Вакансії

Куди піти з 19 по 25 липня

Мозаїчне панно в інтер’єрі Київського центрального автовокзалу. Автор: Ада Рибачук та Володимир Мельніченко
Мозаїчне панно в інтер’єрі Київського центрального автовокзалу. Автор: Ада Рибачук та Володимир Мельніченко

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ПОДІЇ

Artist talk Ніколая Карабіновича

Коли: 20 липня, 19:30

Місце: PinchukArtCentre

Ніколай Карабінович поділиться особливостями своєї мистецької практики. Персональна виставка митця «Vukojebina» наразі проходить в PinchukArtCentre та представлена в межах програми PAC UA, ініціативи артцентру, що має на меті інвестувати в створення нових робіт і забезпечувати кураторську та інституційну підтримку українським митцям.
Подія проходитиме в просторі виставки «Vukojebina» в PinchukArtCentre з дотриманням всіх протиепідеміологічних заходів.

Фестиваль «Тиждень австрійського кіно – 2021» 

Коли: до 21 липня

Місце: кінотеатр «Жовтень», Київ

Починаючи з 2012 року, в межах кіноогляду щорічно демонструються найактуальніші стрічки, вироблені в Австрії чи в копродукції з нею. До програми цьогорічного ювілейного фестивалю увійшли 5 повнометражних фільмів: «Нарцис і Ґольдмунд», «Розбий моє серце»«З Австрії до Австралії», «Лисиця в норі» та «Піаністка»В інших містах України фестиваль відбудеться восени. Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Презентація журналу «Антиквар» №123: «Non-official art»

Коли: 22 липня

Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси

У Музеї сучасного мистецтва Одеси відбудеться презентація тематичного випуску журналу «Антиквар» №123: «Non-official art», що створений у партнерстві з МСМО. Цей випуск — не тільки про мистецтво Одеси від 60‑х років минулого століття до 20‑х теперішнього, але й про особливості створення сучасного музею «з нуля», про участь власника у повсякденному житті закладу, про те, що спонукає до меценатства і допомагає не розчаровуватися в державі та суспільстві, про підтримку художнього процесу та мистецького середовища, про значення культурних об’єктів для новітньої урбаністики — про те, як усе це робиться сьогодні в Одесі.

ВИСТАВКИ

PARALELI

Коли: до 22 липня

Місце: Angar, Київ

Серія мінімалістичних фотографій, відзнятих у різних частинах світу з 2014 по 2020 рік: Київ, Торонто, Барселона, Лісабон, Відень, Стамбул, Вільнюс. Як паралельні прямі, які ніколи не зустрічаються, так і зафіксовані художницею миті не мають спільних точок перетину. З іншого боку, випадкові фрагменти міст, поодинокі предмети, світло і тіні, геометричні фігури в урбаністичному просторі утворюють цілісну картинку тривимірного світу. Код міста приховано в його деталях.

«Сузір`я. Володимир Стрельников, Олександра Кадзевич»

Коли: до 23 липня

Місце: Dymchuk Gallery, Київ

У Dymchuk Gallery відкривається п’ята виставка зі серії «Сузір’я / Constellations». У її межах зіставлені художні практики двох поколінь: представників «одеського нонконформізму» 1960-1980-х років і сучасних одеських художників. На виставці будуть представлені акварелі 2000-х років і абстракції 1990-2000-х років Володимира Стрельникова та серії «Між речей» і «Короткі слова» 2018 року Олександри Кадзевич. Кураторка — Катерина Філюк.

«​Вправи на розкутість»

Коли: до 24 липня

Місце: «Щербенко Арт Центр», Київ

У «Щербенко Арт Центрі» триває персональна виставка Олександра Ройтбурда «Вправи на розкутість», до якої увійшли відразу дві нові серії його робіт: живописні зображення скульптур і жіночі півфігури. Доволі різні, на перший погляд, серії об’єднує ключова риса: Ройтбурд заграє з академічним каноном у своїй непересічній авторській манері.

Як зазначає сам художник, він «переказує» відомі скульптури, вступаючи у діалог з класикою та класицистичною естетикою.

«Сторіччя. Фелліні у світі»

Коли: до 25 липня

Місце: Музей кіно Довженко-Центр, Київ

Довженко-Центр за ініціативи та підтримки Італійського інституту культури у співпраці з кінофестивалем «Молодість» має честь представити мандрівну виставку «Сторіччя. Фелліні у світі». Виставка подорожує світом і своєю черговою локацією обрала Музей кіно Довженко-Центру. Ім’я Фелліні ще за життя маестро стало відомим у всьому світі та закарбувалося як синонім поняття «мистецтво кінематографу». Його «8 з половиною», «Солодке життя», «Ночі Кабірії», «Амаркорд» досі бентежать глядачів та кінематографістів світу.

«Відкрита можливість: Українське сучасне мистецтво з приватних зібрань»

Коли: до 25 липня

Місце: М17, Київ

Виставка «Відкрита можливість» пропонує погляд на сучасне мистецтво України крізь одну з можливих моделей музейного зібрання «тут і зараз», основу для якого закладає спільний внесок українських колекціонерів.
Виставка охоплює нетипово широкі часовий і стилістичний діапазони. За часовими координатами — від кінця 1950-х років минулого століття до початку 2010-х нинішнього. За стилістичними, за якими й вибудувано логіку експозиції, — від одеського концептуалізму і Харківської школи фотографії до київського нонконформізму й української «нової хвилі», а також митців «поза системою».

«Дисципліноване бачення. Школа»

Коли: до 31 липня

Місце: Галерея «Артсвіт», Дніпро

Персональна виставка Лади Наконечної «Дисципліноване бачення. Школа» — продовження критичного мистецького висловлювання художниці щодо функцій методу соціалістичного реалізму. Проєкт в галереї «Артсвіт» слідує за виставкою «Дисципліноване бачення», що наразі триває в Національному художньому музеї України (NAMU). У «Дисциплінованому баченні. Школа» художниця фокусується на мистецькій освіті. Художники, які навчаються у вищих мистецьких закладах України й досі залишаються спадкоємцями школи, сформованої в радянський час. Мистецька освіта в радянських республіках була штучно повернута до старих академічних принципів та в повоєнний час взята під контроль Академії мистецтв СРСР, що виробляла її стандарти.

«Змова»

Коли: до 31 липня

Місце: Львівський муніципальний мистецький центр, Львів

У проєкті «Бажана площина» Хоменко продовжує свою програмну роботу з живописом та деконструкцією фігуративного зображення. Художниця використовує підрамники, об’єкти, полотно та біфлекс, а також роботу художниці Алевтини Кахідзе, яку Хоменко запросила бути гостею виставки. Тема, яка об’єднала три роботи на виставці — це анексія Криму, розказана через особисті спогади, сконструйовану оповідь та бажання заволодіти площиною — чи то територією, чи то картиною.

ART SEASONS. VERBALISATION.

Коли: до 7 серпня

Місце: Інститут проблем сучасного мистецтва, Київ

Мета проєкту Art Seasons. Verbalisation — відкрити глядачам мистецтво молодих українських художників в одному з найавторитетніших державних установ — Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України. Серед учасників — Юрій Болса, Тарас Гайда, Ріта Майкова, Лесь Панчишин, Євген Лапченко, Sasha Q, Loa Piontkovski, Ігор Бондаренко, Олександр Гребенюк, Владислав Мельник, Дарина Хараман, Юлія Шуткевич.

«Живий куточок»

Коли: до 8 серпня

Місце: The Naked Room, Київ

Виставка фокусується на вирізненні фотографічного у складному й багатошаровому проєкті Євгенії Бєлорусець про тварин. Вона створювала серію світлин паралельно дослідженню для книги «Цикл лекцій про сучасне життя тварин», що виходить друком російською в IST publishing та англійською в Isolarii. Сама книжка побудована на співіснуванні текстового та візуального. Вона наслідує середньовічному жанру «книжки островів», путівника для моряків з картографією окремих частин світу та оповіддю про їхню історію, міфи, культуру, клімат тощо. У книжці багато голосів, історій, жанрів, типів мовлення та картинок. Позірна різнорідність не заважає її цілісному сприйняттю. Адже на перший план тут завжди виходить мова: хто б з героїв не промовляв в кожний момент, за ним стоїть Євгенія Бєлорусець, яка пише поетичний твір. Її робота зі структурами й кліше мовлення, та надання їм бравої форми щоразу захоплює своєю віртуозністю. І власне ця майстреність й очужує від автоматичного читання й сприйняття.

«Перемога – тріумф – відпочинок»

Коли: до 15 серпня

Місце: Підгорецький замок, Львів

У Підгорецькому замку триває виставка Володимира Буднікова та Влади Ралко «Перемога – тріумф – відпочинок». Полотна «Битви» Володимира Буднікова є одночасним виявом розкішного та суворого. Пишний живопис як проголошення тріумфу, церемоніального потлачу, надміру героїчного сп’яніння розгортається на неґрунтованому полотні, терені тканини «бідняків», ознаки простого дому на протилежність високості панської оселі. Інсталяція Влади Ралко «Недільний обід» (2020–2021 рр.) перебуває в експозиції одразу у двох видах, але на відміну від «Битви», де протистояння утримується всередині як серії, так і кожної окремої роботи, тему «Обіду» подано ніби у двох тональностях.

«Згадати той день коли»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre, Київ

«Згадати той день коли» — групова виставка українських митців. Це перший проєкт в межах нової серії виставок, які поєднуватимуть роботи українського мистецтва з колекції PinchukArtCentre, в основному зосередженої на 1990-х та початку 2000-х років, з новими, спеціально створеними чи наданими для виставок нещодавніми роботами.

«Камінь б’є камінь»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre, Київ

Виставка демонструє як новостворені, так й існуючі роботи, які є рефлексією на теми української історії, політичного насильства, національного історичного спадку, авангарду та радянської утопії. Ця виставка досліджує виклики теперішнього часу в нерозривному зв’язку з минулим, використовуючи історію, щоб освітити сьогодення та уявити майбутнє.

«Хвостосховище»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre, Київ

Нова робота Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського представлена в формі Музею людської цивілізації, створеного в майбутньому, вже після загибелі людства. Музей присвячено майбутній археології хвостосховища в Кривому Розі. Хвостосховище — це комплекс спеціальних споруд, призначений для зберігання радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин. Робота торкається теми відповідальності людини перед земними ресурсами та химерних форм, яких можуть набути сліди перебування людської цивілізації на Землі.

Vukojebina

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre, Київ

Vukojebina – це лайливий термін, що використовується на Балканах для опису глухомані, і дослівно перекладається як місце, де кохаються вовки.

Карабінович розглядає почуття людської гідності на стику з екзистенційним конфліктом між нашою потребою в безпеці та захисті і нашим прагненням свободи, пошуку та експансії. Vukojebina пропонує містичну зону, десь між «тут» і «ніде», з неоновим світлом і тваринним світом, одночасно зворушливим і моторошним, у якому поєднуються поп-культура, справжнє життя і процес концептуального осмислення. Ця виставка виходить за рамки політики і розглядає стан людини в історичному, теперішньому і антиутопічному розумінні. 

«Наступна зупинка — Автовокзал. Ада Рибачук та Володимир Мельніченко»

Коли: по 16 серпня

Місце: «Дукат», Київ

Подію присвячено першій масштабній спільній роботі Ади Рибачук і  Володимира Мельніченка — комплексному художньому оформленню Київського центрального автовокзалу. Виставка оповідає про створення відомих модерністських мозаїк доби відлиги, а також відображає історію їх збереження та реставрації, яка відбулася за ініціативи Фонду АРВМ у рамках реновації будівлі автовокзалу в 2021 році.

Виставка познайомить глядачів з ескізами комплексного оформлення автовокзалу, архівними та сучасними фотоматеріалами, наданими Фондом збереження мистецької спадщини Ади Рибачук та Володимира Мельніченка. Подія відбудеться за підтримки KLO — української мережі автозаправних станцій.

«Вчора, сьогодні і завжди. Одеса в колекції Вадима Мороховського»

Коли: до 28 серпня

Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси

Виставка, що зібрала безліч творів образотворчого мистецтва, примірників нумізматики та інших артефактів, пов’язаних з культурою та фінансами Одеси, команда музею присвячує 50-річному ювілею засновника МСМО, мецената та громадського діяча Вадима Мороховського. Експозиція виставки настільки велика, що включає десять самостійних тематичних блоків, місце кожному з яких знайшлося в окремому залі.

Психодарвінізм. Практичний гуманізм

Коли: до 29 серпня

Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси

Новий цикл робіт присвячений шедеврам класичного реалістичного живопису. Ілля Чичкан іронізує над ідеологічним впливом видатних творів мистецтва та пропонує по-новому поглянути на культурну спадщину минулих епох. Виставка являє собою імітацію камерної музейної зали, де сконцентровані твори, які «повинен знати кожен». Цей зразковий зал — карикатура, криве дзеркало музею, де Чичкан висміює музейний пафос та відкидає традицію поклоніння імперському канону та уявної складності мистецтва.

ОПЕН-КОЛИ

Фестиваль підтримає втілення ідей з бюджетом до 1000 EUR. 

Brave! Factory Festival пройде 21-22 серпня в Києві. Міжнародна виставкова програма, що переосмислює індустріальні простори, є невід’ємною складовою Brave! з 2017 року. ЇЇ метою є надання митцям та мисткиням можливості для реалізації сміливого та вільного художнього висловлювання. Тема художньої частини Brave! 2021 Contact Zones.

Фестиваль вітає ідеї, присвячені практикам взаємодії; інсталяції; розробки інноваційних просторів; архітектурні інтервенції. А також коллаби мистецтва з новими технологіями; digital art; відео; світлові середовища; відео-меппінг.  

Що потрібно, щоб подати проєкт? 

  • Враховувати формат взаємодії з промисловою зоною та великою аудиторією фестивалю. Фестиваль відбуватиметься і вдень, і вночі. 
  • Підготувати короткий опис ідеї, візуалізацію та орієнтовний бюджет. 
  • Додати своє CV та/або портфоліо. 
  • Надіслати лист з ідеєю та портфоліо на [email protected] з позначкою Brave Art до 26 липня. 
Дедлайн прийому заявок – 26 липня.

Подати фільм на Docudays UA

Подати свій фільм можна в конкурсну програму, що складається з трьох секцій: міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ та DOCU/КОРОТКО й національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА, де представлені документальні стрічки, створені в Україні або в копродукції з Україною, а також українськими режисерами та режисерками у співпраці з іноземними компаніями-виробниками.

Подати фільм можна через платформу FILMFREEWAY. Прийом та розгляд заявок є платним.

*Подаючи свій фільм на фестиваль, ви погоджуєтеся з умовами подання та регламентом Docudays UA.

Дедлайн прийому фільмів – 1 грудня.

Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Дедлайн: немає.

Літня мистецька програма для підлітків віком від 15 до 18 років 

Демократична школа «Майбутні» запрошує на мистецьку резиденцію. Формат програми запропонує учасникам обрати свій медіум та прожити практичні заняття. Живописна, Перформативна, Історична, Керамічна та Звукова майстерні існуватимуть паралельно, учасники підготують власний проєкт протягом тижневої програми на природі. Менторами стануть Світлана Лібет, Максим Козлов, Тамара Трунова, Гіа Маміашвілі та Наталка Хананова.

Учасни(ці) майстерень презентують свої доробки під час фінальної виставки зроблених робіт, отримають досвід мистецької практики та створення події.

Аплікаційна форма та детальний опис програми тут.

Дати виїзду: 25-31 липня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: