Вакансії

Куди піти з 6 до 12 вересня

Автор: Стас Волязловський
Автор: Стас Волязловський

ВИСТАВКИ

play, rec, pause…

Коли: з 9 вересня по 17 жовтня

Місце: Музей кіно Довженко-Центру, Київ 

Проєкт play, rec, pause…, придуманий спеціально для Музею кіно Довженко-Центру, ставить під сумнів ідею виставки як статичного простору. Його унікальність буде полягати у введенні до експозиції свого роду «лабораторії», де відбуватиметься дослідницький процес зі спеціально запрошеними мистецтвознавцями, критиками, кураторами, художниками.Виставка складатиметься з тематичних кластерів, що показують трансмедіальну творчу практику та розповідають про аспекти доробку Гнилицького, пов’язані прямо чи опосередковано зі світом кіно, телебачення та попкультури. Поруч з живописом представлені також інсталяція, медіа-гібриди, об’єкти, відео та анімаційні роботи колективу «Інституції».

«30х30. Сучасне українське мистецтво»

Коли: з 9 по 28 вересня

Місце: Український дім, Київ

Куратор виставки, мистецтвознавець Валерій Сахарук, сформував експозицію з 30 робіт, які відображають та представляють українське мистецтво у період 30 років незалежності країни. Особливістю проєкту є рівнозначність художніх творів та кураторського тексту в межах виставкового простору. Виставка базується на дослідженні мистецтвознавця, яке стало основою для створення однойменної книги. Книга «30х30. Сучасне українське мистецтво» буде презентована під час виставки.

«Я під’їжджала до мiста, якого ще не знала»

Коли: з 9 вересня по 23 жовтня

Місце: Галерея «Артсвіт», Дніпро

Виставка задумана як своєрідне перезавантаження стосунків між містом та його жителями через практики турботи. Кураторки пропонують містянам долучитись до серії подій, воркшопів і перформансів, котрі через «малі жести» (тобто доступні кожному і кожній практики з використанням інструментарію мистецтва) дадуть можливість подолати чи хоча б порушити автоматизм сприйняття міста та перезібрати стосунки не тільки з конкретними об’єктами, а й з містом в цілому. 

Виставковий проєкт «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU»

Коли: з 10 вересня по 28 листопада

Місце: NAMU, Київ

Виставка «Тату, шолом тисне» розгортатиметься у 5 залах, де буде представлено понад півсотні творів. В архівно-документальному залі вперше подано огляд, впорядкування й аналіз історії музею у контексті розвитку сучасного мистецтва та його представлення на виставках 1990-х років. В експозиції також будуть показані відібрані твори з колишньої корпоративної колекції АТ «Градобанк», яка після тривалих судових процесів у 2016 році увійшла до зібрання NAMU. Це полотна Олександра Ройтбурда, Юрія Соломка, Яни Бистрової, Валерії Трубіної, Тіберія Сільваші, Миколи Кривенка, Дмитра Кавсана, Сергія Панича, Марини Скугаревої, Олега Тістола та ін. 

«Ізометрія реальності»

Коли: з 10 по 26 вересня

Місце: Галерея «Portal11», Київ

Наташа Стешенко у своїй творчій практиці досліджує питання свідомих людських взаємин та середовища, яке вони формують. «Насправді наш світ є ізометричним. Чому ми ніколи цього не помічали? Тому що ми все бачимо в перспективі. Перспектива – це здатність нашого ока до викривлення реальності, сформована в процесі еволюції. Вона допомагає нам орієнтуватися в просторі, визначати розмір і відстань до предметів, що нас оточують. Коли ми дивимося на прямокутну поверхню письмового стола, то бачимо скорочення в перспективі, хоча насправді розмір стола не змінюється. Це властивість реального світу, яку ми не бачимо. Ось чому мені подобається ізометрія — вона допомагає зобразити світ більш наближеним до реальності», — говорить художниця.

Оновлена виставка сучасної скульптури PARK3020

Коли: 12 вересня

Місце: PARK3020, Львівська область

З 12 вересня оновлена експозиція PARK3020 відкриється для відвідування. Серед нових експонатів — роботи учасників першого українського фестивалю скульптури Kyiv Sculpture Project, що проходив у Київському ботанічному саду в 2012 році. Це скульптури Жанни Кадирової, Степана Рябченка та українсько-ізраїльської групи GREVIS. Буде відкрито новий простір PARK3020 з серією робіт скульптора Олександра Сухоліта. У них архаїка бронзи поєднана з монументальністю каміння, а скульптор постає як філософ, що одухотворює матерію, крізь власне сприйняття наділяючи її новими сенсами.

Асемічний переклад

Коли: з 17 вересня по 15 жовтня

Місце: Асортниментна кімната, Івано-Франківськ

Роботи створені двома митцями Вольтом Агапєєвим та Оленою Турянською завдяки листуванню. Працюючи над проєктом, художники задіяли принцип «вишуканого трупу»* та асемічного письма. Водночас кожен графічний лист апелює до теми коду та його вільного дешифрування.

*«Вишуканий труп» — гра та метод, започаткований сюрреалістами, в якій кожен з учасників по черзі додає свою частину до спільної композиції/роботи.

«Спів-буття»

Коли: з 29 серпня по 26 вересня

Місце: артпростір Muzeon, Одеса

«Спів-буття» — це автобіографічна тотальна інсталяція, побудована на серії сюжетів та роздумів з особистих щоденників художниці. Простір виставки поділяється на штучні кімнати, які одночасно і (метафорично) змальовують певні події з життя авторки та (безпосередньо) відтворюють наявні життєві простори. Художній наратив творів проростає на ґрунті переживання художницею «спів-буття» — спільного побуту, життя разом, різних форм дружби і любові.

«Волязловский и уся его творча жізнь»

Коли: з 3 вересня по 26 вересня

Місце: «ЄрміловЦентр», Харків

Виставка проведе глядача різними етапами творчості Стаса Волязловського — від його керамічних робіт, у яких тільки закладався авторський стиль, через експерименти з фотографією та графікою, що втілились у дружній співпраці з дніпропетровським журналом «НАШ», крізь написання побутових та еротичних казок та есеїв, через роботу з текстильним матеріалом (який сам Волязловський називав «ганчірками») до експериментів з відео.

Contemporary Art Rivne

Коли: з 28 серпня по 26 вересня

Місце: Краєзнавчий музей, Рівне

Виставка фінальних робіт резиденції Contemporary Art Rivne презентує результати спільної роботи художників та художниць й дослідників і дослідниць у Рівному. Мета резиденції — привернути увагу до проблем екології, збереження водних ресурсів та історичної спадщини через створення наукової та мистецької співпраці. Відкриттю виставки передувала екскурсія містом зі серією презентацій site-specific проєктів та перформативних дій у міському середовищі Рівного.

«ПРОДОВЖЕННЯ…»

Коли: з 15 серпня по 23 вересня

Місце: галерея Invogue#ART, Одеса

У проєкті «ПРОДОВЖЕННЯ…» досліджується тема взаємовпливу мистецтва і соціокультурних трансформацій на прикладі феномена колекціонування. За основу взята художня колекція двох поколінь однієї родини колекціонерів: подружжя Семена і Олени Верник та їхнього сина Олександра. Представлена ​​виставка, сформована з двох великих колекцій, наочно демонструє тенденції мистецтва свого часу, його культурні та соціально-політичні особливості, показує розвиток художніх напрямків від одеських нонконформістів до сучасних яскравих художників.

«Виставка до Дня Незалежності. Клаудіо, Едік, Сергій і т. д.»

Коли: з 24 серпня до 19 вересня

Місце: Львівський муніципальний центр

Як новостворена держава, що надбудовується та відгороджується від сусідів, так і кожен окремий її громадянин перебуває у процесі зведення власної суб‘єктності. Цегляні паркани стають масивнішими, хати — триповерховими. Попід стінами розлігся сплячий капітал — купки цегли, накриті шифером від негоди. Будівельний камінь чекає, а тим часом українські робітники-мігранти все більше нагадують позанаціональних громадян. На відміну від «європейської фортеці» (Ґроте, 2007), ці паркани не діряві. Поки художник обирає між активістською корисністю та художньою якістю, робочий мігрант як транснаціональний суб’єкт вимальовує нову самобутню хореографію. Ініціаторами створення виставки стали Роман Хімей та Остап Ящук. Проєкт реалізований за підтримки програми мобільності I-Portunus.

Учасниці та учасники виставки: Іван Базак, Володимир Воротньов, Наомі Дутці, Ярема Малащук, Роман Хімей, Фрідріх Штокмаєр, Тереза Яковина, Остап Ящук.

«Спроба контакту. Школа фотографії Віктора Марущенка»

Коли: з 19 серпня до 16 вересня 

Місце: Мала Галерея Мистецького арсеналу, Київ

На виставці «Спроба контакту» представлено роботи різних поколінь випускників Школи фотографії. Тут представлені роботи, що є образним вираженням пошуку сучасного візуального художника. Одвічного пошуку свого місця у мінливому та багатогранному світі.

Учасники та учасниці: Віктор Кальмус, Яна Кононова, Дмитро Кореневський, Олександр Мартемянов, Марися М’яновська, Марія Павленко, Роман Пашковський, Дмитро Стойков, Зоя Шу, Яна Щербакова. Куратор — Валерій Мілосердов.

«Илюша спи спи спи»

Коли: з 17 серпня по 7 вересня 

Місце: Галерея «Блок А», Київ

Песня про цыплят, пасущихся на лугу,

Желтых, как солнце, теплых и таких уязвимых.

Обнимешь чуть сильнее — и она обмякла в твоих руках, мертвая, но еще такая теплая.

Я поднимаюсь к радуге, так горячо, что, наверное, сгораю,

Только бы успеть.

Я ракета, конечно, я ракета! Мой нос холодный, как у пса, а внутри я горю.

Події

BIRUCHIY PRIMORSK

Коли: з 4 по 18 вересня

Місце: туристичний комплекс «Райдуга», Приморськ

У програмі мистецької резиденції заплановано проведення безкоштовних для
відвідування лекцій, artist talks, презентацій та публічних обговорень суспільно
важливих тем як очно на території туристичного комплексу «Райдуга», так і онлайн
на сторінках BIRUCHIY у соціальних мережах. До дня міста Приморська, що святкуватиме свій 200-й день народження 17 вересня 2021 року, планується мультимедійна виставка. Куратор — Костянтин Дорошенко.

Parade-fest 2021 — «Культура переходу»

Коли: з 9 до 11 вересня

Місце: культурні інституції Харкова, детальніше читайте в програмі

Як змінились українські міста й свідомість за 30 років Незалежності? Чи стали ми більш відповідальними, толерантними і відкритими? Чи навчилися будувати громадський простір разом? Чи можемо відрізняти фейкову історію від реальності, а медіаманімуляцію — від правди? І взагалі, хто такі «ми»?

Третій Parade-fest ставить ці питання руба. У програмі — виставка про архітектуру житла переселенців, незручні читки про розстріли в Україні, лекції про андеграундну журналістику і правозахисні рухи, лабораторія перформансу та унікальні покази сучасних вистав.

Війна як частина побуту. Artist-talk з художником Євгеном Голубєнцевим

Коли: 11 серпня, 15:00

Місце: музей «Територія Терору»

Реєстрація за посилання

Цікавитись мистецтвом, зі слів матері, Євген почав в підлітковому віці. В полі зору Євгена оточуючий світ і побут, який, як це не дивно, виявляється неможливо помислити без Другої світової війни, і після 75-ти років по її завершенню. В численних працях, що репрезентують Велику Війну, перед нами постають переосмислені образи видатних людей, подій, добре відомих місць і речей. Вкрай індивідуальний погляд Євгена на відголоси Другої Світової Війни, підводить нас до необхідності сформувати таке ж особистісне судження про нашу спільну історію. 11-ого вересня, саме в музеї Територія Терору, Євген вперше покаже свої роботи публіці у форматі artist talk, супроводивши їх розповіддю. 

Кураторські практики: резидентки про свою виставку «Я під’їжджала до мiста, якого ще не знала»

Коли: 11 вересня, 15:00

Місце: Галерея «Артсвіт», Дніпро

Виставка «Я під’їжджала до мiста, якого ще не знала» виходить за межі білого куба в міський простір, щоб активно залучити мешканців і мешканок міста в процес вибудовування відносин з відчуженим міським простором. Кураторки виставки розкажуть про процес підготовки до виставки, кураторську концепцію та специфіку виходу за межі території мистецтва.

10-й Фестиваль «Німі Ночі»

Коли: з 11 до 12 вересня

Місце: Зелений театр, Одеса

Більш ніж за десять років існування фестивалю в Києві та Одесі було показано понад 60 німих фільмів (значна частина з яких раніше вважалася втраченими) у живому музичному супроводі музикантів з України, Польщі, Білорусі, Німеччини, Азербайджану, Італії, Великобританії, Ірландії, США, Мексики та Японії. «Німі ночі» стали найбільшим фестивалем німого кіно в Східній Європі та головним українським архівним кінофестивалем, здобувши славу вишуканого та інтелектуального дійства.

ОПЕН-КОЛИ

«Проєктні вправи»: воркшоп Альони Соломадіної

Коли: з 9 до 11 вересня

Місце: Галерея «Артсвіт», Дніпро

«Проєктні вправи» — воркшоп Альони Соломадіної, чия персональна виставка «Один алфавіт і проєктні композиції» стане результатом індивідуальної резиденції художниці. Своєю виставкою Альона продовжує проєкт «Місто форм», в якому вона вивчає місто і виявляє його потенціал до створення нових графічних систем і смислів. Щоб взяти участь, заповніть заявку за посиланням.

Mykolaiv ART Week

Дедлайн подачі: 12 вересня

Культурна Платформа MY ART та Агенція розвитку Миколаєва оголосили опен-кол для митців на участь в офлайн-виставці проєкту CHANGE в Миколаєві в рамках програми фестивалю актуального мистецтва Mykolaiv ART Week. Виставка триватиме з 2 по 17 жовтня 2021 року. Подати заявку можна до 12 вересня.

Ukrainian Young Book Design Awards 

Коли: до 30 вересня

Ukrainian Young Book Design Awards створено, щоб розвивати спільноту книжкових дизайнерів. Дизайн — це ще один спосіб розповісти історію, він може додати тексту нових сенсів і змінити бачення літератури. Засновники премії, видавництво «Основи», за свободу, сміливість і різноманітність у творчості, тому не обмежує учасників у виборі теми та методах роботи з дизайном.

Подати фільм на Docudays UA

Подати свій фільм можна в конкурсну програму, що складається з трьох секцій: міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ та DOCU/КОРОТКО й національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА, де представлені документальні стрічки, створені в Україні або в копродукції з Україною, а також українськими режисерами та режисерками у співпраці з іноземними компаніями-виробниками.

Подати фільм можна через платформу FILMFREEWAY. Прийом та розгляд заявок є платним.

*Подаючи свій фільм на фестиваль, ви погоджуєтеся з умовами подання та регламентом Docudays UA.

Дедлайн прийому фільмів – 1 грудня.

Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: