NAMU переїжджає в Адміністрацію президента на Банкову

Національний художній музей України веде перемовини з Адміністрацією президента про передачу будівлі на Банковій, 11, яка має звільнитися після переїзду президентського офісу до Українського дому, повідомляє прес-служба NAMU.

Музей вже давно планував розширитись, були ідеї об’єднатися з будинком на вулиці Інститутській, 3, та створити музейний квартал. Зараз цю будівлю віддали для спорудження Музею Революції гідності.

Фото: Народна правді Адміністрацією президента

Фото: Народна правді Адміністрацією президента

Після пропозиції Володимира Зеленського зайняти будівлю, де зараз розташовано Адміністрацію президента, музейники заявили: «Банкова – так Банкова».

На даний момент будівля не відповідає музейним потребам.

x

«Щоб адаптувати споруду, збудовану в 1936–1939 роках для штабу Київського особливого військового округу, до музейної діяльності, потрібні не лише передача права власності на будівлі і землю під ними, але й програма трансформації, відповідне організаційне та фінансове забезпечення», — зазначає прес-служба музею.

Фото: pslava

Фото: pslava

Ось що пише Олександр Ройтбурд, голова Одеського художнього музею, на своїй Facebook сторінці: «На відміну від Арсеналу, який досі не вдалося повністю підняти з руїн, і який проблематично взимку опалювати, а влітку кондиціонувати, на Банковій комунікації в ідеальному стані. Проблеми з підйомом на поверхи легко вирішуються, якщо в бічних крилах встановити ескалатори».

Джерело: Хмарочос

Uliana Kalush