Вакансії

Куди піти з 20 по 26 лютого

Виставка «Одне з одним. Просторові діалоги. Каріна Синиця і Настасія Лелюк» в Малій Галереї Мистецького арсеналу
Виставка «Одне з одним. Просторові діалоги. Каріна Синиця і Настасія Лелюк» в Малій Галереї Мистецького арсеналу

ХАЩІ, РОЩІ, ЗАРОЩІ І КУЩІ

Коли: з 24 по 25 лютого

Дe: Адреса буде повідомлена за запитом на електронну пошту iwinku [ ] gmail.com

Ця виставка розповідає історії й досвіди цього року: про місяці тривожних передчуттів й про відстані, що тепер значно відчутніші, про повернену відвойовану землю, яка стає ландшафтом травми й руйнувань, про спроби віднайдення середовища співіснування людей та нелюдських сутностей, хоча б, з-поміж спогадів про зростання, про вчинки та дії, які повертають відчуття контролю чи приналежності. Ба більше, робота над виставкою є єдиною можливістю прийняття та примирення з обставинами, які тепер обумовлюють наше життя.

Виставка «Одне з одним. Просторові діалоги. Каріна Синиця і Настасія Лелюк»

Коли:  з 26 січня до 26 лютого 

Де: Мала Галерея Мистецького арсеналу

Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представляє виставку «Одне з одним. Просторові діалоги. Каріна Синиця і Настасія Лелюк» — третю виставку проєкту «Одне з одним. Просторові діалоги». 

Ця виставка робіт Каріни Синиці та Настасії Лелюк є спробою розширити непрості для художниць теми: усвідомлення масштабів війни, проживання болю і його надмір, втрата дому, зникнення звичного світу. Це ті фрагменти, з яких всі ми складаємося сьогодні — і наодинці з собою, і серед людей. Ми, турботливі, коли любимо, і непримиренні, коли відстоюємо своє. 

Виставка «Федір Тетянич. Фрипулья: візії»

Коли: з 17 лютого

Дe: галерея «Дукат», Київ

Федір Тетянич: художник, філософ, поет і містик займався монументалістикою, живописом та графікою, створював колажі, інсталяції, костюми та об’єкти, писав тексти, був піонером перформансу та хепенінгу на українських теренах. Репертуар тем Тетянича надзвичайно широкий.
Виставка «Федір Тетянич. Фрипулья: візії» присвячена лише одній із них: його візіям майбутнього, втіленим у різноманітні утопічні проекти.

Володимир Костирко «Lemberg Style»

Коли: з 6 грудня до 26 лютого 

Дe: «Я Галерея», Львів

Lemberg Style – це тотальна інсталяція на тему Львова та його місця в історії сучасної Європи, де картина відходить на другий план, простір наповнюється історіями, предметами та починає бути активним співрозмовником.

Старе помешкання в сецесійному будинку 1906 року, яке сьогодні перетворено на мистецький простір «Я Галерея», цього разу наближається до свого оригінального призначення. У чотирьох залах Володимир Костирко створює окремі інсталяції. Суміш сучасного мистецтва, історії та предметів минулого розкривають тему львівського стилю.

Виставка Ольги Петрової «Сьогодні та позавчора»

Коли: з 9 лютого до 22 лютого

Дe: ЦСМ «Білий Світ, Київ

Експозицію виставки «Сьогодні та позавчора» складають три частини. У першій представлено живописні полотна 2000-х років, у котрих домінують потужні хвилі кольору від біло-перлинного, нюансованого вальорами, до активного, аж пекучого червоного. У другій частині — експозиції графічних творів 1970-х р. Ольга Петрова звертається до витоків власної художньої творчості, до першої її спеціалізації як ілюстраторки. Репрезентовано цикл ілюстрацій (туш, перо, 1965) до роману Сервантеса «Дон Кіхот». Ще одна серія складається з ілюстрацій (літографія, 1972) до «Божественної комедії«Данте Аліг’єрі. Третя частина графічної експозиції — серія станкової графіки «Тбілісі — любов моя» (офорт, 1988). Ці роботи є визнанням авторки в любові до Тбілісі як міста, де жили та працювали її старші друзі Сергій Параджанов, Елічка Ахвледіані, Микола (Кока) Ігнатов, а сьогодні працюють Лоретта Шангелія-Абашидзе та Теймураз Мурванідзе.

Виставка «Серце землі»

Коли: з 25 листопада до 26 лютого

Де: Мистецький арсенал, Київ 

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну ми бачимо, як забруднюються і отруюються наші чорноземи, зокрема на півдні та сході країни. У цій трансформації відлунює травма радянської індустріалізації — бездумне розорення степів і виснаження ґрунтів, що було наслідком внутрішньої сталінської колонізації та підпорядкованого статусу України. Сьогодні імперія вдається до тих самих засобів насильства та контролю, використовуючи землю та її плоди як знаряддя терору.

Історія тривалого насильства — Голодомору, геноциду та екоциду — трагічно знайома Україні. Проте нині йдеться про загрозу не лише для України, а й про глобальну екологічну й продовольчу безпеку. 

Зарадити насильству можна опором: політичним і воєнним. Сміливістю та здатністю протистояти. Однак не тільки цим. Ще одним важливим способом є турбота про землю та людей, що на ній мешкають та її захищають, та спроможність піднімати голос і самостійно розповідати власну історію

На виставці будуть представлені роботи 16 українських художників та художниць:

Катерини Алійник, Олександра Бурлаки, Каті Бучацької, Богдани Войтенко, Ксенії Гнилицької, Андрія Достлєва і Лії Достлєвої, Анни Звягінцевої, Нікіти Кадана, Жанни Кадирової, Алевтини Кахідзе, Катерини Лисовенко, Дарини Мамайсур, Еліаса Парвулеско, Антона Саєнка та Олени Турянської.

Виставка Насті Коляди «Вона/Її»

Коли: з 15 по 28 лютого 

Дe: винний бар «Malevich», Київ 

Все на своїх місцях. Ти прекрасна, якою б не була – ось головна думка нової фотовиставки Насті. 

The International Coalition of cultural workers in solidarity with Ukraine

Коли: з 20 січня до 3 березня

Дe: Dymchuk Gallery, Київ

Dymchuk Gallery у співпраці з онлайн-платформою The International Coalition of cultural workers in solidarity with Ukraine представляє виставку відеоробіт із колекції платформи The International Coalition of cultural workers in solidarity with Ukraine — це відкрита онлайн-платформа, яка збирає та ділиться мистецькими висловлюваннями художниць і художників з усього світу, що протидіють війні, насильству, диктатурі та іншим формам пригнічення людини. 

У спеціальному показі в Dymchuk Gallery відібрано 8 відеоробіт, зосереджених на війні на Сході України, котра розпочалась 2014 року. На виставці представлено роботи Клеменса Відемайєра, Зої Лактіонової, Ахмета Огюта, Ярослава Побежана, Марії Стоянової, Тети Цибульник та Еліаса Парвулеско, Гіто Штеєрл і fantastic little splash. 

Виставка Ave Libertatemaveamor «Шпалери»

Коли: з 11 лютого по 5 березня

Дe: Avangarden gallery, Київ 

Серія «Шпалери» — це розповідь про наші звички реагувати та

сприймати навколишній світ і себе надто буденно — ніби фон чи умова, котра просто існує. Цією серією авторка приближує лупу й неначе наводить деталі до тієі частини прекрасного, що нас оточує в повсякденні, звертає увагу на схожість структур пристосування природи до людини, й навпаки. А іноді ототожнюючи ці елементи між собою. 

Виставка Петра Сметани «Воскресіння»

Коли: з 3 лютого до 5 березня

Дe: Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

Серія робіт для бієнале у Венеції була створена на початку 2022 року, ще до повномасштабного вторгнення росії в Україну. На відкритті проекту вони вже зчитувалися, як пророчі образи. У цей час росіяни почали перетворювати українські міста на руїни, а людські життя в прах. Та образи, закарбовані на полотнах, не були фантазією. Адже Україна перебуває у війні з росією вже більше восьми років через порушення державних кордонів, анексію Криму. Від агресії цієї країни ми потерпаємо століттями.

Об‘єкти, представлені на картинах — це конкретні споруди історичного значення, зокрема, завод Краян на Одещині.

Цикл виставок «МОВИ ВІЙНИ»

Коли: з 19 січня до 31 березня

Дe: Одеський художній музей

Пережитий досвід українців з початку вторгнення рф на територію України вимагає від мистецтва пошуку образних мов, які розповідають про війну. Ці мови створюють візуальний літопис останніх восьми років. Досвід фронту, тилу та біженства зробили український арт мистецтвом свідчення та участи. Українські художники та їх співвітчизники складають єдність спільної долі.

Працюючи з фотографіями, створеними українськими військовими, кожен з трьох художників обирає властиву йому інтонацію — від їдкого сарказму до байдужого спостерігання деконструкції практик ворога.

Виставка Нікіти Кадана «І вогонь, і попіл»

Коли: до 12 березня

Де: Музей мистецтв у Лодзі

Представлені роботи розповідають про історію українського мистецтва та вплив на нього сучасної війни. Художник зобразив багатонаціональне різноманіття авангарду в Україні 1920-х років. Виставка включає як вже знайомі роботи Кадана — зокрема, «Ревізіоністський синдром», створений в Івано-Франківську минулого року, — так і нові. В історичній залі Kabinett der Abstrakten можна побачити макет памятника голові Земної Кулі. Це образ із поезії Вєліміра Хлєбнікова, який жив у радянському Харкові. Ескіз створив український авангардист Василь Єрмілов. Поряд знаходиться VR-інсталяція із цим пам’ятником, поміщена у знищений російською ракетою дворик Будинку праці в Харкові.

Виставки «Захисний шар» Костянтина Зоркіна

Коли: з 9 лютого до 22 квітня

Дe: галерея Артсвіт, ДніпроПроєкт «Захисний шар» є продовженням творчої практики Костянтина, але зміни реальності, які відбуваються зараз, змусили його переглянути значення створених раніше образів та винайдених технік. Художній світ, який Костянтин створював в останні роки з дерева, несподівано доповнився металом. Для митця метал завжди був агресивним матеріалом, на відміну від дерева. Робота з ним завжди супроводжується небезпекою: зварювання, опіки, іскри, вогонь, іржа, поранення —потенція травмування закладена в металі, бо він твердіший за людське тіло. У представленому проєкті травмуючий і травмований метал стає втіленням почуттів воєнного часу, постійного співвідношення захисту й беззахисності.

Виставка «Об’єднані»

Коли: з 7 грудня по 30 квітня

Дe: PinchukArtCentre, Київ

PinchukArtCentre представляє виставку 18-ти номінанток та номінантів 7-ої Премії PinchukArtCentre – загальнонаціональної премії в галузі сучасного мистецтва для українських художниць та художників віком до 35 років включно. На виставці представлені нові та нещодавно створені роботи художниць, художників та мистецьких колективів з усієї України, включаючи мисткинь та митців, які зараз проживають за її межами.

Відчуття, яке виникло між усіма учасни_цями процесу протягом роботи над експозицією, втілилося в назві виставки «Об’єднані». Це єднання присутнє у виставкових залах і залишиться в нових відносинах, які долають відстані і виклики. Продовжувати робити мистецтво під час війни – це не лише можливість рефлексувати травматичний історичний досвід, але й потужна форма спротиву.

Цьогоріч було отримано більше 1000 заявок, з яких незалежною відбірковою комісією було обрано 20 номінантів_ок, роботи 18 з яких представлено на виставці: Михайло Алексеєнко (32, Київ), Ян Бачинський (31, Львів), Юрій Білей (34, Ужгород/Вроцлав/Берлін), Артем Гумілевський (36, Миколаїв), Вікторія Довгадзе (30, Львів), Юрій Єфанов (32, Київ), Дана Кавеліна (27, Мелітополь/Львів/Берлін), Ніколай Карабінович (34, Київ/Антверпен), Дарія Кузьмич (31, Київ), Катерина Лисовенко (33, Одеса/Київ), Кристина Мельник (29, Київ), Павла Нікітіна (25, Брно), Антон Саєнко (33, Суми/Київ), Олександр Сіроус (26, Харків/Київ), Максим Ходак (21, Біла Церква/Київ), Петро Владіміров (29, Луганськ/Варшава) та Олександра Майборода (26, Київ/Варшава), Даніїл Ревковський (29, Харків) та Андрій Рачинський (32, Харків) та commercial public art (30, Київ/36, Одеса). 

Рустам Мірзоєв «Хлопчик з валізкою»

Коли: з 17 лютого по 6 червня

Дe: «ЦЕХ», Київ

«Хлопчик з валізкою» – один із найбільш різнокольорових проєктів Рустама Мірзоєва. Проте це не глянцева строкатість. Яскраві плями синього, жовтого, червоного схожі на сигнали тривоги.

Проєкт просякнутий передчуттям, що звичне буття наближається до прірви. Загалом образи Рустама Мірзоєва нерідко є тривожними. Персонажі розгублені та самотні, здається, вони чекають поради глядача. Навколишній простір наче витісняє цих дівчат та хлопців. Власне, жодного абстрактного тла – простір, в якому розміщено індивідуума, часто є головним героєм картини. І цей простір конфліктує з людиною, він спричиняє неспокій.

Виставка Must Establish Reality: Ukrainian Artists under Siege 

Де: онлайн за посиланням 

Артплатформа «ІЗОЛЯЦІЯ» спільно з американською організацією Art At A Time Like This відкрили онлайн-виставку Must Establish Reality: Ukrainian Artists under Siege, на якій представлені роботи українських митців на тему повномасштабної війни з росією. Cеред авторів: Сергій Захаров, Олекса Манн, Дана Кавеліна, Антон Карюк, Катерина Лісовенко й Алевтина Кахідзе. Ініціативу можна підтримати донатом, а кошти будуть перераховані на гуманітарну допомогу українцям, які потребують фінансової підтримки. 

Онлайн-виставка The painting from the photo that was taken at a great distance and then cropped

В онлайн-просторі Shukhliada буде представлений виставковий проєкт Лесі Хоменко «Живопис з фотографії, яка була зроблена з великої відстані і потім обрізана»*.  Однією з тем проєкту є співвідношення живопису та його цифрової копії, що через диджиталізацію культурного життя замінила оригінал (картину) у безлічі онлайн-виставок, фестивалях, художніх ярмарках. 
У Shukhliada картина Хоменко буде експонована у масштабі 1:1, що дає змогу глядачеві відчути реальний розмір роботи. Проте позбавляє его можливості побачити її повністю через персональний гаджет — телефон або екран комп’ютера, бо вихоплює лише невеликий фрагмент. Перетворюючи, таким чином, фігуративне зображення на абстрактне поле кольорових форм. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Суд постановив знести незаконний «храм-МАФ» на території Музею історії України в Києві
131

Суд постановив знести незаконний «храм-МАФ» на території Музею історії України в Києві

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: