяції. Більше інформації тут.

Участь: безкоштовна

Open-call. Tender Plants: лабораторія звуку в Ботанічному саду (Одеса)

18-27 серпня в Одесі відбудеться воркшоп для митців та мисткинь, місце проведення Ботанічний сад Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова та експериментальний центр Muzeon. Під час занять учасники здобудуть знання та навички роботи зі звуком: практики слухання, запис середовища, дослідження концептів часу, уяви та пам’яті у звуковому творі. А також матимуть нагоду працювати із простором Ботанічного саду та дізнаються більше про рослини.

Заявку: можна подати тут.

Дедлайн: 7 серпня. Результати відбору будуть надіслані заявникам/цям до 10 серпня

LYRICAL GRAVITY — #OpenLabs

LYRICAL GRAVITY — це гібридний сучасний перформанс, що проявляється на межі між живим дійством та цифровою реальністю у формі неортодоксального караоке. 

У рамках спільного міждисциплінарного проєкту LYRICAL GRAVITY берлінський художник Matteo Marziano Graziano разом із кураторкою візуального мистецтва Олександрою Тряновою та креативним експертом Микитою Худяковим пропонують розширити та дослідити ці питання разом у чотирьох цифрових лабораторіях, відкритих для художників/-ць та інших професіоналів/-ок зі сфери сучасного мистецтва.

Участь пропонуєтся у таких лабораторіях:

–        Перформативне мистецтво у віртуальній та доповненій реальностях

–        3D-моделювання за допомогою Blender

–        Дизайн віртуальних світів

–        Звук у віртуальних візуальних світах

Ви можете подати заявку на один, декілька або всі #OpenLabs. Робоча мова — англійська. Анкета та умови участі тут.

Дедлайн: 10 серпня. Про обраних заявників та заявниць буде повідомлено до 17 серпня.

Open Call для художників відкрито: Програма резиденцій галереї Артсвіт

Резиденція ставить перед собою три цілі: об’єднання творчої спільноти, зменшення відтоку креативної молоді та збільшення туристичного потенціалу Дніпра як такого. Резиденція — це три тижні занурення художників у контекст міста та дослідження його атмосфери. Програма резиденцій передбачає групові практики із наставництвом кураторів Єгора Анцигіна та Люсі Іванової. Більше інформації шукайте на сторінці проєкту.

Анкету можна заповнити тут

Дедлайн: 12 серпня

Головний приз: 2 000 євро

ІХ Stedley Art Critics Prize

Stedley Art Foundation проводить дев’ятий випуск мистецтвознавчого конкурсу для арткритиків Stedley Art Critics Prize. Тема: Міфи та реальність українського мистецтва. Про умови читайте тут.

Мотиваційний лист надсилайте на адресу [email protected] з темою Stedley Art Critics Prize IX

Розпочався прийом заявок на конкурс новаторської фотографії Bird in Flight Prize ’20

Розпочався прийом заявок на щорічну міжнародну премію у царині фотографії. Участь можуть брати фотографи з усього світу. Для подання заявки потрібно відправити серію фотографій з 5 до 12 зображень.

Дедлайн: 30 серпня

Оголошення переможця: 30 жовтня

Дедлайн: 30 серпня

«Київський тиждень критики» оголошує прийом студентських фільмів у програму «Перший погляд»

У межах 4-го щорічного кінофестивалю «Київський тиждень критики» створили фестивальну програмну секцію «Перший погляд».  Секція охопить роботи студентські фільми, взяти участь можуть короткометражні фільми студентів українських ВНЗ та кіношкіл.

Форму заповнити тут.

Дедлайн: 4 вересня 

В Україні розпочали ініціативу підтримки мистецьких резиденцій «Заправка»

Український інститут, програма Європейського Союзу House of Europe та Український культурний фонд оголосили про початок спільного мапування українських мистецьких резиденцій. Резиденції увійдуть у найбільшу веббазу DutchCulture | TransArtists, а також отримають професійну підтримку та змогу розвинути міжнародний аспект своїх програм. Головна мета — це розвиток координування та розроблення власних програм резиденцій. Заявку можна залишити тут.

Дедлайн: 4 вересня

Open Call від Your Art

Your Art оголосив open call: надсилайте тексти на тему творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19 на [email protected]. Деталі за посиланням

Матеріали будуть опубліковані в онлайн-виданні та в друкованому номері.

Дедлайн: 11 жовтня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: