Вакансії

Куди піти з 29 листопада до 5 грудня

З виставки Віктора Сидоренко «Всі кольори спектру – це біле світло»
З виставки Віктора Сидоренко «Всі кольори спектру – це біле світло»

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ВИСТАВКИ

Юрій Андрухович та Нікіта Кадан: «Ревізіоністський синдром» 

Коли: з 3 по 30 грудня

Де: Івано-Франківський краєзнавчий музей

Художньо-дослідницький проєкт порушує теми політичної обумовленості написання історії мистецтва, можливостей альтернативної історії, а також психічних і соціальних передумов існування узгодженої картини світу.

«Олександр Дубовик. Знаки»

Коли: з 15 жовтня до 15 грудня 

Де: «ЄрміловЦентр», Харків

У проєкті показано різні напрямки творчості Олександра Дубовика: від перших знакових живописних «букетів», створених у 1960-х, і серій гуашей — до унікальних артбуків, в яких художник втілював свої найбільш сміливі ідеї. В експозиції також буде відтворено атмосферу Новоапостольскої церкви у Києві, для якої художник створив проєкт вітражного оформлення. 

Олександр Дубовик — український шістдесятник, представник генерації неоавангардних художників. 

Колекція Ірени Носик: «З дарунків музею»

Коли: з 16 листопада до 10 грудня

Де: Національний музей ім. Андрея Шептицького, Львів

Виставка — частина серії, що має на меті показати роботи, які музей дістав у подарунок від донаторів, колекціонерів та митців.

До колекції, яку передала музею Ірена Носик, увійшли твори Якова Гніздовського, Олекси Грищенка, Івана Іванця, Олекси Новаківського, Миколи Кричевського, Олени Кульчицької, Павла Ковжуна та багатьох інших.

Віктор Сидоренко: «Всі кольори спектру — це біле світло»

Коли: з 3 грудня до 1 лютого

Де: галерея «Лавра», Київ

Перша частина проєкту «Всі кольори спектру — це біле світло» — «Технології травм» поєднує різнобічні періоди й техніки і має на меті показати ранні роботи автора. Головна тема — неопрацьовані історичні травми соціальної архітектури ХХ століття. 

Наступні частини проєкту відбудуться з 10 грудня до 20 лютого у Національному музеї «Київська картинна галерея», а кінцева — у ЦСМ «М17» з 16 грудня до 20 лютого.

«Споглядаючи мінливий простір»

Коли: з 21 листопада до 5 грудня

Де: Muzeon Experimental Centre, Одеса

Куратор даної виставки об’єднав роботи художників під спільною темою мінливості. Тимчасовість оточуючого простору сприймається як ознака майбутніх змін, які мають закінчитися якимось перетворенням — чи то оновленням, чи то досягненням наступного ступеню. Уявно ми готуємося до цього «переходу», та насправді нерухомо зависаємо у викривленій течії часу, яка лине відособлено від нас. Вже не у минулому, але ще не в майбутньому — це пастка сьогодення, але й наша схованка.

Учасники: Жора Швін, Діана Халілова, Льоша Петров, Ельза Куінтін, Саша Населенко, MNPL, Даша Чечушкова, Rat Cloak, Анастасія Колібаба, Олена Гринчук, Максим Зацарінний, Вася Дмитрик, Сана Шахмурадова, Саша Франко, Дмитро Колосков.

ДО{К}ВІРА {Trust Cut}

Коли: з 20 листопада 2021 до вересня 2022

Де: онлайн

Виставка ДО{К}ВІРА {Trust Cut} присвячена критичному погляду на документальне кіно як жанр.

Виставка складається з трьох частин: пролог, центральна «грибниця» {Underwater}, епілог. «Грибниця» виросла з більш ніж ста сирих відео- та аудіоматеріалів фільму режисерки Оксани Казьміної — Underwater {документальний фільм, робота над яким триває з 2016 року, і який планують завершити в 2023 році}. Також вона містить художні роботи учасниць фільму Underwater.

Онлайн-екскурсія виставкою відбудеться у вівторок, 23 листопада, о 19:00. На ній кураторки розкажуть детальніше про структуру виставки, а також покажуть свій спосіб блукання нею та кілька захованих там «секретиків».

Учасниці виставки: AntiGonna, Наталка Дяченко, Оксана Казьміна, Ксенія Платанова, Марія Проніна.

Кураторки: Валентина Петрова та Юлія Сердюкова.

Ініціаторка проєкту та співавторка ідеї: Оксана Казьміна.

Дизайн і верстка сайту: Настя Теор.

Монтаж трейлера виставки: Валентина Петрова, Юлія Сердюкова, Михайло Челноков.

Наташа Шульте: «Закрита система»

Коли: з 27 листопада до 19 грудня

Де: Dymchuk Gallery, Київ

Dymchuk Gallery представляє новий проєкт художниці Наташі Шульте «Закрита система». У цій виставці художниця поєднала фотографію та живопис у просторі однієї експозиції. Роботи в різних медіумах органічно доповнюють одна одну та формують цілісну історію, яка є рефлексією на актуальну ситуацію сьогодення.

«Олег Дімова: REPEAT»

Коли: з 13 листопада до 15 січня

Де: Invogue#ART, Одеса

В галереї Invogue#ART відкрили виставку Олега Дімова, присвячену його циклам фотографій та цифрових колажів (2012-2021). У межах персонального проєкту Олега Дімова куратори досліджують серії його робіт, їхній зв’язок, наступність форм, мотивів, змісту.

Групова виставка «Білоруський Майдан»

Коли: з 25 листопада до 10 грудня

Де: ЦСМ «Білий Світ», Київ

ЦСМ «Білий Світ» неодноразово підтримував протести у Білорусі, одним із доказів чого стала виставка митця Володимира Цеслера «Верым! Можам! Переможам!». Куратори проводять паралель з українською історієї протестів, адже наша країна лише за останні роки пережила два Майдани, а визвольний рух і боротьба за національну свідомість мають місце в нашій історії протягом декількох століть. Тож наразі восьмеро українських митців та мисткинь об’єднали результати своїх роздумів, переживань і досвідів в одному виставковому просторі під спільною назвою «Білоруський Майдан».

Учасники виставки: Андрій Зелинський, Сергій Захаров, Дмитро Коломойцев, Олена Клочко, Ростислав Лужецький, Олег Тістол, Надія Тістол, Микола Маценко.

«Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» 

Коли: з 25 листопада до 12 січня 

Де: Центр сучасної культури у Дніпрі та галерея «Артсвіт», Дніпро

У Центрі сучасної культури в Дніпрі та галереї «Артсвіт» відкриється міжнародна виставка «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива». Вона, за словами організаторів, поєднує голоси поетів та митців другої половини ХХ століття, а також сучасних українських представників поетичних і перформативних практик. 

Виставка торкається тем цензурованості мови, її підпорядкуванню ідеологіям та політикам, крихкості та вразливості перед різними соціокультурними трансформаціями як у минулому, так і сьогодні.

Микола Глущенко: «Барви ХХ століття»» 

Коли: з 7 жовтня до 5 грудня

Де: Національний музей ім. Андрея Шептицького та Галерея «Ню Арт», Львів

Цьогоріч львівські інституції відзначають 120-ту річницю від дня народження українського художника Миколи Глущенка. «Барви ХХ століття» — спільний мистецький проєкт Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та галереї «Ню Арт». Виставку розгорнуто одночасно у двох музейних локаціях: до експозиції у головній будівлі музею (проспект Свободи, 20) увійшли роботи Глущенка з приватної колекції Едуарда Димшиця, а в історичному комплексі (вул. М. Драгоманова, 42) будуть представлені твори митця зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Вікторія Войцеховська: «Іскри»

Коли: з 18 листопада до 28 грудня

Де: Львівський муніципальний мистецький центр

«Іскри» — міждисциплінарний мистецький проєкт Вікторії Войчєховської, який висвітлює війну на Донбасі. Цикл, створений у період із зими 2014 року до літа 2016 року, зосереджений на серії портретів та історіях простих молодих людей з різних середовищ, яким довелося покинути своє звичне життя, піти на фронт і стати солдатами.

Kinder Album: «Це не те, що ти думаєш»

Коли: з 17 листопада до 18 грудня

Де: Shcherbenko Art Centre, Київ

У «Щербенко Арт Центрі» відкривається новий персональний проєкт львівської художниці Kinder Album «Це не те, що ти думаєш». Виставка об‘єднає олійний живопис та кераміку, з якою мисткиня активно працює останні роки, використовуючи глину шамот і техніки глазурі та бісквіту.

Головний образ, що поєднує роботи та є камертоном всієї виставки (як і творчості Kinder Album в цілому) — оголене тіло, яке єднається з різноманітними об’єктами, культурними посиланнями, реквізитом і декораціями.

«У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ–поч. ХХ ст.»

Коли: з 16 листопада до 31 грудня

Де: «Картинна галерея», Київ

Виставка присвячена 99-річчю від дня заснування музею. «У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ–поч. ХХ ст.» — це поєднання полотен із фондів музею, які раніше рідко були презентовані на виставках, та вже знайомих робіт митців з основної експозиції «Картинної галереї». 

На виставці представлені роботи В. Тропініна, І. Айвазовського, І. Шишкіна та З. Серебрякової. 

«Самотина»

Коли: до 15 грудня

Де: артплатформа «Тю», Маріуполь

Самотина — тема першого епізоду артрезиденції «Стереологія». У фокусі — феномен самотності та відчуженості. На виставці зібрані аудіо та візуальні роботи всіх учасниць резиденції, які вони створювали самостійно або у колаборації. Виставка — своєрідний пазл із різних відтінків самотності, який кожна відчуває по-різному. 

Учасниці виставки: Ольга Чекотовська, Катерина Кострова, Анастасія Тимченко, Влада Пятіна, Анастасія Меркулова, Вікторія Марченко, Людмила Харагай, Денис Барабаш.

Виставка фіналістів конкурсу МУХі 2021

Коли: з 11 листопада до 5 грудня

Де: M17 Contemporary Art Center, Київ

Проєкт МУХі 2021 — восьма виставка фіналістів і фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків України і світу. 

Учасниці та учасники: Настя Діденко, Юлія Захарова, Олександра Кадзевич, Олена Ковач, Ольга Кузюра, Зоя Лактіонова, Анна Мананкіна, Павла Нікітіна, Олександр Сіроус, Марія Стоянова. 

Олександра Кадзевич: «Пейзаж — сувенір» 

Коли: з 27 жовтня до 5 грудня

Де: The Naked Room, Київ

Галерея The Naked Room представляє другу персональну виставку художниці Олександри Кадзевич у своєму просторі. До експозиції увійшли нові живописні роботи та артефакти, пов’язані з персональною історією родини художниці.

Олександра Кадзевич народилася 1992 року в Одесі. Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова та курс «Сучасне мистецтво» у Kyiv Academy of Media Arts (Київ). У червні 2018 року заснувала у своїй майстерні в Одесі artist-run space Noch. Номінантка Премії PinchukArtCentre 2020. У 2021 році стала фіналісткою конкурсу МУХI 2021.

«Футомарення»

Коли: з 15 жовтня до 30 січня

Де: «Мистецький арсенал», Київ

«Мистецький арсенал» продовжує перевідкривати культурну спадщину України ХХ століття проєктом «Футомарення», присвяченому яскравому авангардному спалаху — футуризму. Виставка займає 4 тисячі квадратних метрів простору. На ній представлені майже півтисячі експонатів. Це і знакові, й маловідомі твори з 19 державних інституцій культури (музеїв, архівів, бібліотек, дослідницьких центрів) та 8 приватних колекцій, архівні документи, фотографії, ігрові та хронікальні кінострічки. 

Можливо відвідати віртуально.

«Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда»

Коли: з 16 жовтня до 10 січня

Де: Одеський художній музей, Одеса

Цей проєкт — своєрідний «тізер» до великої персональної виставки-ретроспективи Ройтбурда, що буде показана наступного року в чотирьох містах країни: Одесі, Києві, Львові та Дніпрі. Нинішня виставка триватиме до кінця року, можливе подовження. На виставці буде представлено 28 живописних робіт: відеоарт, інсталяції та близько 70 архівних фотографій з родинної та приватних колекцій. 

Олександр Ройтбурд — український художник, директор Одеського художнього музею та депутат Одеської обласної ради від «Європейської солідарності». 

Future Generation Art Prize 2021

Коли: з 25 вересня до грудня 2021  

Де: PinchukArtCentre, Київ

Future Generation Art Prize — це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників.

Учасники та учасниці: Алекс Бачинський-Дженкінс, Вендімагейн Беліт, Мінья Бьябьяні, Ріндон Джонсон, Агата Інгарден, Бронвін Кац, Лап-Сі Лам, Міре Лі, Пол Меікі, Ліндсі Мендік, Херніке Науман, Педро Невес Маркес, Фріда Орупабо, Андрес Перейра Пас, Тереса Солар, Азіз Хазара, Хо Руї Ан, Тревор Янг, Ханна Куінлен та Роузі Гастінгс, Ярема Малащук та Роман Хімей, Калла Хенкел та Макс Пітегофф.

Події

Онлайн-дискусія «Чому ми все ще спілкуємося з привидами?»

Коли: 2 грудня 19:00 

Де: PinchukArtCentre, Київ та (ютуб артцентру)

У межах дискусії учасники пропонують замислитися над тим, які привиди досі тривожать українське суспільство. Як нам з ними взаємодіяти? Чи потрібно вступати з ними в розмову, чи, навпаки, триматися від них на безпечній дистанції? Чи може мистецтво стати тим медіумом, який допоможе знайти нам з привидами спільну мову? 

МОЖЛИВОСТІ

M17 Sculpture Prize 2022: Open Call

Дедлайн подання заявки: 1 грудня 

ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation оголошують OPEN CALL на здобуття другої премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва.10 номінантів і номінанток отримають фінансування на реалізацію своїх ескізів та візьмуть участь у виставці в ЦСМ М17, яка відбудеться восени 2022 року. Головний переможець отримає премію у розмірі 250 000 гривень. Тема M17 Sculpture Prize 2022 — «Постгуманізм: Людина у змінюваному контексті». Більше про конкурс та умови участі — за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: