Вакансії

Будинок кіно оцінили у 8 мільйонів доларів

©kyivmaps
©kyivmaps

Будинок кіно в Києві можуть відібрати у Національної спілки кінематографістів України й використовувати його не за призначенням. Про це пише vesti.ua.

«Схоже, що доля київського Будинку кіно теж почала рухатися в бік кінотеатрів “Київ”, “Україна”, “Дружба” і “Орбіта “. Попри підтримку посольства Китаю, спроби й бажання багатьох поколінь кіношників зберегти та модернізувати його. Персонал масово звільняють, оренди закривають, за нові оренди виставляють цінник рівня сучасних дорогих офісів — щоб ніхто не прийшов. Очевидно, будівлю готують до банкрутства та передачі “на модернізацію”», — написав на своїй сторінці у фейсбук відеодизайнер Віктор Загребельний.

Артдиректор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі підтвердив журналу, що будівля пустує давно, ще з часів до карантину, що викликає підозри. На думку деяких кінематографістів, карантин може стати зручним моментом, щоб закрити будівлю. Голова Союзу кінематографістів Олесь Янчук запевнив, що ніхто Будинок кіно продавати не збирається. «Будинок кіно закритий з тієї ж причини, що і кінотеатри, і всі інші заклади в країні. А зносити або перепродувати його ніхто не збирається».

Попри обіцянки, його заступник Сергій Тримбач підтвердив, що частину співробітників довелося звільнити через брак фінансування. Багато хто погоджується, що продавати будівлю не збираються, проте на її достатнє утримання грошей теж не вистачає. «Правильніше було б продати Будинок кіно. За моїми оцінками, ціна продажу може скласти близько 8 мільйонів доларів, але це без землі. Тому що у власність було передано будинок, а не територію, на якій він стоїть. На ці гроші — купити набагато меншу площу в ТЦ “Гулівер”, який знаходиться поруч. І грошей залишилося б ще досить на те, щоб допомагати творчості кінематографістів, видавати гранти. Однак, коли я виступила на одному з зібрань з подібною пропозицією, мене засудили», — говорить членкиня Національної спілки кінематографістів України Людмила Горделадзе.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: