Вакансії

Мистецька афіша

exc-5dd0dfbafbae9d7217905d1b
exc-5dd0dfbafbae9d7217905d1b

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка найактуальніших подій в Україні та світі.

ЛЕКЦІЇ

19 листопада, 19:00, Будинок кіно

Лекція Кеті Чухров на Київській бієнале

Кеті Чухров проведе лекцію «Філософія поза обчисленням. Про критику штучного інтелекту Евальдом Ільєнковим».

Кеті Чухров — російська філософка, теоретикиня мистецтва, докторка філософських наук, авторка робіт з філософії сучасного мистецтва, теорії перформативности, радянської філософії марксизму і критики постгуманізма.

Вхід: вільний.

19 листопада, 19:00, ПеремогаSpace

Втілене пізнання: Мистецтво в заручниках тіла

У другому випуску лекцій на межі нейробіології та мистецтва, мистецтвознавиця Ольга Балашова розкриє питання, які пов’язані з відчуттям простору і часу та їхнього зв’язку із нашим тілом: Чому почуття простору і часу так тісно пов’язані з тілом? Чому уявна схема тіла важлива для сакральних переживань? Усвідомлення якого досвіду стоїть за появою абстрактного мистецтва і як сприйняття композиції може змінюватися при ушкодженнях мозку? та інші.Квитки на сайті.

ВИСТАВКИ

19 листопада, 18:30, Американський дім

Відкриття виставки «Алла Горська — Героїня»

Виставка присвячена Дням Білої Стрічки в межах всесвітньої акції «16 днів активізму проти насильства щодо жінок» та 90-річчя з дня народження відомої художниці та правозахисниці Алли Горської. Виставка реалізована за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні.

Вхід: вільний. Не забудьте паспорт або посвідчення водія. 

21 листопада, 19:00,

Відкриття — Ремонт: Надія Каабі-Лінке

«Ремонт» — інсталяція мисткині українського походження Надії Каабі-Лінке.

В українських реаліях інсталяція пропонує дослідницький погляд на складну геополітичну ситуацію в країні, оскільки, упродовж останніх років Україна боролася не лише за свою цілісність, а й за політичні свободи та демократію. 

Надія Каабі-Лінке народилась в місті Туніс, її мати українка, а батько — тунісець. Вона закінчила Туніський інститут образотворчих мистецтв у 1999 році та отримала у 2008 році ступінь доктора філософії за напрямом Мистецтво та Науки в Університеті Париж I Пантеон-Сорбонна.

Вхід: вільний.

Володимир Будніков, із серії «Напис», 2019

Володимир Будніков, із серії «Напис», 2019

23 листопада, 17:00, Voloshyn Gallery

Volodymyr Budnikov: Inscription

На виставці буде представлено новий цикл живописних робіт Володимира Буднікова з однойменною назвою — «Напис».

«Працюючи, я зосередився на обставинах, за яких може відбутися мова, а також на тому, що їй загрожує або перешкоджає. Ба більше, я взявся до «написання», чим наче повернув живопис до його буквальної суті – принципу, згідно з яким мова стає живою, «живим письмом». Напис постає межею між зображенням і наративом, перебуваючи на обох теренах воднораз, оприявнюючи у своїй перспективі те, яким чином абстрактний малюнок тримає зміст».

Вхід: вільний.

з 7 листопада по 8 грудня 2019, Рига

 «Тіло як пропаганда» 

 У Латвійському музеї фотографії експонується групова виставка «Тіло як пропаганда» під кураторством директорки Odesa Photo Days Festival Катерини Радченко. На виставці представлені роботи Саши Курмаза, Сергія Мельніченка, Валерія Мілосердова, Михайла Палінчака, Романа Пятковки та Міли Тешаєвої.

Вхід: вільний.

афіша01.jpg

ЗАХОДИ

18 листопада, 19:00, MetaCulture 

Open Call (For Opinions): театральна виставка-перфоманс

Open Call (For Opinions): театральна виставка-перфоманс від Studio Lajf. Проєкт є інтерактивною спробою рефлексувати над сьогоднішнім статусом наших міркувань та переконань. Studio Lajf пропонує поміркувати разом над тими обмеженнями для висловлювання власної думки, що постають перед нами щоденно.

Вхід: за реєстрацією. Донат на Ваш вибір: 30/ 50/ 80 грн. 

Світлина: Open Call (For Opinions): театральна виставка-перфоманс

Світлина: Open Call (For Opinions): театральна виставка-перфоманс

19 листопада, 19:00, Будинок кіно

Шелест кроків. Прем’єрний показ

Режисерка стрічки Ксенія Кравцова розповідає: «Наш фільм досить метафоричний, сповнений образів та роздумів. Зйомки тривали майже рік. У кадрі Володимир Мельниченко керує реставрацією їхніх з Адою басейнів біля Палацу дітей та юнацтва, створює нові скульптури, передивляється старі фото, згадує Аду, зустрічається з друзями. Спостерігаючи за сьогоденням художника, глядач не тільки дізнається історію дуету митців, але й відчує їхню любов та біль, зрозуміє філософію, на якій побудовані проекти».

Ада Рибачук і Володимир Мельниченко — українські монументалісти, які створили проєкт «Стіна пам’яті» на Байковому кладовищі, декорували комплекс київського автовокзалу та київський Палац піонерів і школярів.

Вхід: за попередньою реєстрацією.

19 листопада, 19:30, IZONE

Artist talk: Подорож нічиєю землею — Курт Кайндль

Курт Кайндль проведе artist-talk і розповість про свою практику та новий проєкт «Подорож нічиєю землею». 

Вхід: вільний.

20 листопада, 19:30, IZONE

Арт-Середа: Ніколай Карабінович — Введення в невідоме

Український митець, автор відеоробіт, перформативних та візуальних практик Ніколай Карабінович проведе artist talk. На своїй лекції митець розповідатиме про власну практику, нещодавні виставки та бумеранги у сфері сучасного українського мистецтва.

Вхід: вільний.  

20 листопада, 19:00, PinchukArtCentre

Музична програма «Піднебіння»: виступ Віктора Рекало

У середу відбудуться третій захід музичної програми «Піднебіння» — виступ віолончеліста Віктора Рекало.

Вхід: за реєстрацією.

21 листопада, 19:00, PinchukArtCentre

Дискусія «Фотографія — документ доби чи (та) мистецтво»

«Дослідницька платформа» PinchukArtCentre запрошує на публічну дискусію «Фотографія — документ доби чи (та) мистецтво» за участі Андрія Боярова, Галини Глеби, Вітаутаса Міхалькевічуса, Катерини Радченко. Модеруватиме Катерина Яковленко.

Дискусія присвячена фотографії як художньому та документальному медіуму: чи існує межа між репортажем та мистецтвом, коли фотографія перестає грати інформативну функцію та входить у поле мистецтва й, навпаки, коли художня робота стає історичним документом?

Вхід: за реєстрацією

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: