Вакансії

Куди піти з 20 до 26 вересня

ВИСТАВКИ

Future Generation Art Prize 2021

Коли: з 25 вересня

Де: PinchukArtCentre, Київ

PinchukArtCentre анонсував виставку 21 номінанта 6-ї Премії Future Generation Art Prize. До шорт-листа увійшли художники та художні групи з п’яти континентів, відібрані з понад 11 700 заявок із майже 200 країн світу.

Future Generation Art Prize — це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників.

Ретроспективної виставки Оксани Чепурної «Безконечність»

Коли: з 23 вересня до 24 жовтня

Де: Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького пр. Свободи, 20, Львів

«Безконечність» — великий ретроспективний проєкт, присвячений 50-літтю діяльності мисткині на фабриці кахлю (нині — «Львівська кахлярня 1872»). Творчість Оксани Чепурної — унікальне явище в сучасному українському мистецтві. Помисли художниці глибоко закорінені у традиційній народній орнаментальній культурі й одночасно сягають цілком сучасних форм і модернових поглядів.

Оксана Чепурна своїми творами оновлює дещо забуту кахлярську манеру епохи модерну. Сучасні за композицією, структурою та формою керамічні твори водночас бережуть прадавні національні традиції, започатковані у глибинах трипільської культури.

На акваторії заводу купатися було заборонено

Коли: з 23 вересня до 24 жовтня

Де: галерея «М17», Київ

Перша масштабна презентація робіт художників і художниць, які протягом останніх років працювали на території колишнього Одеського судноремонтного заводу СРЗ-2, перетворивши її на унікальний культурний кластер і трансмедіальну лабораторію. Кураторки: Жанна Кадирова та Майя Колеснік.

Павільйон «Джерело»

Коли: з 18 вересня по 24 вересня

Де: «Джерело», Київ, вул. Богдана Хмельницького, 16

Перша виставка проєкту «Тіла в місті» — «Кров з очей» представить нову роботу групи MNPL та художниці Орелі Байяд. Байяд, яку Vice назвав однією з 10 найцікавіших молодих художників Бельгії, працює з відеоартом і часто використовує дивні й дещо тривожні образи у своїх роботах. MNPL — архітектурно-мистецька група, заснована в Одесі у 2009. Її учасники об’єднують різноманітні художні практики зі строгими архітектурними методами. У межах виставки художники розглянуть проблеми візуальної екології міського простору та пошуку тієї межі, де адаптація під агресивне середовище переходить у самодеструкцію.

Проєкт Ніни Мурашкіної «Алегорія цнотливості»

Коли: з 18 вересня по 6 жовтня

Де: галерея «Триптих Арт», Київ

У новій серії робіт Ніни Мурашкіної «Алегорія Цнотливості» відображена неоднозначність того, що відбувається: цнотливість — бiльше ніж наполовину вiджилий атрибут, а все ще актуальний стан у житті.

 ECHO в рамках фінального проєкту Artist та Art Management Київської Академії Медіа Мистецтв набору #KAMA15

Коли: з 17 вересня по 29 вересня 

Де: «Український дім», Київ

Експозиція відбувається в межах фінального проєкту вечірніх програм Artist та Art Management Київської Академії Медіа Мистецтв набору #KAMA15. Виставка репрезентує одразу два виміри — внутрішній, суб’єктивний погляд художників на самих себе та зовнішній, що оприявнюється через художню методологію та артикульований вибір мови й матеріалу. Уважність до власного жесту, неспішна, вдумлива робота, вибудова контексту навколо своєї роботи — ці принципи практикувалися протягом навчального курсу і втілилися у фінальному виставковому проєкті. Художники працювали з медіумами живопису, фотографії, скульптури, відео і перформансу. Зазирання в себе відлунням переходить в погляд на іншого, і тілом виставки стають не лише роботи, але простір між ними. Особливість виставки ECHO полягає в діалозі трьох суб’єктів мистецького процесу: кураторів, художників і менеджерів.

«Хвостосховище. Інженер»

Коли: з 17 вересня по 15 жовтня 

Де: Voloshyn Gallery, Київ

Даніїл Ревковський і Андрій Рачинський представляють продовження серії «Хвостосховище», перша частина якої, у формі Музею людської цивілізації, була експонована в PinchukArtCentre на початку цього року. У Voloshyn gallery буде представлена гілка історії «Хвостосховища», що історично належить до 1937-1944 рр. і територіально стосується сучасних меж міста Кривий Ріг.

«Асемічний переклад»

Коли: з 17 вересня по 15 жовтня

Де: «Асортиментна кімната», Івано-Франківськ

Роботи створені двома митцями — Вольтом Агапєєвим та Оленою Турянською завдяки листуванню. Працюючи над проєктом, художники задіяли принцип «вишуканого трупа»* й асемічного письма. Водночас кожен графічний лист апелює до теми коду та його вільного дешифрування.

*«Вишуканий труп» — гра та метод, започаткований сюрреалістами, в якій кожен з учасників по черзі додає свою частину до спільної композиції / роботи.

Woman to woman. Ґерті Дойч та Інґе Морат

Коли: з 16 вересня по 17 жовтня

Де: Dymchuk Gallery, Київ

На виставці під кураторством Курта Кайндля будуть експонуватися роботи знакових австрійських фотографок ХХ століття. Обом жінкам вдалося заявити про себе у професії, де доти переважали чоловіки. Вони працювали на найважливіші іміджеві ЗМІ свого часу: Ґерті Дойч — на англійський журнал Picture Post, а Інґе Морат — на французьку агенцію Magnum. З великої кількості робіт обох фотографок, які перебувають в архіві австрійської галереї FOTOHOF, куратори відібрали для виставки лише портрети жінок. Їх поєднали попарно — по одній світлині від кожної — і тепер фотографки ніби вступають в уявний діалог про образ жінки.

«Людина-рана» — проєкт Микити Кадана

Коли:  з 15 вересня по 15 жовтня

Де: Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького

На виставці Микити Кадана будуть показані чотири історії, кожна з яких — у діалозі з локаціями та артефактами Львівської картинної галереї. Ці експозиції-історії поєднує тема перетворення травми на зброю та майбутньої універсальної «останньої перемоги», яка належатиме не історичним тріумфаторам, але упослідженим й жертвам. Водночас ці експозиції розглядають показану в музеї історію мистецтва як «історію ран».

Виставка Олега Тістола «Європа»

Коли: з 14 вересня по 15 грудня

Де: центральний офіс Укрексімбанку в Києві

В експозиції будуть вперше представлені публіці нові твори Олега Тістола із серії «Тіні», а також інші знакові, переважно нові, роботи митця останніх років. Пейзажі й натюрморти, портрети, монументальні багатофігурні полотна. Крім того, знамениті пальми і бетонні «Голови» — єдиний скульптурний проєкт Нацпрому, який представляє чотири сторони світу; твори зі знакового «Проєкту грошей». 

«Технології та чуттєве». Основна виставка фестивалю «ТЕТРАМАТИКА»

Коли: з 14 по 30 вересня

Де: LEM Station, Львів (вул. Дмитра Вітовського, 57)

Мистецькі твори та практики, що їх з 2013 року послідовно презентує в Україні фестиваль «ТЕТРАМАТИКА», працюють принципово у полі експерименту: випробовують межі можливостей мистецтва у співдії з високими технологіями.

Фестиваль зосереджений на мистецтві мультимедійному та інтерактивному. У його фокусі — новітні технології та мультидисциплінарні практики, розкриття потенціалу застосування ІТ в мистецтві, твори, де в одній презентаційній площині переплітаються звук / музика, відео / анімація, зображення, текст.

Виставковий проєкт «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU»

Коли: з 10 вересня по 28 листопада

Де: NAMU, Київ

Виставка «Тату, шолом тисне» розгортатиметься у 5 залах, де буде представлено понад півсотні творів. В архівно-документальному залі вперше подано огляд, впорядкування й аналіз історії музею у контексті розвитку сучасного мистецтва та його представлення на виставках 1990-х років. В експозиції також будуть показані відібрані твори з колишньої корпоративної колекції АТ «Градобанк», яка після тривалих судових процесів у 2016 році увійшла до зібрання NAMU. Це полотна Олександра Ройтбурда, Юрія Соломка, Яни Бистрової, Валерії Трубіної, Тіберія Сільваші, Миколи Кривенка, Дмитра Кавсана, Сергія Панича, Марини Скугаревої, Олега Тістола та ін. 

play, rec, pause…

Коли: з 9 вересня по 17 жовтня

Де: Музей кіно Довженко-Центру, Київ 

Проєкт play, rec, pause…, придуманий спеціально для Музею кіно Довженко-Центру, ставить під сумнів ідею виставки як статичного простору. Його унікальність буде полягати у введенні до експозиції свого роду «лабораторії», де відбуватиметься дослідницький процес зі спеціально запрошеними мистецтвознавцями, критиками, кураторами, художниками. Виставка складатиметься з тематичних кластерів, що показують трансмедіальну творчу практику та розповідають про аспекти доробку Гнилицького, пов’язані прямо чи опосередковано зі світом кіно, телебачення та попкультури. Поруч з живописом представлені також інсталяція, медіа-гібриди, об’єкти, відео та анімаційні роботи колективу «Інституції».

«30х30. Сучасне українське мистецтво»

Коли: з 9 по 28 вересня

Де: Український дім, Київ

Куратор виставки, мистецтвознавець Валерій Сахарук, сформував експозицію з 30 робіт, які відображають та представляють українське мистецтво у період 30 років незалежності країни. Особливістю проєкту є рівнозначність художніх творів та кураторського тексту в межах виставкового простору. Виставка базується на дослідженні мистецтвознавця, яке стало основою для створення однойменної книги. Книга «30х30. Сучасне українське мистецтво» буде презентована під час виставки.

«Я під’їжджала до мiста, якого ще не знала»

Коли: з 9 вересня по 23 жовтня

Де: Галерея «Артсвіт», Дніпро

Виставка задумана як своєрідне перезавантаження стосунків між містом та його жителями через практики турботи. Кураторки пропонують містянам долучитися до серії подій, воркшопів і перформансів, котрі через «малі жести» (тобто доступні кожному і кожній практики з використанням інструментарію мистецтва) дадуть можливість подолати чи хоча б порушити автоматизм сприйняття міста та перезібрати стосунки не тільки з конкретними об’єктами, а й з містом в цілому. 

«Іван Остафійчук. Ретроспективна виставка. Живопис. Графіка»

Коли: з 8 вересня по 3 жовтня

Де: Національний музей імені Андрея Шептицького, Львів

Великий ретроспективний проєкт представляє генезу творчості художника: від його перших студентських етюдів і відомих графічних композицій та циклів, що вже стали класикою українського мистецтва ХХ століття, до зовсім нових робіт, які митець створював упродовж останніх років. У п’яти експозиційних залах представлено понад 150 творів, серед яких роботи зі збірки Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та з приватної колекції автора.

«Спів-буття»

Коли: з 29 серпня по 26 вересня

Де: артпростір Muzeon, Одеса

«Спів-буття» — це автобіографічна тотальна інсталяція, побудована на серії сюжетів та роздумів з особистих щоденників художниці. Простір виставки поділяється на штучні кімнати, які одночасно і (метафорично) змальовують певні події з життя авторки та (безпосередньо) відтворюють наявні життєві простори. Художній наратив творів проростає на ґрунті переживання художницею «спів-буття» — спільного побуту, життя разом, різних форм дружби і любові.

«Волязловский и уся его творча жізнь»

Коли: з 3 вересня по 26 вересня

Де: «ЄрміловЦентр», Харків

Виставка проведе глядача різними етапами творчості Стаса Волязловського — від його керамічних робіт, у яких тільки закладався авторський стиль, через експерименти з фотографією та графікою, що втілились у дружній співпраці з дніпропетровським журналом «НАШ», крізь написання побутових й еротичних казок та есеїв, через роботу з текстильним матеріалом (який сам Волязловський називав «ганчірками») до експериментів з відео.

Contemporary Art Rivne

Коли: з 28 серпня по 26 вересня

Де: Краєзнавчий музей, Рівне

Виставка фінальних робіт резиденції Contemporary Art Rivne презентує результати спільної роботи художників та художниць й дослідників і дослідниць у Рівному. Мета резиденції — привернути увагу до проблем екології, збереження водних ресурсів та історичної спадщини через створення наукової та мистецької співпраці. Відкриттю виставки передувала екскурсія містом зі серією презентацій site-specific проєктів та перформативних дій у міському середовищі Рівного.

Події

Лекція Богдана Шумиловича «Кров і краса: розмова про можливі схеми інтерпретації мистецтва» 

Коли: 25 вересня, 16:00

Де: Музей Ідей, вул. Валова, 18, Львів

Під час лекції ми поговоримо як історично формувалися концепції краси і як художники не погоджуються із такими етичними способами «конструювання» мистецтва. Чи мистецтво повинне бути прекрасним? А можливо — це не лише краса, яку можуть оцінити люди зі смаком? Чи прекрасними є твори з виразним моральним змістом чи також твори, що є неприємними, з виразно негативним духовним змістом?

Лекція Дарини Скринник-Миськи «Розібратися з -ізмами: про модернізм в історії мистецтва»

Коли: 02 жовтня, 16:00,

Де: Львівський муніципальний мистецький центр, вул. Стефаника, 11, Львів

Розмовлятимемо про те, як окреслюють модернізм у стосунку до візуального мистецтва, які ознаки свідчили про його появу, а які — про вичерпаність. З’ясуємо як співвідносилися модернізм та авангард. Розберемо ключові риси найвпливовіших художніх течій перших двох десятиліть ХХ століття з позиції змін художньої мови та через зв’язок внутрішньо мистецьких процесів з економічним, політичним, соціальним життям, науково-технічним прогресом.

Онлайн-фестиваль феміністичного кіно «Фільма» 

Коли: з 23 вересня по 26 версня 

Фестиваль проводиться не на конкурсній основі та відкритий до кіноробіт усіх форматів, хронометражу й жанрів. У свій перший рік фестиваль має три тематичні програми. До програми «Радикальна Любов» увійшли стрічки, що осмислюють роль любові й турботи як стратегій протистояння системам пригнічення, таким як патріархат. Програма «Витоки й відлуння» присвячена досвідам трансгендерних і небінарних людей. Фільми з програми «Можливі утопії» зачіпають питання колоніалізму і расизму з фокусом на проблемі ромофобії в Центрально-Східній Європі. Також у рамках фестивалю пройдуть два спеціальні покази: феміністичної кінокласики «Стокротки» (1966) Віри Хитілової та стрічки «Щасливі роки» (2018) Світлани Шимко й Галини Ярманової про життя негетеросексуальних жінок в Україні за часів пізнього СРСР. Усі фільми будуть доступні для перегляду онлайн безкоштовно протягом трьох днів на території України.

Фестиваль «Конструкція» з фестивалем Sonica: звук навколишнього

Коли: 24-26 вересня

Де: місто Дніпро, різні локації

У межах фестивалю будуть представлені саунд- та AV-інсталяції українських та британських митців. Зокрема будуть презентовані перформанси британського продюсера Alex Smoke, композиторки та медіаартистки Sonia Killmann, американо-британської мисткині Heather Lander, британської аудіовізуальної мисткині Kathy Hinde, а також українських музикантів Дмитра Решетова, Олексія Бадіна, Ганни Брижатої та Мар’яни Клочко.

ОПЕН-КОЛИ

Ukrainian Young Book Design Awards 

Коли: до 30 вересня

Ukrainian Young Book Design Awards створено, щоб розвивати спільноту книжкових дизайнерів. Дизайн — це ще один спосіб розповісти історію, він може додати тексту нових сенсів і змінити бачення літератури. Засновники премії видавництво «Основи» — за свободу, сміливість і різноманітність у творчості, тому не обмежує учасників у виборі теми та методах роботи з дизайном.

Подати фільм на Docudays UA

Подати свій фільм можна в конкурсну програму, що складається з трьох секцій: міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ та DOCU/КОРОТКО й національного конкурсу DOCU/УКРАЇНА, де представлені документальні стрічки, створені в Україні або в копродукції з Україною, а також українськими режисерами та режисерками у співпраці з іноземними компаніями-виробниками.

Подати фільм можна через платформу FILMFREEWAY. Прийом та розгляд заявок є платним.

*Подаючи свій фільм на фестиваль, ви погоджуєтеся з умовами подання та регламентом Docudays UA.

Дедлайн прийому фільмів – 1 грудня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: