Вакансії

Куди піти з 23 до 29 серпня

«Виставка до Дня Незалежності. Клаудіо, Едік, Сергій і т. д.» ©надано автором
«Виставка до Дня Незалежності. Клаудіо, Едік, Сергій і т. д.» ©надано автором

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ВИСТАВКИ

Станіслав Толкачов, Макс Лижов виставка «Ніщо» 

Коли: до 29 серпня

Місце: артпростір СOLLIDER

У малому залі арткластеру СOLLIDER відбудеться виставка Станіслава Толкачова «Ніщо». Фотороботи з архіву 2016-2020 року, персональних виставок в KHIDI (Тбілісі), HAIMNEY Gallery (BARCELONA), і фестивалю GOGOLFEST (KIEV),
У великому залі буде представлений короткометражний фільм режисера Макса Лижова — «70 вулиць». Показ буде проводитися безперервно на повторі.

«У відкритому просторі»  

Коли: 24 серпня

Місце: Палац Потоцьких, Львів

З нагоди 30 річниці здобуття незалежності України та 100-річчя від дня народження скульптора Михайла Дзиндри відбудеться виставка «У відкритому просторі». Садово-паркова абстрактна пластика на території Палацу Потоцьких у Львові стане своєрідним оммажем до виставкової діяльності Михайла Дзиндри в 1970-х роках біля свого помешкання в США. День незалежності України — знакова подія у житті українського народу, що спонукала Михайла Дзиндру повернутися на батьківщину після 47 років еміграції. За часи незалежності до появи Музею модерної скульптури у Брюховичах автор організовував декілька виставок у просторах Львова. Уперше за два останні десятиліття скульптури Дзиндри знову опиняються у центрі Львова, щоб нагадати поціновувачам сучасної скульптури, як органічно ці твори вписуються у відкритий простір міста.

«ТО ЩО ТАМ ІЗ МАМОНТОМ? могриця післяслово»

Коли: до 29 серпня

Місце: галерея The Naked Room

Понад 20 років у Сумській області існує лендарт симпозіум «Могриця. Простір покордоння». Мистецька лабораторія з космічними ландшафтами на місці колишнього крейдяного кар’єру в кількох кілометрах від державного кордону. На цій території крізь практику художників та художниць відбувається переосмислення мистецтва довкілля. І це не лише про лендарт, це загалом про стосунки людини й «природи» у час, коли підлягає сумніву доцільність самого поняття «природа». Коли епоха антропоцену (або «ктулуцену» за Донною Гаравей) по-новому розставляє акценти і змінює звичні диспозиції.

«Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського»

Коли: до 28 серпня

Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси

Виставку, що зібрала безліч творів образотворчого мистецтва, примірників нумізматики та інших артефактів, пов’язаних з культурою та фінансами Одеси, команда музею присвячує 50-річному ювілею засновника МСМО, мецената й громадського діяча Вадима Мороховського. Експозиція виставки настільки велика, що містить в собі десять самостійних тематичних блоків, місце кожному з яких знайшлося в окремому залі.

«Наближення» – персональна виставка Анни Миронової

Коли: до 28 серпня

Місце: «Щербенко Арт Центр», Київ

«Наближення» — персональна виставка Анни Миронової, вперше презентована «Щербенко Арт Центром» в Одеському художньому музеї у червні 2021. Зараз, після закінчення проєкту в Одесі, проєкт буде повторно експонований у Києві в ЩАЦ. На виставці представлені рисунки олівцем, об’єкти-дерево та бронзові скульптури. Кураторка проєкту: Марина Щербенко. Роботи Анни Миронової, попри їхню візуальну безпредметність, не є категоріями абстрактного мистецтва. За кожною з них криється визначений об’єкт — у новій серії рисунків ним став туманний простір природи на світанку, простір вранішньої наповненої тиші, простір спогадів та пізнання, переданий у подекуди більш або менш щільних штрихах рожевого олівця.

«Психодарвінізм. Практичний гуманізм»

Коли: до 29 серпня

Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси

Новий цикл робіт присвячений шедеврам класичного реалістичного живопису. Ілля Чичкан іронізує над ідеологічним впливом видатних творів мистецтва та пропонує по-новому поглянути на культурну спадщину минулих епох. Виставка являє собою імітацію камерної музейної зали, де сконцентровані твори, які «повинен знати кожен». Цей зразковий зал — карикатура, криве дзеркало музею, де Чичкан висміює музейний пафос і відкидає традицію поклоніння імперському канону та уявну складність мистецтва.

«Катарсис»

Коли: до 2 вересня

Місце: галерея «Хлібня», Київ

Розмежованих сторіччями художників Йогана-Георга Пінзеля, Олександра Животкова та Франциска Олендзького об’єднали, зокрема, спільний вибір матеріалу для скульптур (дерево), експресивна манера виконання та звернення до релігійно-духовної тематики. Як пояснила на відкритті виставки її кураторка Тетяна Волошина, спочатку планували поєднати лише роботи Пінзеля і Животкова. Проте побачивши в запасниках Львівської національної галереї твори Франциска Олендзького, якого вважають учнем Пінзеля, вирішили відкрити глядачам нове ім’я. Тим більше, що його скульптури концептуально та естетично якнайкраще вписалися в проєкт, а також досі не демонстрували широкому колу глядачів.

«Чутливість. Сучасна українська фотографія»

Коли: до 5 вересня

Місце: «Мистецький арсенал», Київ

Цей виставковий проєкт репрезентує множинність методів роботи з фотографічним медіумом в Україні протягом майже трьох останніх десятиліть. Таке хронологічне рамування не випадкове, адже фотографія постала як самодостатній вид у системі сучасного українського мистецтва ще на початку 1990-х років. Нині ж важливим є подивитися на цей шлях цілісно та розгорнуто, оприявнити те, що називають «загальною картиною». Попри те, що виставка охоплює широке коло авторів та явищ, її акцент не на хронології чи енциклопедичності, а на процесах у самому медіумі. Фотографічна оптика дає змогу відчути та осмислити час на відносно короткій дистанції. А це можливо не лише занурюючись у контекст історії, що насичена подіями і трансформаціями, але й демонструючи різні підходи до фотографії як такої, проявляючи ті її внутрішньовидові колізії, які припали на цей час.

Коли: до 7 вересня
Місце: Галерея «Блок А», Київ
Песня про цыплят пасущихся на лугу,
Желтых как солнце, теплых и таких уязвимых.
Обнимешь чуть сильнее и она обмякла в твоих руках, мертвая, но еще такая теплая.
Я поднимаюсь к радуге, так горячо, что наверное сгораю,
Только бы успеть.
Я ракета, конечно я ракета! Мой нос холодный как у пса, а внутри я горю.

«КАРТА ПАМ’ЯТІ»

Коли: до 8 вересня

Місце: артфундація «Дукат», Київ

В експозиції представлено ескізи пам’яток українського монументального мистецтва 1960–1980-х років, які було знищено або частково втрачено протягом кількох останніх десятиліть. Серед авторів — знакові художники епохи: Алла Горська, Опанас Заливаха, Валерій Ламах, Ада Рибачук і Володимир Мельніченко, Галина Севрук, Людмила Семикіна, Федір Тетянич та інші. Більшість робіт демонструватимуться публічно вперше.

«Спроба контакту. Школа фотографії Віктора Марущенка»

Коли: до 16 вересня

Місце: «Мала Галерея Мистецького арсеналу», Київ

На виставці «Спроба контакту» представлено роботи різних поколінь випускників Школи фотографії. Тут представлені роботи, що є образним вираженням пошуку сучасного візуального художника. Одвічного пошуку свого місця у мінливому та багатогранному світі.

Учасники та учасниці: Віктор Кальмус, Яна Кононова, Дмитро Кореневський, Олександр Мартемянов, Марися М’яновська, Марія Павленко, Роман Пашковський, Дмитро Стойков, Зоя Шу, Яна Щербакова. Куратор — Валерій Мілосердов.

«Виставка до Дня Незалежності. Клаудіо, Едік, Сергій і т. д.»

Коли: до 19 вересня

Місце: Львівський муніципальний центр

Як новостворена держава, що надбудовується та відгороджується від сусідів, так і кожен окремий її громадянин перебуває у процесі зведення власної суб‘єктності. Цегляні паркани стають масивнішими, хати — триповерховими. Попід стінами розлігся сплячий капітал — купки цегли, накриті шифером від негоди. Будівельний камінь чекає, а тим часом українські робітники-мігранти все більше нагадують позанаціональних громадян. На відміну від «європейської фортеці» (Ґроте, 2007) ці паркани не діряві. Поки художник обирає між активістською корисністю та художньою якістю, робочий мігрант як транснаціональний суб’єкт вимальовує нову самобутню хореографію. Ініціаторами створення виставки стали Роман Хімей та Остап Ящук. Проєкт реалізований за підтримки програми мобільності I-Portunus.

Учасниці/учасники виставки: Іван Базак, Володимир Воротньов, Наомі Дутці, Ярема Малащук, Роман Хімей, Фрідріх Штокмаєр, Тереза Яковина, Остап Ящук.

«Діалог поколінь: Олексій Аполлонов vs Антон Тарасюк»

Коли: до 19 вересня

Місце: коворкінг Peremoga, Київ

Платформа сучасного мистецтва Spilne Art проведе серію виставок «Діалог поколінь», в яких художники України різних поколінь будуть шукати спільні сенси та нові форми експресії. На першій ексозиції почнуть творчу розмову Олексій Аполлонов та Антон Тарасюк.

«ПРОДОВЖЕННЯ…»

Коли: до 23 вересня

Місце: Invogue#ART, Одеса

У проєкті «ПРОДОВЖЕННЯ…» досліджується тема взаємовпливу мистецтва і соціокультурних трансформацій на прикладі феномена колекціонування. За основу взята художня колекція двох поколінь однієї родини колекціонерів: подружжя Семена і Олени Верник та їхнього сина Олександра. Представлена ​​виставка, сформована з двох великих колекцій, наочно демонструє тенденції мистецтва свого часу, його культурні та соціально-політичні особливості, показує розвиток художніх напрямків від одеських нонконформістів до сучасних яскравих художників.

Contemporary Art Rivne

Коли: до 23 вересня

Місце: Краєзнавчий музей, Рівне

Виставка фінальних робіт резиденції Contemporary Art Rivne презентує результати спільної роботи художників/ць й дослідників/ць у Рівному. Мета резиденції привернути увагу до проблем екології, збереження водних ресурсів та історичної спадщини через створення наукової й мистецької співпраці. Відкриттю виставки передувала екскурсія містом із серією презентацій site-specific проєктів та перформативних дій у міському середовищі Рівного.

«Адам Барч: науковець і митець. До 200-річчя зі дня смерті»

Коли: до 10 жовтня

Місце: музей Ханенків, Київ

Адам фон Барч — талановитий гравер, мистецтвознавець і основоположник наукового вивчення історії гравюри. Він присвятив своє життя одному з найпопулярніших видів графіки свого часу – репродукційній гравюрі, «мистецтву перекладу мистецтва». Вибрані твори Адама фон Барча з колекції Музею Ханенків представлені з нагоди вшанування 200-річчя його пам’яті, яке світ відзначає 21 серпня цього року. Абсолютна більшість робіт на виставці буде показана вперше.

Події

Група «Забіг». Програма резиденцій галереї «Артсвіт»

Коли: 25, 27, 28 серпня

Місце: галерея «Артсвіт», Дніпро

«Забіг» (Zabih) — це перформанс-проєкт, який утворився у 2017 році як самостійне продовження роботи учасників майстеркласу Сандри Джонстон та Алістера Макленана на Школі перформансу у Львові. Постійними членами на сьогодні є Тарас Пастущук, Ольга Склярська, Богдан Янчук-Зухер, Ольга Чигрик, Роксолана Угринюк та Андрій Гелитович. Кожен з творців «Забігу» є незалежним художником, а групова робота стає тереном зустрічі, діалогу та довіри під час спільного перформансу. Проєкт є засновником і куратором перформанс-фестивалю «Забіг» (з 2018 року).

«Кіноклубне літо» від Docudays UA

Коли: до 30 серпня

Місце: стрімінгова платформа DOCUSPACE

Дві стрічки, що закривають сезон «Кіноклубного літа»: з 16 серпня по 30 серпня включно дивіться «Ґвендолін» (реж. Рут Казерер) та «Хорошу смерть» (реж. Томаш Крупа).

Book Champions Weekend

Коли: 28-29 серпня

Місце: коворкінг Kooperativ, Київ

IST Publishing та Kooperativ започаткували фестиваль нішевих книжок, артбуків та зинів BOOK CHAMPIONS WEEKEND, який підтримує незалежних і малих видавців. Організатори продумали інтенсивну програму, до якої увійшли воркшоп від художниці Каті Лесів про методи створення власного артбуку; розмова з ілюстратором Сергієм Майдуковим і журналістом Олексієм Тарасовим про нещодавно видану книжку KYIV by Sergiy Maidukov, а ведучі подкасту «Вуса Гоголя» розкажуть про те, як створити успішний подкаст про літературу. Повний розклад подій можна знайти за посиланням.

TAK Shorts-2

Місце: стрімінгова платформа Takflix

У Takflix вийшла традиційна літня добірка шортів — «TAK Shorts-2». У ній 9 українських короткометражок як молодих режисерів, так і творців з уже відомими іменами: Ірини Цілик, Володимира Тихого, Христини Сиволап, Анастасії Буковської. Усі фільми є призерами престижних національних та міжнародних кінофестивалів.

ОПЕН-КОЛИ

Подати фільм на Docudays UA

Подати свій фільм можна в конкурсну програму, що складається з трьох секцій: міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ та DOCU/КОРОТКО й національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА, де представлені документальні стрічки, створені в Україні або в копродукції з Україною, а також українськими режисерами та режисерками у співпраці з іноземними компаніями-виробниками.

Подати фільм можна через платформу FILMFREEWAY. Прийом та розгляд заявок є платним.

*Подаючи свій фільм на фестиваль, ви погоджуєтеся з умовами подання та регламентом Docudays UA.

Дедлайн прийому фільмів – 1 грудня.

Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: