Вакансії

ГО Музей сучасного мистецтва зробив заяву щодо Гостинного двору

©ГО Музей сучасного мистецтва
©ГО Музей сучасного мистецтва

Громадська організація Музею сучасного мистецтва зробила заяву щодо ситуації навколо передачі Гостинного двору у відомство Міністерства культури та інформаційної політики України для створення Музею сучасного мистецтва. Раніше Київська міська державна адміністрація планувала розмістити в ньому Музей Києва.

«ГО МСМ закликає Міністерство культури та інформаційної політики і КМДА до діалогу та об’єднання зусиль заради збереження пам’ятки архітектури і повернення її громадянам України. Неприпустимо ставити громадян України і громаду Києва перед вибором, який музей їй потрібен більше. Наразі питання приналежності будівлі вирішується розпорядником майна, яким є Фонд державного майна України. Питання можливості пристосування будівлі має вирішуватись відповідно до законодавства і враховувати експертну думку зацікавлених сторін», — йдеться у заяві організації.

«Те, що за 30 років існування незалежної держави на планеті Земля не з’явилося місця, де можна через універсальну мову мистецтва скласти уявлення про сучасну Україну, факт ганебний. Гостиний двір — прекрасна локація для Музею сучасного мистецтва, поява якого забезпечить Києву статус європейської культурної столиці і нову якість культурного середовища для киян і гостей міста. Водночас ми наголошуємо на неприпустимості конфронтації та розв’язання проблем одного музею шляхом іншого. Ми переконані у можливості рівноцінної інтеграції важливих для суспільного розвитку інституцій, і Гостинний двір має стати громадським простором добросусідства, діалогу та спільнодії», — сказала Ольга Балашова, голова правління ГО МСМ.

Громадську організацію Музей сучасного мистецтва створили у 2020 році на базі ГО «Дзигамедіалаб». Розмови про створення Музею сучасного мистецтва в Україні ведуть з часів незалежності, проте на загальнодержавний рівень ця тема вийшла лише у 2019 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: