Вакансії

Афіша подій з 31 серпня по 6 вересня

exc-5f4bacb07c705f13414368d8
exc-5f4bacb07c705f13414368d8

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні та світі.

SASHA MASLOV/INSTITUTE ARTISTS

SASHA MASLOV/INSTITUTE ARTISTS

«Кіновернісаж просто неба». Літній кінотеатр під Шевченком

Місце: Парк Шевченка, Київ

Коли: до 15 вересня

Майже щодня у парку імені Шевченка проводеться показ українських та світових режисерів.

ВИСТАВКИ

Проєкт «Інше» 

Місце: Imagine Point

Коли: до 1 вересня

«Кожен з авторів, які беруть участь у цьому проєкті — відомі своїм унікальним баченням світу, своєю художньою манерою, своєю особистістю. Ми пропонуємо поглянути на їх творчість з іншої, невідомої широкому загалу сторони. На виставці будуть представлені роботи, які ще не були показані, та твори, виконані у техніці, що не є характерною та звичною для даних митців», — пише в описі події.

Чи дорівнює ритуал рутині?

Місце: галерея Артсвіт

Коли: 4-5 вересня

Виставка підготовлена учасницями кураторського напрямку Програми резиденцій галереї Артсвіт.  Виставка пропонує по-новому подивитися на звичний стан речей, переоцінити їхнє значення в житті людини, а також замислитись над тим, що у нашому житті є важливим або неважливим ритуалом, а що переходить у рутину. Над концепцією і втіленням працювали 4 кураторки під керівництвом Тетяни Кочубінської. У виставці можна побачити роботи наступних художників: Анна Звягінцева, Віталій Кохан,Марія Куліковська, Олексій Сай, Станіслав Туріна та інші.

«Невидима праця»

Місце: Shcherbenko Art Centre, Київ

Коли: до 5 вересня

В основі проєкту Марії Прошковської «Невидима праця» відеодокументація однойменного перформансу мисткині, а також аудіоробота та інсталяція з об’єктами-п’яльцям. Кураторка виставки — Марина Щербенко.

Sasha Maslov. Ukrainian Railroad Ladies

Місце: The Naked Room

Коли: до 6 вересня

Новий великий документальний фотопроєкт Саші Маслова продовжує і розвиває довготривалий інтерес фотографа до змаргіналізованих і невидимих професійних чи соціальних спільнот.

Виставка «Citius! Altius! Fortius! Мистецтво і спорт»

Місце: Bereznitsky Art Foundation

Коли: до 12 вересня

Виставка творів українських авторів та авторок на тему спорту з колекції Фундації Березницьких. Будуть представлені як роботи в стилі соцреалізму, так і непропагандистські твори нонкформистів. Серед авторів та авторок: Михайло Вайнтшейн, Сергій Григор’єв, Олег Косткевич, Сергій Лисенко, Віктор Рижих, Юрій Сиротенко, Зинаїда Таньпетер, Аркадій Чичкан, Григорій Шпонько.

Олександр Ройтбурд. Хроніки чумного року

Місце: локація Львівської галереї мистецтв, Музей модернізму, вул. Коперника, 15

Коли: до 20 вересня

Мобільна виставка «Хроніки чумного року» — це інтелектуальна рефлексія художника на геополітичні та соціо-культурні обставини в Україні. Ройтбурд особливо цікавий для справжніх інтелектуалів, бо трансформував у своїй творчості рефлексію на різні покоління українських демагогів, псевдопатріотів та циніків. Художник має активну громадську позицію щодо «маргіналізації культури». На тлі судових процесів із рейдерством одеського музею впродовж останнього року ця його виставка — справжня естетична віддушина для поціновувачів сучасного мистецтва.

Виставка NHT

Місце: Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу»

Коли: з 4 до 23 вересня

Виставка NHT — це репрезентація тривалого дослідницького проєкту міждисциплінарного об’єднання ruїns collective, ініційованого художниками Тетою Цибульник та Еліасом Парвулеско, що базується на спостереженні та заглибленні в навколишнє та деконструкції сталих поглядів на нього. В якості методу, художники звертаються до експедиції як способу занурення та проживання місця/явища спостереження.

Матвій Вайсберг у Музеї Ханенків

Місце: Музей Ханенків

Коли: до 27 вересня

«В експозиції представлено лише ті живописні та графічні роботи Матвія Вайсберга, які могли б увійти до його власного «уявного музею». Цей термін належить французькому культурологу Андре Мальро, який вважав, що кожна епоха і кожна людина складає власний пантеон найкращих витворів мистецтва. Матвій збирає персональний «уявний музей» не віртуально, а з пензлем у руці», — пише в описі події.

Роботи виконані в особливому жанрі, у якому художник прославляє улюблених художників. Вайсберг неофіційно жанр називає «освідчення у коханні», а офіційно як «штудії». Виставку організовано спільно з галереєю «Дукат».

Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х

Місце: Довженко-Центр, Київ

Коли: до 27 вересня

Спільний проєкт Довженко-Центру та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Глядачі вперше побачать близько 100 рідкісних кіноплакатів з фондів Відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ. Цілісне уявлення про кінорекламу як індустрію дадуть документи з Кіноархіву Довженко-Центру: буклети, лібрето, листівки, рекламні аркуші в газетах та журналах 1920-30-х років, а також оригінальні фрагменти художніх фільмів.

«Митець і мета» на Kyiv Art Week 2020

Місце: Центр сучасного мистецтва М17

Коли: до 31 жовтня

Нлязачі матимуть змогу побачити одну з останніх стріт-арт робіт митця в online-галереї Kyiv Art Fair. На додачу всі зацікавлені отримають карту локацій іншого вуличного мистецтва Гамлета, яке він створив протягом 2019-2020 років. До експозиції також увійдуть графічні роботи серії «Шмат землі» та реді-мейд об’єкт під кодовою назвою «Все вище і вище».

МОЖЛИВОСТІ

DreamDoc або колективний сон в літню ніч

Інтроспекція Культурного Капіталу CCI оголошує open-call на участь у відеоарт проєкті та віддаленому майстер класі (вебінарі) американської художниці Олександри Лерман. Група складатиметься з 12-ти учасників.

DreamDoc або колективний сон в літню ніч – це відео-арт проєкт постконцептуальної художниці Олександри Лерман, задуманий за принципом створення колективного твору мистецтва, який буде супроводжуватися воркшопом по мобільному кіновиробництву.

Дедлайн подачі: 16 серпня о 00:00 годин.

«Вікі любить пам’ятки»

Коли: з 1 по 30 вересня

Вікіпедія організовує найбільший у світі міжнародний фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки». Метою проєкту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Вже понад 20 країн світу заявили про своє бажання провести конкурс у 2020 році. Як взяти участь, перелік об’єктів та правила шукайте на сторінці конкурсу у Вікіпедії: wlm.photo.

Дуже Цифрові Резиденції

«Дуже Цифрові Резиденції» — мистецькі практики у сфері сканування культурної спадщини, цифрової скульптури та медіаарту в Одесі та Харкові. Фокус резиденцій — на переосмисленні культурної спадщини Одеси та Харкова через нові медіа та цифрове виробництво. Результатом стануть міждисциплінарні виставки проєктів резидентів, де будуть представлені зацифровані об’єкти, скульптури з нових матеріалів, інноваційні медійні та архітектурні інсталяції. Більше інформації тут.

Участь: безкоштовна

Інтроспекція культурного капітану CCI запрошує художників та ентузіастів секонд-хенд моди до участі у проекті та вебінарі художникa Даніеля Божкова (США)

Данієль Божков — художник болгарського походження, живе та  працює в Нью-Йорку. Він використовує різні медіа: від фрески до перформансу та відео, а також працює з професіоналами з різних сфер, щоб активувати суспільний простір.

Заповнити заявку можна тут.

Кількість учасників — 15. 

Кінцевий термін подачі – 31 серпня, 24:00

В Україні розпочали ініціативу підтримки мистецьких резиденцій «Заправка»

Український інститут, програма Європейського Союзу House of Europe та Український культурний фонд оголосили про початок спільного мапування українських мистецьких резиденцій. Резиденції увійдуть у найбільшу веббазу DutchCulture | TransArtists, а також отримають професійну підтримку та змогу розвинути міжнародний аспект своїх програм. Головна мета — це розвиток координування та розроблення власних програм резиденцій. Заявку можна залишити тут.

Дедлайн: 4 вересня

Open Call від Your Art

Your Art оголосив open call: надсилайте тексти на тему творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19 на [email protected]. Деталі за посиланням

Матеріали будуть опубліковані в онлайн-виданні та в друкованому номері.

Дедлайн: 11 жовтня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: