Вакансії

Ірина Цілик відмовилася від звання, яке присудив президент

Українська режисерка та письменниця Ірина Цілик заявила, що відмовиться від звання «заслуженої діячки мистецтв України». Раніше цю нагороду присудив їй президент Зеленський, про що стало відомо з її фейсбук сторінки.

«Давайте вважати цей пост моєю офіційною позицією. Вчора я випадково зі ЗМІ дізналася про звання „заслуженої діячки мистецтв України“, яке було вручено мені президентом України. Ця новина, м’яко кажучи, мене здивувала, адже я поняття не мала про те, що хтось взагалі подавав мою кандидатуру на отримання цього звання (як мені вже пояснили, йдеться про певну процедуру). Відтак я чекала, що зі мною хтось зв‘яжеться з цього приводу, але ні. Був час переварити інформацію, почитати привітання моїх френдів і листи у приват з порадами „в жодному разі не відмовлятися від звання“. Але я так і не змогла на себе примірити все це — ну яка з мене заслужена? Щиро кажучи, я дуже хочу бути корисною і заслужити любов та довіру своєї країни різними добрими справами. Але наразі було б недоречно мати таке звання, дивлячись на це з різних точок зору. По-перше, я лише починаю свій шлях у кінорежисурі. Крім того, вважаю недоречним приймати з легкою душею такі відзнаки в часи непевності, коли багатьох моїх колег із кіноспільноти було скривджено несправедливими діями нинішньої», — написала вона.

Звання присудили Цілик 9 листопада з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва указом президента. Раніше ми писали, що інший режисер, Валентин Васянович, теж відмовився від «За заслуги» 3-го ступеня.

Ірина Цілик — українська режисерка, відома короткометражними ігровими фільмами «Дім» (12 ‘, 2016), «Помин» (24′, 2012), а також документальним повнометражним фільмом «Земля блакитна, як апельсин». Останній у 2020 році виграв нагороду за найкращу режисуру Sundance Film Festival Directing Award: World Cinema Documentary, а також нагороди за найкращий фільм в національному і міжнародному конкурсах Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA 2020.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: