Підтримати

Активістка з Куби погодилася покинути країну в обмін на звільнення ув’язнених

©AP IMAGES
©AP IMAGES

Активістка та художниця Таня Бругера запропонувала Кубі свій виїзд з країни до Сполучених Штатів в обмін на звільнення ув’язнених активістів. Про це повідомляє Hyperallergic.

Художниці запропонували викладати нові медіа та перформанс у Гарвардському університеті в Кембриджі, а після довгих переговорів з урядом прийняла пропозицію. Вона також раніше викладала в Єльському університеті в Нью-Гейвені, штат Коннектикут. Бругера оголосила новину в інтерв’ю минулого вівторка для місцевого радіо: «Я сказала: “Слухайте, ви хочете, щоб я покинула країну, тепер у вас є можливість. Але я піду за умови, якщо ви звільните політв’язнів з мого списку”». 

У цьому списку художниця згадала 25 ув’язнених, серед яких політичні діячі, художники, активісти та культурні діячі. В результаті уряд пішов на поступки і почав звільняти людей.  

Таня Бругера усю кар’єру організовувала мітинги та протести. У 2015 році її неодноразово заарештовували за планування вистави «Шепіт Татліна», де громадяни могли б розповісти про своє бачення майбутнього країни. У 2018 році Бругера була заарештована напередодні протесту, який вона організувала проти Указу 349 — закону, який вимагає від митців подавати документи на дозвіл, перш ніж представити свої роботи публіці. Зовсім нещодавно Бругера закликала людей не відвідувати 14-ту Гаванську бієнале, що відкривається у листопаді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

12 асоціацій художньої торгівлі створили кампанію проти продажу розграбованих афганських артефактів
90

12 асоціацій художньої торгівлі створили кампанію проти продажу розграбованих афганських артефактів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: