Вакансії

Афіша подій з 7 по 13 вересня

exc-5f54063746724119fe152370
exc-5f54063746724119fe152370

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні та світі.

Віктор Сидоренко ©ЦСМ М17

Віктор Сидоренко ©ЦСМ М17

ПОДІЇ

Новий Початок, імерсивна вистава

Місце: вул. Сормовська, 18 (приватна квартира)

Коли: 9, 10, 12, 13 вересня о 19:00

Вистава розповідає про життя сучасних привидів, які живуть разом з живими людьми. Саме для таких привидів члени організації «Новий Початок», створили притулки, де їх ізолюють, щоби світу було спокійніше. 

Старт фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art

Коли: до 13 вересня

У програмі фестивалю 232 фільми з понад ста країн світу. За нагороди змагаються 30 фільмів, 12-ть в Національному та 18-ть у Міжнародному конкурсі. Найкращі фільми за версіями журі та глядачів отримають грошові винагороди. Детальна програма.

Мегапопулярність у соцмережах: як насправді живуть блогер(к)и? 

Коли: 11 вересня, 19:00

Чим насправді жертвують блогери заради своєї популярності? Як поводитися з хейтерами та недобросовісними рекламодавцями, як не потрапити на гачок кіберзлочинців. Що робити підлітку в Україні, який хоче заробляти в інтернеті, але законодавчо не має такої можливості

?Спікер(к)и: Аксана Філіпішина, представниця Уповноваженої Верховної Ради України з дотримання прав дитини та сім’ї. Олександр Грачов, слаймер, блогер. Ксенія Шиманська, директорка правозахисного департаменту ГО «Докудейз», координаторка Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA. Модератор: Дмитро Пальчиков, журналіст

Анни Миронової «ГЕОТЕКСТИ»

Місце: галерея ЧервонеЧорне, м.Канів, вул. Дніпровська, 1

Коли: 12 вересня

Організатори події подбали про зручність добирання, вас заберуть трансфером, детальна інформація за поштою: [email protected]. Персональна виставка Анни Миронової в галереї творчого об’єднання «ЧервонеЧорне» у Каневі торкається географії місця та часу в якій знаходиться. Головна ідея виставки поняття різнорівневості, що закладене в терміні «морфоструктура». На сьогодні це наймасштабніша робота Анни. У проєкті представлено 60 творів: 55 рисунків та 5 інтерактивних об’єктів — артбуків, кожен з яких може трансформуватись у безліч просторових конфігурацій.  

9 чи 10?

Місце: КАШТАН coffee 

Коли: 12 вересня

Ця виставка являє 10 молодих художниць, які бажають поділитися своїми картинами, створеними останнім часом. На виставці ви зможете побачити роботи різного характеру — від абстрактних, контрастних форм до меланхолійних сюжетів. Дівчата в своїй творчості черпають натхнення із самих різних областей і спектрів — внутрішніх і зовнішніх конфліктів, життєвих ситуацій і переживань, особистих перемог і поразок, міфів, легенд і містерій, природи у всіх її проявах, всесвітньої енергії, смутку і іронії одночасно, ну, і ,звичайно, з людей іх оточення.

«Кіновернісаж просто неба». Літній кінотеатр під пам’ятником Шевченка

Місце: Парк Шевченка, Київ

Коли: до 15 вересня

Майже щодня у парку імені Шевченка проводиться показ українських та світових режисерів.

«Підборіддя» від режисерки Лайзи Менделуп

Коли: до кінця вересня

Красивому 16-річному Остіну Тестеру стає затісно в рідному містечку. В інтернеті хлопця обожнюють тисячі молодих дівчат, але йому цього замало. Нарешті Остіна знаходить менеджер з Лос-Анджелесу й здійснює його мрії. Та чи такого життя прагнув юнак. Фільм «Підборіддя» має відзнаки американського кінофестивалю «Санденс» та британського Sheffield Doc/Fest.

Львівський органний зал

Львівський органний зал пропонує провести осінні вечори з ними. Щотижня на вас будуть чекати нові лекції, інтерв’ю, а також живі та онлайн концерти. Про всі події цього тижня можна дізнатись за посиланням.

ВИСТАВКИ

Віктор Сидоренко «Несвоєчасне»

Місце: ЦСМ М17

Коли: з 10 вересня

До виставки увійшли два проєкти художника: робота «Пляж і берег», 2004-2017 роки та серія під назвою Un-Timely. Основна тема картин — пляж, де він виступає метафорою колективності. Віктор Сидоренко таким чином вводить глядачів у лабіринти часу, аби поставити питання про континуальність культури.

Виставка «Citius! Altius! Fortius! Мистецтво і спорт»

Місце: Bereznitsky Art Foundation

Коли: до 12 вересня

Виставка творів українських авторів та авторок на тему спорту з колекції Фундації Березницьких. Будуть представлені як роботи в стилі соцреалізму, так і непропагандистські твори нонкформистів. Серед авторів та авторок: Михайло Вайнтшейн, Сергій Григор’єв, Олег Косткевич, Сергій Лисенко, Віктор Рижих, Юрій Сиротенко, Зинаїда Таньпетер, Аркадій Чичкан, Григорій Шпонько.

Юрій Скандаков. Повернення феномена. Ретроспективна виставка

Місце: МЦ Шоколадний будинок

Коли: до 14 вересня

На ретроспективній виставці живописця, графіка, сценографа, дизайнера і педагога Юрія Скандакова представлено втрачену колекцію робіт. Роботи художника-імпресіоніста періоду з 1960 по 2007 роки були ретельно зібрані по всьому світу в одну колекцію, аби показати різноманітність творчості живописця. 

Виставка живопису та графіки Валерія Гегамяна «Я ТОБІ НЕ ХЛОПЧИК. АртЕЙДЖИЗМ»

Місце: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: до 20 вересня

Вперше буде показано неоприлюднені живописні та графічні роботи художника Валерія Гегамяна (1925 – 2000). Проєкт «Я ТОБІ НЕ ХЛОПЧИК. АртЕЙДЖИЗМ» підіймає резонансне питання вікової дискримінації. 

Олександр Ройтбурд. Хроніки чумного року

Місце: локація Львівської галереї мистецтв, Музей модернізму, вул. Коперника, 15

Коли: до 20 вересня

Мобільна виставка «Хроніки чумного року» — це інтелектуальна рефлексія художника на геополітичні та соціокультурні обставини в Україні. Ройтбурд особливо цікавий для справжніх інтелектуалів, бо трансформував у своїй творчості рефлексію на різні покоління українських демагогів, псевдопатріотів та циніків. Художник має активну громадську позицію щодо «маргіналізації культури». На тлі судових процесів із рейдерством одеського музею впродовж останнього року ця його виставка — справжня естетична насолода для поціновувачів сучасного мистецтва.

Виставка NHT

Місце: Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу»

Коли: з 4 до 23 вересня

Виставка NHT — це репрезентація тривалого дослідницького проєкту міждисциплінарного об’єднання ruїns collective, ініційованого художниками Тетою Цибульник та Еліасом Парвулеско, що базується на спостереженні та заглибленні в навколишнє та деконструкції сталих поглядів на нього. Як метод, художники звертаються до експедиції як способу занурення та проживання місця/явища спостереження.

«Не така як інші вона» / Діана Андруник

Місце: Shcherbenko Art Centre

Коли: до 26 вересня

Виставка фотографині Діани Андруник «Не така як інші вона» — це соціальний проєкт про нестандартну красу, в якому вже декілька років знімає жінок з фізичними особливостями. 

Матвій Вайсберг у Музеї Ханенків

Місце: Музей Ханенків

Коли: до 27 вересня

«В експозиції представлено лише ті живописні та графічні роботи Матвія Вайсберга, які могли б увійти до його власного «уявного музею». Цей термін належить французькому культурологу Андре Мальро, який вважав, що кожна епоха і кожна людина складає власний пантеон найкращих витворів мистецтва. Матвій збирає персональний «уявний музей» не віртуально, а з пензлем у руці», — пише в описі події.

Роботи виконані в особливому жанрі, у якому художник прославляє улюблених художників. Вайсберг неофіційно жанр називає «освідчення у коханні», а офіційно як «штудії». Виставку організовано спільно з галереєю «Дукат».

Кричати! Кликати! Горіти! Українська кінореклама 1920-30-х

Місце: Довженко-Центр, Київ

Коли: до 27 вересня

Спільний проєкт Довженко-Центру та Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, де представили близько 100 рідкісних кіноплакатів з фондів Відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ.

Анастасія Подерв`янська. Античний бестіарій

Місце: Dymchuk Gallery

Коли: до 10 жовтня

Dymchuk Gallery представляє серію текстильних полотен Анастасії Подерв`янської за мотивами античних міфів. Роботи виконані у техніці ручної вишивки та колажу.

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!»

Місце: Мистецький арсенал

Коли: до 24 жовтня

«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» — виставковий проєкт Мистецького арсеналу, що продовжує лінію репрезентації визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки «Олег Голосій. Живопис нон-стоп», «Кирил Проценко. Палкий» та «Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії». 

Роман Жук. Я все ж тебе кохаю…

Місце: локація Львівської галереї мистецтв, палац Лозинського, вул.Стефаника, 3

Коли: з 8 вересня до 31 жовтня 2020 р.

Роман Жук — український художник-трансавангардист, котрий з 1991 року мешкає в Амстердамі. З середини 1970-х він створював серію естампної графіки на теми постіндустріального відчуження. Новий проєкт включає твори різних періодів: починаючи від середини 1980-х, в яких художник — «промовляє до екзистенції», 1990-х — коли іронізує над стереотипами суспільства, а після 2000-х — епатує великоформатним «к’ютизмом» заради «нерву сучасності».

«Митець і мета» на Kyiv Art Week 2020

Місце: Центр сучасного мистецтва М17

Коли: до 31 жовтня

Глядачі матимуть змогу побачити одну з останніх стріт-арт робіт митця в online-галереї Kyiv Art Fair. На додачу всі зацікавлені отримають карту локацій іншого вуличного мистецтва Гамлета, яке він створив протягом 2019-2020 років. До експозиції також увійдуть графічні роботи серії «Шмат землі» та реді-мейд об’єкт під кодовою назвою «Все вище і вище».

МОЖЛИВОСТІ

КОНТР-ФАКТИ

Програма CCI оголошує open call на участь в вебінарі і дослідженні/грі «КОНТР-ФАКТИ», які веде американський художник і викладач Тайлер Коберн.

Контр-факти — це засіб міркування щодо можливих ймовірних шляхів, якими могли піти події. Зазвичай, ми ними користуємося в широких переосмисленнях історії (Що, якби Третій Рейх переміг у Другій світовій війні?), але вони також допомагають ставити критичні запитання про реституцію та відшкодування за минулі кривди, на які мають право спільноти. Вони – не «фейкові новини» чи «альтернативні факти», хоча контр-фактичне мислення дозволяє краще зрозуміти дезінформаційні кампанії, що дестабілізують уряди й громади у всьому світі. Детальніше про проєкт тут.

Аплікаційна форма тут.

Дедлайн подачі: 23-го Вересня.

Open Call від Your Art

Your Art оголосив open call: надсилайте тексти на тему творчої рефлексії на нинішню пандемію COVID-19 на [email protected]. Деталі за посиланням

Матеріали будуть опубліковані в онлайн-виданні та в друкованому номері.

Дедлайн: 11 жовтня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: