Вакансії

Куди піти з 12 по 18 липня

Олександра Кадзевич, Без назви, з серії «Між речей», 2018, полотно, мішана техніка ©Dymchuk Gallery
Олександра Кадзевич, Без назви, з серії «Між речей», 2018, полотно, мішана техніка ©Dymchuk Gallery

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ПОДІЇ

«Вийшло з моди»

Коли: з 5 по 18 липня

Місце: DOCUSPACE

З 5 липня і до кінця серпня на docuspace.org дивіться улюблені фільми з програми, створеної у співпраці з проєктом DOCU/КЛУБ, та долучайтеся до правозахисних дискусій RIGHTS NOW! і Tête-à-tête.

ВИСТАВКИ

«Наступна зупинка — Автовокзал. Ада Рибачук та Володимир Мельніченко»

Коли: з 16 липня по 16 серпня

Місце: «Дукат», Київ

Подію присвячено першій масштабній спільній роботі Ади Рибачук і  Володимира Мельніченка — комплексному художньому оформленню Київського центрального автовокзалу. Виставка оповідає про створення відомих модерністських мозаїк доби відлиги, а також відображає історію їх збереження та реставрації, яка відбулася за ініціативи Фонду АРВМ у рамках реновації будівлі автовокзалу в 2021 році.

Виставка познайомить глядачів з ескізами комплексного оформлення автовокзалу, архівними та сучасними фотоматеріалами, наданими Фондом збереження мистецької спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка. Подія відбудеться за підтримки KLO — української мережі автозаправних станцій.

«Автор у грі»

Коли: до 17 липня

Місце: «ЄрміловЦентр», Харків

«Автор у грі» стане першою масштабною виставкою, яка познайомить глядача з історією Харківської школи фотографії як історією спільноти, де визначну роль відіграє партисипативна дія, а сам фотограф є одним з головних об’єктів, навколо якого розвиваються фотографічні практики. Відмовляючись від ролі стороннього, незаангажованого спостерігача, митці фіксують власні життєві етапи, маркують своє місце в суспільстві та декларують небайдужість до тих соціальних процесів, що відбуваються навколо.

«Коли страх стає другом»

Коли: до 17 липня

Місце: The Naked Room, Київ

Проєкт «Коли страх стає другом» включно з новами роботами Курмаза, створеними протягом 2020 року. Це серія шовкотрафаретів за мотивами зображень з підручників судмедекспертизи, що ними користуються лікарі та криміналісти для визначення характеру тілесних ушкоджень. Техніка шовкотрафарету має властивість естетизувати будь-яке зображення, шліфувати гострі кути. Однак це спрацьовує зворотнім чином з натуралістичними зображеннями понівічених тіл. Формалізовані та представлені у вигляді плакатів, вони лише більше жахають.

«Бажана площина»

Коли: до 17 липня

Місце: Львівський муніципальний мистецький центр, Львів

У проєкті «Бажана площина» Хоменко продовжує свою програмну роботу з живописом та деконструкцією фігуративного зображення. Художниця використовує підрамники, об’єкти, полотно та біфлекс, а також роботу художниці Алевтини Кахідзе, яку Хоменко запросила бути гостею виставки. Тема, яка об’єднала три роботи на виставці — це анексія Криму, розказана через особисті спогади, сконструйовану оповідь та бажання заволодіти площиною — чи то територією, чи то картиною.

PARALELI

Коли: до 22 липня

Місце: Angar, Київ

Серія мінімалістичних фотографій, відзнятих у різних частинах світу з 2014 по 2020 рік: Київ, Торонто, Барселона, Лісабон, Відень, Стамбул, Вільнюс. Як паралельні прямі, які ніколи не зустрічаються, так і зафіксовані художницею миті не мають спільних точок перетину. З іншого боку, випадкові фрагменти міст, поодинокі предмети, світло і тіні, геометричні фігури в урбаністичному просторі утворюють цілісну картинку тривимірного світу. Код міста приховано в його деталях.

«Сузір`я. Володимир Стрельников, Олександра Кадзевич»

Коли: до 23 липня

Місце: Dymchuk Gallery, Київ

У Dymchuk Gallery відкривається п’ята виставка зі серії «Сузір’я / Constellations». У її межах зіставлені художні практики двох поколінь: представників «одеського нонконформізму» 1960-1980-х років і сучасних одеських художників. На виставці будуть представлені акварелі 2000-х років і абстракції 1990-2000-х років Володимира Стрельникова та серії «Між речей» і «Короткі слова» 2018 року Олександри Кадзевич. Кураторка — Катерина Філюк.

«​Вправи на розкутість»

Коли: до 24 липня

Місце: «Щербенко Арт Центр», Київ

У «Щербенко Арт Центрі» триває персональна виставка Олександра Ройтбурда «Вправи на розкутість», до якої увійшли відразу дві нові серії його робіт: живописні зображення скульптур і жіночі півфігури. Доволі різні, на перший погляд, серії об’єднує ключова риса: Ройтбурд заграє з академічним каноном у своїй непересічній авторській манері.

Як зазначає сам художник, він «переказує» відомі скульптури, вступаючи у діалог з класикою та класицистичною естетикою.

«Сторіччя. Фелліні у світі»

Коли: до 25 липня

Місце: Музей кіно Довженко-Центр, Київ

Довженко-Центр за ініціативи та підтримки Італійського інституту культури у співпраці з кінофестивалем «Молодість» має честь представити мандрівну виставку «Сторіччя. Фелліні у світі». Виставка подорожує світом і своєю черговою локацією обрала Музей кіно Довженко-Центру. Ім’я Фелліні ще за життя маестро стало відомим у всьому світі та закарбувалося як синонім поняття «мистецтво кінематографу». Його «8 з половиною», «Солодке життя», «Ночі Кабірії», «Амаркорд» досі бентежать глядачів та кінематографістів світу.

«Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань»

Коли: до 25 липня

Місце: М17, Київ

Виставка «Відкрита можливість» пропонує погляд на сучасне мистецтво України крізь одну з можливих моделей музейного зібрання «тут і зараз», основу для якого закладає спільний внесок українських колекціонерів.
Виставка охоплює нетипово широкі часовий і стилістичний діапазони. За часовими координатами — від кінця 1950-х років минулого століття до початку 2010-х нинішнього. За стилістичними, за якими й вибудувано логіку експозиції, — від одеського концептуалізму і Харківської школи фотографії до київського нонконформізму й української «нової хвилі», а також митців «поза системою».

«Дисципліноване бачення. Школа»

Коли: до 31 липня

Місце: Галерея «Артсвіт», Дніпро

Персональна виставка Лади Наконечної «Дисципліноване бачення. Школа» — продовження критичного мистецького висловлювання художниці щодо функцій методу соціалістичного реалізму. Проєкт в галереї «Артсвіт» слідує за виставкою «Дисципліноване бачення», що наразі триває в Національному художньому музеї України (NAMU). У «Дисциплінованому баченні. Школа» художниця фокусується на мистецькій освіті. Художники, які навчаються у вищих мистецьких закладах України й досі залишаються спадкоємцями школи, сформованої в радянський час. Мистецька освіта в радянських республіках була штучно повернута до старих академічних принципів та в повоєнний час взята під контроль Академії мистецтв СРСР, що виробляла її стандарти.

«Перемога – тріумф – відпочинок»

Коли: до 15 серпня

Місце: Підгорецький замок, Львів

У Підгорецькому замку триває виставка Володимира Буднікова та Влади Ралко «Перемога – тріумф – відпочинок». Полотна «Битви» Володимира Буднікова є одночасним виявом розкішного та суворого. Пишний живопис як проголошення тріумфу, церемоніального потлачу, надміру героїчного сп’яніння розгортається на неґрунтованому полотні, терені тканини «бідняків», ознаки простого дому на протилежність високості панської оселі. Інсталяція Влади Ралко «Недільний обід» (2020–2021 рр.) перебуває в експозиції одразу у двох видах, але на відміну від «Битви», де протистояння утримується всередині як серії, так і кожної окремої роботи, тему «Обіду» подано ніби у двох тональностях.

«Згадати той день коли»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre, Київ

«Згадати той день коли» — групова виставка українських митців. Це перший проєкт в межах нової серії виставок, які поєднуватимуть роботи українського мистецтва з колекції PinchukArtCentre, в основному зосередженої на 1990-х та початку 2000-х років, з новими, спеціально створеними чи наданими для виставок нещодавніми роботами.

«Камінь б’є камінь»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre, Київ

Виставка демонструє як новостворені, так й існуючі роботи, які є рефлексією на теми української історії, політичного насильства, національного історичного спадку, авангарду та радянської утопії. Ця виставка досліджує виклики теперішнього часу в нерозривному зв’язку з минулим, використовуючи історію, щоб освітити сьогодення та уявити майбутнє.

«Хвостосховище»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre, Київ

Нова робота Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського представлена в формі Музею людської цивілізації, створеного в майбутньому, вже після загибелі людства. Музей присвячено майбутній археології хвостосховища в Кривому Розі. Хвостосховище — це комплекс спеціальних споруд, призначений для зберігання радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин. Робота торкається теми відповідальності людини перед земними ресурсами та химерних форм, яких можуть набути сліди перебування людської цивілізації на Землі.

Vukojebina

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre, Київ

Vukojebina – це лайливий термін, що використовується на Балканах для опису глухомані, і дослівно перекладається як місце, де кохаються вовки.

Карабінович розглядає почуття людської гідності на стику з екзистенційним конфліктом між нашою потребою в безпеці та захисті і нашим прагненням свободи, пошуку та експансії. Vukojebina пропонує містичну зону, десь між «тут» і «ніде», з неоновим світлом і тваринним світом, одночасно зворушливим і моторошним, у якому поєднуються поп-культура, справжнє життя і процес концептуального осмислення. Ця виставка виходить за рамки політики і розглядає стан людини в історичному, теперішньому і антиутопічному розумінні. 

«Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського»

Коли: до 28 серпня

Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси

Виставка, що зібрала безліч творів образотворчого мистецтва, примірників нумізматики та інших артефактів, пов’язаних з культурою та фінансами Одеси, команда музею присвячує 50-річному ювілею засновника МСМО, мецената та громадського діяча Вадима Мороховського. Експозиція виставки настільки велика, що включає десять самостійних тематичних блоків, місце кожному з яких знайшлося в окремому залі.

ОПЕН-КОЛИ

Ательє кіно-досліджень Seul le cinéma

Програма ательє — це 7 днів інтенсивних занять з практики та теорії кіно-критики, переглядів фільмів, курованих дискусій та обговорень на березі Чорного моря. Ательє відбудеться під французьким менторством кіно-продюсерки та співзасновниці ГО Des courts l’après-midi Ельзи Мінісіні та лектора Університету Aix-Marseille Деніса Алканіза.
Українськими лекторками програми виступлять Ольга Брюховецька, Дарія Бадьор та Юлія Коваленко. Організатори чекають на заявки від студентів та молодих журналістів (16-25 років), що зацікавлені у дослідженні кіно. Наявність попереднього досвіду не є обов’язковою.
Для відповіді на open-call необхідно заповнити заявку, що включає ваші контактні дані, мотиваційний лист у довільній формі та кіно-рецензію без обмежень у форматах.
Дедлайн — 18 липня. 

FINCH

Конкурс для митців: бренд FINCH розробить першу в світі інтерактивну колекцію одягу разом з переможцем. За допомогою Instagram-фільтрів доповненої реальності проект #finchARTshow презентують в рамках Ukrainian Fashion Week у вересні 2021 року. 

Конкурс: 12-тим співавтором колекції може стати кожен український митець. Імена 11-ти художників проекту #finchARTshow вже відомі, а от 12-го представника арт-спільноти оберуть шляхом голосування серед підписників сторінки FINCH в Instagram. Бренд заохочує художників подавати свої роботи на конкурс і підкреслює, що шанс перемогти має кожен аплікант. 

Умови участі та форму для подачі заявки на участь у конкурсі ви знайдете за посиланням.

Фестиваль підтримає втілення ідей з бюджетом до 1000 EUR. 

Brave! Factory Festival пройде 21-22 серпня в Києві. Міжнародна виставкова програма, що переосмислює індустріальні простори, є невід’ємною складовою Brave! з 2017 року. ЇЇ метою є надання митцям та мисткиням можливості для реалізації сміливого та вільного художнього висловлювання. Тема художньої частини Brave! 2021 Contact Zones.

Фестиваль вітає ідеї, присвячені практикам взаємодії; інсталяції; розробки інноваційних просторів; архітектурні інтервенції. А також коллаби мистецтва з новими технологіями; digital art; відео; світлові середовища; відео-меппінг.  

Що потрібно, щоб подати проєкт? 

  • Враховувати формат взаємодії з промисловою зоною та великою аудиторією фестивалю. Фестиваль відбуватиметься і вдень, і вночі. 
  • Підготувати короткий опис ідеї, візуалізацію та орієнтовний бюджет. 
  • Додати своє CV та/або портфоліо. 
  • Надіслати лист з ідеєю та портфоліо на [email protected] з позначкою Brave Art до 26 липня. 
Дедлайн прийому заявок – 26 липня.

Опен-кол від Канівського міжнародного скульптурного симпозіуму

У вересні 2021 року вже вдесяте відбудеться Канівський міжнародний скульптурний симпозіум. Основна мета симпозіуму — розвивати і підтримувати українську сучасну скульптуру в камені, заохочувати та підтримувати сучасних українських скульпторів, збирати найкращий скульптурний досвід на одному симпозіумному майданчику, відкривати і підтримувати нові імена. Симпозіум є внеском у підвищення рівня української скульптури, культивування розуміння взаємодії об’єкта з середовищем, представлення тривимірного мистецтва у вільному доступі.

Винагорода — 40000 євро.

Подати заявку можна до 10 липня.

Подати фільм на Docudays UA

Подати свій фільм можна в конкурсну програму, що складається з трьох секцій: міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ та DOCU/КОРОТКО й національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА, де представлені документальні стрічки, створені в Україні або в копродукції з Україною, а також українськими режисерами та режисерками у співпраці з іноземними компаніями-виробниками.

Подати фільм можна через платформу FILMFREEWAY. Прийом та розгляд заявок є платним.

*Подаючи свій фільм на фестиваль, ви погоджуєтеся з умовами подання та регламентом Docudays UA.

Дедлайн прийому фільмів – 1 грудня.

Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Дедлайн: немає.

Резиденція «Тіло на землі» в Карпатах оголошує open call для митців

Резиденція «Тіло на землі» відбудеться з 3 по 17 серпня в селі Бабин в Карпатах (Хата-Майстерня). Організатори: «Асортиментна кімната» та «Інша освіта» та незалежний простір “soma.majsternya” (Львів). Резиденція має на меті дослідити тему вкорінення та практики тіла, залучивши десять міждисциплінарних художників, кураторів, менторів та одного/-у відеооператора/-ку. Куратори резиденції – Ольга Марусин та Алекс Фішер.

Програма складається з воркшопів, спільних читань, походів, екскурсій навколишніми селами та кінопоказів. Протягом останніх днів резиденції від учасників очікується показ поточної роботи, задуманої самостійно чи спільно під час резиденції. 

Критерії опен колу для художників_ць:

– мультидисциплінарні художники_ці, які цікавляться перформативними практиками та темами, пов’язаними з тілом;

– художники_ці з України або ті, які проживають в Україні;

– знання англійської мови на робочому рівні (більшість сесій проводитимуться українською мовою, але деякі – англійською)

– розглядаємо тих, хто працює індивідуально або в парах. 

Як податись: заповніть форму за цим посиланням.

Дедлайн 15 липня.

Літня мистецька програма для підлітків віком від 15 до 18 років 

Демократична школа «Майбутні» запрошує на мистецьку резиденцію. Формат програми запропонує учасникам обрати свій медіум та прожити практичні заняття. Живописна, Перформативна, Історична, Керамічна та Звукова майстерні існуватимуть паралельно, учасники підготують власний проєкт протягом тижневої програми на природі. Менторами стануть Світлана Лібет, Максим Козлов, Тамара Трунова, Гіа Маміашвілі та Наталка Хананова.

Учасни(ці) майстерень презентують свої доробки під час фінальної виставки зроблених робіт, отримають досвід мистецької практики та створення події.

Аплікаційна форма та детальний опис програми тут.

Дати виїзду: 25-31 липня.

Contemporary Art Rivne. Open Call

7 — 28 серпня 2021 року Платформа взаємодій «Простір» за підтримки Українського культурного фонду анонсує мистецьку резиденцію Contemporary Art Rivne для митців/сткинь, дослідників/ць та активістів/ток, що привертає увагу суспільства до проблем водних ресурсів, збереження історичної спадщини й осмислення екологічного стану міста й регіону.
Аплікаційна форма та детальний опис програми тут.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: