Підтримати

Будівля «Квіти України» опинилася в небезпеці

©bigkyiv
©bigkyiv

Ініціативна група «Зберегти “Квіти України”» в партнерстві з ГО «Мапа реновації» написали відкритий лист про збереження навчально-методичного павільйону «Квіти України». Підписати ініціативу можна за посиланням.

Фасад будівлі останні 30 років прикрашав виноград «Вічі», який, крім естетичної функції, очищав загазоване повітря району. В кінці червня 2021 року забудовник дав вказівку зрізати рослину, а комплекс озеленення навколо будівлі вилучити.

«Зберегти “Квіти України”» в партнерстві з ГО «Мапа реновації» звертаються до Міністерства Культури та Інформаційної Політики, Департаменту охорони культурної спадщини КМДА з проханням:

1. Вжити належних заходів щодо перевірки факту знищення комплексу озеленення павільйону «Квіти України», 30-річного винограду «Вічі» та визначити суму завданих збитків громаді міста невідповідними діями забудовника та проінформувати громадськість міста про результати перевірки.

2. Ініціювати відновлення озеленення на ділянці.

«Квіти України» — київський навчально-методичний павільйон у стилі модернізму, який побудували в 1983-85 роках. Він був платформою розповсюдження рослин, площадкою експериментальної флористики, центром навчання та дозвілля жителів міста. Теперішні власники будівлі мають намір здійснити «реконструкцію з надбудовою для розміщення офісного центру з підземним паркінгом».

Нагадаємо, що 9 червня навколо будівлі почали встановлювати будівельний паркан.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та нажміть Ctrl+Enter.

Більше матеріалів

Музей Ґуґґенгайма запустив краудфандингову кампанію на реставрацію скульптури Джеффа Кунса
179

Музей Ґуґґенгайма запустив краудфандингову кампанію на реставрацію скульптури Джеффа Кунса

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: