Вакансії

Американка купила тарілки за два долари, які виявилися роботами Пікассо

@artnet
@artnet

Жителька Нью-Йорку Ненсі Кавальєр придбала чотири керамічні тарілки у комісійному магазині 6 років тому. Згодом вона виявила, що це оригінальні роботи художник Пабло Пікассо.

Влітку 2017 року жінка побачила у вітрині благодійного магазину Salvation Army чорні тарілки з намальованими обличчями і зрештою придбала їх по 1,99 долара за кожну. Шукаючи інформацію про роботи в інтернеті, вона виявила, що тарілки належать до серії розписаної вручну кераміки Пікассо під назвою Visage Noir («Чорне обличчя»). Ця серія була виготовлена ним у гончарній майстерні французького містечка Валлоріс у 1940-х роках.

Аукціонні доми Sotheby’s, Christie’s і Bonhams підтвердили автентичність тарілок, оцінивши кожен обʼєкт від 3 до 5 тисяч доларів. Кавальєр вирішила виставити три тарілки на торги та заробила загалом 41 тисячу доларів.

«Я сиділа в офісі під час обідньої перерви, дивлячись, як проходить аукціон у прямому ефірі, і плакала», — ділиться жінка.

Останню тарілку із підписом Пікассо на зворотному боці жінка досі зберігає у сейфі. Вона планує продати її через 20 років, а отримані гроші віддати доньці.


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Більше матеріалів

Галерея Флорентійської академії мистецтв влаштувала візит американки звільненій директорці із Флориди 
195

Галерея Флорентійської академії мистецтв влаштувала візит американки звільненій директорці із Флориди 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: