Вакансії

Французька художниця стала прототипом героїні в серіалі «Хід королеви»

У 2020 році на Netflix вийшов мінісеріал «Хід королеви», який за перший місяць прокату подивилося 62 мільйони людей. Багато глядачів ставили собі питання, чи справжня історія головної героїні, чи дійсно жила така ж геніальна гравчиня в шахи? Насправді серіал створено за мотивами однойменного роману Уолтера Тевіса, проте не все в сюжеті повністю вигадка.

Ви звернули увагу, як на початку другого епізоду прийомна мама Бет розповідає про шпалери в будинку: «Це принти Рози Бонхер. Звичайно, не оригінали. Любиш тварин? Я люблю».

Насправді в романі не було принтів Бонхер, проте біографія художниці надихнула авторів серіалу.

Бонхер народилася в 1822 році, її мама намагалася утримувати родину, даючи уроки фортепіано і померла, коли Бонхер була дівчиною. У серіалі це знайшло відображення у головних героях: мама Елізабет померла молодою, а прийомна мати давала уроки гри на інструменті.

Художниця почала копіювати картини Лувру ще в підлітковому віці, а коли підросла, то почала носити чоловічий одяг, щоб збільшити мобільність. Головна тема її картин — тварини. Окрім того, Бонхер стала першою жінкою, яка отримала Орден Почесного легіону за заслуги в мистецтві.

Анна Елізабет Клюмпке, Portrait of Rosa Bonheur ©Metropolitan Museum of Art

Анна Елізабет Клюмпке, Portrait of Rosa Bonheur ©Metropolitan Museum of Art

Обкладинка ©lifestyleasia

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: