Вакансії

5 кращих робіт Захара Кудіна

Захар Кудін народився в 1986 році в Мінську. Після того як у 2007 році закінчив коледж мистецтв імені Глібова поїхав у штати, де нелегально жив два роки. Під час роботи асистентом в галереї почав помічати проблеми з оком, грошей у митця не було, але російськомовна діаспора у Нью-Йорку тісно дружить між собою і знайшла лікаря. Знайома офтальмологиня Джона знайшла гроші на операцію Кудіна, вона зв’язалась з МоМА і ті, порадили купляти його картини:«Не думай, что я вот такой филантроп. Я хочу на тебе заработать, со временем».Як згадував сам художник в цей непростий час вона стала для нього ангелом.

Попри те, що художник без проблем зміг повернутись на батьківщину, візу назад в Америку йому могли відкрити лише через десять років, на запитання журналістів чи він би хотів повернутись в США Кудін відповів:«К сожалению, перспектив стать известным художником в Беларуси немного. А я хочу открыть новый стиль в живописи. Но здесь это людям неинтересно, увы. Все внимательно следят за курсом доллара, а не за своим культурным развитием».

Художник встиг провести п’ять персональних експозицій. Виставлявся в Білорусі, США, Польщі, Німеччини. Представив Білорусь на міжнародній бієнале в Пекіні. Брав участь в мінському фестивалі Vulica Brasil. Роботи Кудіна знаходяться в приватних колекціях Азії, Америки та Європи. Він також зіграв роль у фільмі Максима Шведа «Чистое искусство».

Митець помер 29 грудня на 33 році життя.

кудін2.jpg

Світлини: KYKY

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: