Вакансії

Куди піти з 1 по 7 березня

Стоп-кадр з проєкту Webtaura, Сніжани Чернецької та Аліси Скоуп
Стоп-кадр з проєкту Webtaura, Сніжани Чернецької та Аліси Скоуп

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ПОДІЇ

Онлайн прем’єра «вместовыставки2»

Коли: 5 березня, 23:59

Місце: онлайн

У межах цієї події відбудеться онлайн-прем’єра документації розмови з куратором та арткритиком Михайло Рашковецьким. Також можливе коротке вступне слово та коментар автора Ніколая Карабіновіча.
*серія подій в самоорганізованих просторах з нагоди святкування 10 річниці галереї Detenpyla.

Лекція Люби Морозової

Коли: 6 березня, 15:00

Міце: Довженко-Центр

Музикознавиця, музична критикиня та художня керівниця Kyiv Symphony Orchestra Люба Морозова розповість про Про основні тенденції, винятки з правил та загалом про вражаючу роль музики у кіні. Реєстрація обов’язкова.

Швидка Допомога

Коли: 7 березня, 20:00

Місце: The Naked Room

The Naked Room запрошує на презентацію нової книжки українського фотографа Олександра Чекменьова Фармакон / Швидка Допомога, що вийшла друком у італійському видавництві 89books. У публікації зібрані світлини зроблені автором в 1994-1995 роках в Луганську, де він протягом певного часу супроводжував бригаду швидкої допомоги.

ВИСТАВКИ

Онлайн

Adaptogen

Коли: з 4 березня

Adaptogen — це україно-польський проєкт Віталія Агапєєва (Volt) та Славоміра Чайковскі (Zbiok). Подія відбувається в межах проєкту Hyper Global / Hyper Local MakersXchange. Використовуючи VR-гарнітуру та 3D-моделювання, художники протягом декількох тижнів працювали дистанційно над серією фантастичних рослин. Посилання на віртуальну виставку буде доступне в день відкриття на сторінці події. Звуковий дизайн для виставки створений Clasps.

Київ 

Romantic Collection

Коли: до 27 березня

Місце: ЦСМ «Білий Світ»

У ЦСМ «Білий Світ» відбудеться Друга Всеукраїнська Бієнале Левкасу 2021. Виставка триватиме до 27 березня і збере роботи 98 сучасних українських та зарубіжних левкасистів та лавкасисток. Як і у 2019 році, відкриття Бієнале припадає на день народження Центру сучасного мистецтва.

Standard Deviation 

Місце: Кирилівська 41

Коли: 5, 6,7 березня

У приміщенні Glass Tower (∄) проходитиме виставка, де представлять роботи Inertia (композитор — Voin Oruwu, художник Сімон Коуновський) Sui Noxa (авторки— Діана Аззуз, Ріна Прідувалова) Webtaura (авторки — Аліса Скоуп, Сніжана Чернецька). До відриття виставки влаштують вечірку за участі артистів лейблу та дружніх йому музикантів.

Скалічений міф

Коли: до 7 березня

Місце: The Naked Room

У «Скаліченому міфі» художник бере за основу документальні фотографії Львівського погрому 1941 року та звертається до свого тривалого методу відтворення запозичених сюжетів вугіллям на великих аркушах паперу. Гіперболізовані та розтушовані зображення, на перший погляд, лише поглиблюють прірву між фактами минулого та спробами тлумачити їх 80 років потому. 

Виставка про «Польоти уві сні та наяву» фільму Романа Балаяна

Коли: 7 березня 

Місце: Довженко-Центр

Виставка — музейний проєкт, що досліджує однойменну культову кінострічку Романа Балаяна та епоху, в яку вона створювалася. Куратор виставки — Андрій Алферов. Стрічка — своєрідний маніфест інтеліґенції, риси якої проглядаються в образі головного героя: безладність, беззмістовна заповзятливість, паралізована здатність обирати та вирішувати.

«Розкопки з майбутнього»

Коли: до 14 березня

Місце: Voloshyn Gallery

Проведення експозиції збігається з періодом зламу декад та «великої паузи». Саме час та його сприйняття є одним з основних сюжетів експозиції. Не впадаючи в спокусливу оману «великої паузи», за якою насправді приховується ще більше прискорення, автор пропонує подивитись на присутність майбутнього з його очевидними проблемами тут і зараз. 

«Psychodarwinism: музейні джунглі» 

Місце: Kooperativ

Коли: до 15 березня

Новий цикл робіт, присвячений шедеврам класичного живопису. Художник переосмислює роль та вплив видатних творів і пропонує по-новому поглянути на культурну спадщину Третьяковської галереї.

Вистака Black on Prussian Blue

Коли: з 24 лютого по 20 березня

Місце: Shcherbenko Art Centre

Shcherbenko Art Centre презентує проєкт Лії Достлєвої та Андрія Достлєва Black on Prussian Blue, який є продовженням їхньої роботи з темою колективних травм. Цього разу в центрі уваги митців знаходиться Друга світова війна, побачена очима солдата Вермахту, і погляд винуватців на окуповані ними землі. У проєкті представлені реконструкції аматорських фотографій з альбомів цього солдата, відтворені за допомогою землі, а також відео і копії архівних зображень.

Виставка «Згідно з оригіналом»

Коли: з 18 лютого до 20 березня

Місце: Dymchuk Gallery

Роботи Добрині Іванова, адаптовані працівниками галереї до її простору, охоплюють часовий проміжок з 2013 року дотепер. У них глядач зможе простежити не лише розвиток практики художника, а й виклики, які постали перед суспільством протягом цих років. 

Дніпро

Виставка Давида Чичкана «Гривні альтернативні»

Коли: до 9 квітня

Місце: галерея «Артсвіт»

Давид Чичкан — сучасний український автор, живе та працює в Києві. У галереї «Артсвіт» він представить серію альтернативних гривень, на яких доповнює портрети діячів української культури та політики цитатами з їхніх творів, що розкривають погляди цих авторів на суспільний устрій.

Одеса

Hall of Fake

Коли: з 5 березня

Місце: Invogue#ART

Найсміливіші бажання, що можуть виникнути в гонитві за комфортом і затишком, втілені у Hall of fake від МНПЛ. Підробка компенсує неможливість реалізувати їх повною мірою. Використання бутафорських матеріалів і предметів інтер’єру балансує на межі злиденності та свободи вираження. 

«Згадати той день коли»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre

«Згадати той день коли» групова виставка українських митців. Це перший проєкт в межах нової серії виставок, які поєднуватимуть роботи українського мистецтва з колекції PinchukArtCentre, в основному зосередженої на 90-х та початку 2000-х років, з новими спеціально створеними чи наданими для виставок нещодавніми роботами.

Львів

«Grammar. Fix.» Персональний проєкт Івана Світличного

Коли: з 6 березня по 10 квітня

Місце: Львівський муніципальний мистецький центр

Мультидисциплінарна інсталяція «Grammar.Fix.» є послідовним продовженням проєкту «Script», — де автор зосередився на створенні масиву даних, що складався з аналізу процесів у низькорівневих протоколах інтернету та з бактеріологічних зборів. Інтерпретуючи мистецтво як універсальну комунікацію, на цьому, першому етапі, автор працював у площині питань: що визначатиме статус твору мистецтва та становитиме нову візуальність у майбутньому, а також якою буде наступна візуальна мова.

Верхнє середовище. Вигляд з тунелю

Коли: з 5 березня

Місце: галерея Detenpyla

З 26 вересня 2020 до 4 жовтня 2020 в селі Верхньому Синьовидному відбулась резиденція «Верхнє Синьовидне. Вигляд з тунелю». Резиденція на цій локації відбувається вже вдруге. Організатори — Мишко Мишковський і Хіб. На виставці будуть представлені роботи учасників резиденції.

*серія подій в самоорганізованих просторах з нагоди святкування 10 річниці галереї Detenpyla.

«ЧОРНИМ ПО БІЛОМУ»
Коли: з 5 березня, 19:00
Місце: Торгова 11, 3-й поверх, Л
Учасники/-ці: Arm, And, Andre 3k, Appeks, Aks, CubeCuba, Diner, Dilkone, Feros, Feno, Horbal, Kalkov, Kulyk, Movek, Mraze, Open, Radkevych, Samid, Tabu, Tamot, Viska, Void, Wolux. Групова виставка, весняний графіті-салон «Чорним по білому».
*серія подій в самоорганізованих просторах з нагоди святкування 10 річниці галереї Detenpyla.

ОПЕН-КОЛИ

Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (і кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Мобільний павільйон House of Europe у вашому місті

Жителі будь-якого українського міста чи селища, яким бракує громадскої та культурної інфраструктури, можуть цього літа запросити павільйон Дому Європи до себе. Для цього треба надіслати заявку House of Europe.

Деталі тут.

Дедлайн: 16 березня

Construction Festival

Open call для мисткинь, митців та художніх груп, які створюють проєкти, що поєднують нові підходи роботи з візуальним, саунд-мистецтвом та міським простором.

Проєкти, які ми шукаємо:

— саунд-, радіо- та аудіовізуальні інсталяції;
— аудіовізуальні перформанси з інноваційним використанням цифрових зображень та звуку;
— мультимедійні проєкти, які включають інтерактивні інсталяції у міському просторі та архітектурний меппінг;
— будь-які інші проєкти, які розширюють кордони сфери діджитал співтворення.

Щоб подати заявку, надішліть портфоліо у форматі PDF або посиланням на ваш сайт, пропозицію та опис проєкту (до 500 слів), демо чи посилання на email: [email protected].

Дедлайн: 1 квітня 2021.

Детальніше читайте за лінком.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: