Вакансії

Чорнобиль можуть внести до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

©petropavlivka
©petropavlivka

Міністерство культури та інформаційної політики України запропонувало внести декілька об’єктів Чорнобильської зони до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це пише міністр Олександр Ткаченко.

«…Вклоняюсь усім, хто сміливо боровся із наслідками вибуху на ЧАЕС, подарувавши жителям України надію на те, що все налагодиться.
З нашого боку, команда #МКІП до 31 березня 2021 планує подати Чорнобильський комплекс у попередній список спадщини ЮНЕСКО. Щоб мати змогу на консервацію та реставрацію окремих об’єктів місць-пам’яті.
Майбутні покоління мають побачити все на власні очі та усвідомити масштаби трагедії квітня 1986 року. Про те, як колись одна ніч перетворила перспективне молоде місто Прип’ять на привида».

Загалом з Чорнобильської зони хочуть зробити більш привабливе для туризму місце, зокрема: впорядкувати процедуру відвідування; запросити мистецьких кураторів та розробити маршрути із наративами та смислами; навчати гідів, які б якісно доносили історію та цікавий контент для відвідувача; залучити спеціалістів з реставрації, аби отримати професійний експертний висновок, що з пам’яток монументального мистецтва потребує консервації та музеєфікації, а що можливо навіть частково реставрувати; забезпечити якісну базову інфраструктуру (покращити сервіси на КПП, електролізувати пропускну систему, розмістити вказівники); переглянути питання безпеки не тільки з точки зору контролю радіації, а й відвідування території загалом; розробити самостійний туристичний бренд Чорнобильської зони відчуження. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: