Вакансії

Куди піти з 11 по 17 січня

Фото: ©ЦСМ «Білий Світ»
Фото: ©ЦСМ «Білий Світ»

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні та світі.

ПОДІЇ

«Нове британське кіно»

Коли: до 17 січня

Місце: онлайн

«Нове британське кіно» – традиційний кіноогляд, який проводиться Британською Радою в Україні спільно з компанією «Артхаус Трафік». До програми фестивалю увійшов призер Берлінале 2001 року, комедія «Нічний шопінг» режисера Сауля Мецштейна. Та за традицією фестиваль  також презентує глядачам добірку найкращих короткометражних стрічок за версією Британської кіноакадемії – BAFTA Shorts 2020. 

ВИСТАВКИ

The Naked Room at Peremoga

Коли: до 29 січня

Місце: коворкінг Peremoga, Київ

У період новорічних свят галерея The Naked Room у співпраці з коворкінгом Peremoga відкриває тимчасову експозицію робіт з архіву галереї. Експозиція на 5-му поверсі щойно відреставрованої історичної будівлі поруч із галерею буде працювати протягом святкових вихідних.

Виставка «Рожева Виставка»

Коли: до 22 січня  

Місце: ЦСМ «Білий Світ»

Концепція та втілення заходу належить кураторці та художниці Аніті Немет. Раніше виставки відбулися в Хмельницьку та Львові, під кожну з яких готувався інший асортимент робіт, що підлаштовується до місцевого наративу. Немет запрошує до співпраці місцевих художниць/ків та просить їх дати або зробити роботи з рожевим кольором.

Виставка «Чому у Львові будуть художниці»

Коли: до 22 січня

Місце: Львівський муніципальний мистецький центр

«Як виявилось у процесі роботи над проєктом, деякі художниці навіть не підозрювали про існування одна одної. Деякі — дуже широко відомі у вузьких колах; хтось має розкішний досвід виставкової історії за кордоном, але у нас про це нічого не чули; про когось всі чули, але не знають, хто це; про когось всі почали потрошки забувати, хоча так не мало би бути; а є ще «нові дикі», про яких теж мало відомо. Тож це буде не тільки виставка робіт художниць, а й розмова про те, хто вони, і чому ми маємо подивитись на їхнє мистецтво», — розповідає співкуратор виставки, художник Олег Сусленко.

«Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до Якутовича»

Коли: до 24 січня

Місце: NAMU

У музеї триватиме виставковий проєкт, присвячений Великому державному гербу України. У двох виставкових залах представлять майже 60 експонатів, частину з яких глядачі зможуть побачити вперше, зокрема печатку Української Держави за ескізом Василя Кричевського та печатку Державного секретарства авторства Георгія Нарбута з колекції Національного художнього музею, а  також оригінальну матрицю для цієї печатки, про існування якої не було відомо понад століття. 

Виставковий проєкт «Оголені» в галереї Артсвіт

Коли: 30 січня

Місце: галерея «Артсвіт», Дніпро

«Оголені» Алієва-Ковики — це особистісна інтерпретація в численних варіаціях (гучних монументальних та інтимних, камерних) класичної жіночої теми, це «текст» без початку і кінця, у якому — роздуми про вічне та відгук сьогодення.

Груповий проєкт DELAY

Коли: до 27 січня

Місце: Invogue#Art, Одеса

Проєкт присвячений поняттям затримки, відстрочення, відсутності негайних справ, роздумам та аналізу, в якому ми утримуємося від попередніх суджень про реальний світ.

Широка географія учасників проєкту, а також приналежність до різних поколінь відкриває можливість подивитися під різним кутом і відчути незримі зв’язки й відносини між представленими творами.

Антон Саєнко — проєкт «Грязне»

Коли: до 31 січня

Місце: Dymchuk Gallery

Проєкт є продовженням тривалих експериментів митця з художньою формою та його роздумів про автономність мистецтва. Ядром виставки є протиставлення живопису і фотографії. З одного боку — монохромні полотна з нескінченними живописними нашаруваннями. З іншого — такі самі монохромні фотографії краєвидів села Грязне, де художник провів дитинство. Разом вони фіксують межовий стан, в якому співіснують документальне і вигадане, інтелектуальне та емоційне, минуле і теперішнє.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: