Вакансії

Афіша подій з 14 по 20 вересня

exc-5f5dee982c6d5c03ffa4798e
exc-5f5dee982c6d5c03ffa4798e

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні та світі.

Віктор Марущенко із серії «Ранее»

Віктор Марущенко із серії «Ранее»

Алеї богів у країні номадів: пострадянський Казахстан і пам’ять

Коли: 15 вересня, 15:00

Коли Казахстан входив у склад СРСР на його території створили заповідники терору (найвідоміші табори ГУЛАГу було створено в Казахстані), полігони смертельної зброї та космічних випробувань. Робота з радянським спадком в різних країнах має дуже різні акценти. Про досвід Казахстану розкаже розкаже Кульшат Медеуова.

Кіноклуб Oldschool: Фабрика соцреалізму. Частина II

Коли: 16 вересня

Показ першого звукового фільму Олександра Довженка «Іван».

Креативність і контроль: міський простір як досвід

Місце: Kooperativ

Коли: 17 вересня

На даху простору Kooperativ відбудеться розмова про міський простір. Експертами виступлять архітектор Сергій Махно, представниця департаменту культури КМДА Діана Попова, художник Олексій Золотарьов та креативний директор розробницької компанії Saga Development Антон Фридлянд. Розмову модерує: Тетяна Шульга-Забєльська, керуючий партнер спільноти девелоперів житла RED Community.

Малюнки слів: Шрифтове оформлення українських кіноплакатів 1920–1930-х років

Коли: 19 вересня

Лекція від дизайнера книжок, дослідника естетики, семіотики та технології шрифтів і текстового дизайну Миколи Ковальчука. Розмову відбудеться про шрифти українських кіноплакатів 1920–1930-х років у контексті європейської шрифтової культури початку ХХ століття. 

Earthmate Eco Festival

Місце: Ботанічний сад ім. Гришка

Коли: 25 по 27 вересня

На три дні Ботанічний сад ім. Гришка збере екологічних візіонерів, музикантів, художників, архітекторів та дослідників.На фестивалі будуть представлені інсталяції більше, ніж 20 художників, серед яких Анна Звягінцева, Антон Саєнко, Борис Кашапов, PLASTIKWOOD, Дар’я Кольцова, Давид Чичкан, Яна Бачинська та інші. Коміссаркою фестивалю стала Лана Кауфман. Також пройдуть лекції та кінопокази за підтримки екоактивістів, серед яких Тамара Хьюман (голова ГО «Кожна тварин»), Павло Вишебаба (співзасновник ГО «Єдина Планета», посланець доброї волі ПРООН в Україні), які допоможуть дізнатися більше про zero waste, зелену енергетику та sustainable cities.

Львівський органний зал

Львівський органний зал пропонує провести осінні вечори з ними. Щотижня на вас будуть чекати нові лекції, інтерв’ю, а також живі та онлайн концерти. Про всі події цього тижня можна дізнатись за посиланням.

«Підборіддя» від режисерки Лайзи Менделуп

Коли: до кінця вересня

Красивому 16-річному Остіну Тестеру стає затісно в рідному містечку. В інтернеті хлопця обожнюють тисячі молодих дівчат, але йому цього замало. Нарешті Остіна знаходить менеджер з Лос-Анджелесу й здійснює його мрії. Та чи такого життя прагнув юнак. Фільм «Підборіддя» має відзнаки американського кінофестивалю «Санденс» та британського Sheffield Doc/Fest.

«На акватории завода купаться было запрещено»

Місце: Invogue#ART, Одеса

Коли: до 8 листопада

На виставці будуть представлені артефакти і свідоцтва з минулого життя заводу, документація моменту трансформації заводу СРЗ-2 в культурний кластер, роботи учасників цього процесу — проєкти художників різних поколінь, які працюють на заводі, серед яких Сергій Ануфрієв, Андрій Бабчинський, Вася Дмитрик, Максим Зацаренний, Денис Рубан, Павло Клименко, Наташа Кушнір, Всеволод Люльченко, Commercialpublicart, Ксенія Щербакова, Андрій Цвєтков, Дар’я Чечушкова, Ніка Яровенко, Софія Ячмінь, Ereh Saw, Настя Промахова і інші. На відкритті проєкту виступлять музиканти — резиденти СРЗ-2 Batrak, Artur Snitkus, Superelite, Konakov.

ВИСТАВКИ

Виставка живопису та графіки Валерія Гегамяна «Я ТОБІ НЕ ХЛОПЧИК. АртЕЙДЖИЗМ»

Місце: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: до 20 вересня

Вперше буде показано неоприлюднені живописні та графічні роботи художника Валерія Гегамяна (1925 – 2000). Проєкт «Я ТОБІ НЕ ХЛОПЧИК. АртЕЙДЖИЗМ» підіймає резонансне питання вікової дискримінації. 

Олександр Ройтбурд. Хроніки чумного року

Місце: локація Львівської галереї мистецтв, Музей модернізму, вул. Коперника, 15

Коли: до 20 вересня

Мобільна виставка «Хроніки чумного року» — це інтелектуальна рефлексія художника на геополітичні та соціокультурні обставини в Україні. Ройтбурд особливо цікавий для справжніх інтелектуалів, бо трансформував у своїй творчості рефлексію на різні покоління українських демагогів, псевдопатріотів та циніків. Художник має активну громадську позицію щодо «маргіналізації культури». На тлі судових процесів із рейдерством одеського музею впродовж останнього року ця його виставка — справжня естетична насолода для поціновувачів сучасного мистецтва.

Виставка NHT

Місце: Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу»

Коли: з 4 до 23 вересня

Виставка NHT — це репрезентація тривалого дослідницького проєкту міждисциплінарного об’єднання ruїns collective, ініційованого художниками Тетою Цибульник та Еліасом Парвулеско, що базується на спостереженні та заглибленні в навколишнє та деконструкції сталих поглядів на нього. Як метод, художники звертаються до експедиції як способу занурення та проживання місця/явища спостереження.

Віктор Марущенко. АРХІВ / Viktor Marushchenko. Archive

Місце: The Naked Room

Коли: до 25 вересня

Виставка «Архів» присвячена невідомим фотографіям Віктора Марущенка, зроблених у 1980-1990-ті роки.

«Не така як інші вона» / Діана Андруник

Місце: Shcherbenko Art Centre

Коли: до 26 вересня

Виставка фотографині Діани Андруник «Не така як інші вона» — це соціальний проєкт про нестандартну красу, в якому вже декілька років знімає жінок з фізичними особливостями. 

Матвій Вайсберг у Музеї Ханенків

Місце: Музей Ханенків

Коли: до 27 вересня

«В експозиції представлено лише ті живописні та графічні роботи Матвія Вайсберга, які могли б увійти до його власного «уявного музею». Цей термін належить французькому культурологу Андре Мальро, який вважав, що кожна епоха і кожна людина складає власний пантеон найкращих витворів мистецтва. Матвій збирає персональний «уявний музей» не віртуально, а з пензлем у руці», — пише в описі події.

Роботи виконані в особливому жанрі, у якому художник прославляє улюблених художників. Вайсберг неофіційно жанр називає «освідчення у коханні», а офіційно як «штудії». Виставку організовано спільно з галереєю «Дукат».

Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х

Місце: Довженко-Центр, Київ

Коли: до 27 вересня

Спільний проєкт Довженко-Центру та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, де представили близько 100 рідкісних кіноплакатів з фондів Відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ.

Анастасія Подерв`янська. Античний бестіарій

Місце: Dymchuk Gallery

Коли: до 10 жовтня

Dymchuk Gallery представляє серію текстильних полотен Анастасії Подерв`янської за мотивами античних міфів. Роботи виконані у техніці ручної вишивки та колажу.

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!»

Місце: Мистецький арсенал

Коли: до 24 січня 2021 року

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» — виставковий проєкт Мистецького арсеналу, що продовжує лінію репрезентації визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки «Олег Голосій. Живопис нон-стоп», «Кирил Проценко. Палкий» та «Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії». 

Роман Жук. Я все ж тебе кохаю…

Місце: локація Львівської галереї мистецтв, палац Лозинського, вул.Стефаника, 3

Коли: з 8 вересня до 31 жовтня 2020 р.

Роман Жук — український художник-трансавангардист, котрий з 1991 року мешкає в Амстердамі. З середини 1970-х він створював серію естампної графіки на теми постіндустріального відчуження. Новий проєкт включає твори різних періодів: починаючи від середини 1980-х, в яких художник — «промовляє до екзистенції», 1990-х — коли іронізує над стереотипами суспільства, а після 2000-х — епатує великоформатним «к’ютизмом» заради «нерву сучасності».

«Митець і мета» на Kyiv Art Week 2020

Місце: Центр сучасного мистецтва М17

Коли: до 31 жовтня

Глядачі матимуть змогу побачити одну з останніх стріт-арт робіт митця в online-галереї Kyiv Art Fair. На додачу всі зацікавлені отримають карту локацій іншого вуличного мистецтва Гамлета, яке він створив протягом 2019-2020 років. До експозиції також увійдуть графічні роботи серії «Шмат землі» та реді-мейд об’єкт під кодовою назвою «Все вище і вище».

МОЖЛИВОСТІ

КОНТР-ФАКТИ

Програма CCI оголошує open call на участь в вебінарі і дослідженні/грі «КОНТР-ФАКТИ», які веде американський художник і викладач Тайлер Коберн.

Контр-факти — це засіб міркування щодо можливих ймовірних шляхів, якими могли піти події. Зазвичай, ми ними користуємося в широких переосмисленнях історії (Що, якби Третій Рейх переміг у Другій світовій війні?), але вони також допомагають ставити критичні запитання про реституцію та відшкодування за минулі кривди, на які мають право спільноти. Вони – не «фейкові новини» чи «альтернативні факти», хоча контр-фактичне мислення дозволяє краще зрозуміти дезінформаційні кампанії, що дестабілізують уряди й громади у всьому світі. Детальніше про проєкт тут.

Аплікаційна форма тут.

Дедлайн: 23 вересня

Open-call для фотографів та художників — участь у проєкті WHAT NEXT

До участі запрошуються мисткині та митці із Польщі, України та Великої Британії, які працюють з темами майбутнього та футуризму. Відібрані проєкти будуть включені до мультидисциплінарної виставки, що відбудеться у Великобританії, Україні та Польщі у 2021–2022 роках.

Проєкт здійснюється Інститутом Адама Міцкевича.

Кураторки проєкту: Макс Гоутон (UK), Катерина Радченко (UA) і Катажина Саґатовська (PL).

Прийом заявок: заявки англійською мовою, що включають портфоліо автора та належним чином заповнену аплікаційну форму, необхідно надіслати до 24 вересня 2020 року включно на адресу електронної пошти: [email protected]

Партнери: Odesa Photo Days Festival, Jam Factory Art Center, Polish Cultural Institute in London, British Council Polska, Jednostka Gallery.

Дедлайн: 24 вересня

Видавничий проєкт збирає історії про київські хащі

Дедлайн: 25 вересня

Матеріали можна надіслати сюди.

Видавничий проєкт Addenda Press разом з фондом «ІЗОЛЯЦІЯ» розпочали спільний open call для авторів, а також небайдужих, які хочуть поділитись своєю історією про київські хащі — Лису Гору, Горбачиху, Жуків Острів та Голосієво. У результаті співпраці видадуть путівник з друкованими есеями в яких підкреслюють цінність зеленого ландшафту Києва. У друк також вийдуть фото матеріали.

Open Call від Your Art

Your Art оголосив open call: надсилайте тексти на тему творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19 на [email protected]. Деталі за посиланням

Матеріали будуть опубліковані в онлайн-виданні та в друкованому номері.

Дедлайн: 11 жовтня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: