Вакансії

Куди піти з 22 до 28 листопада

З виставки «Футомарення» ©Мистецький арсенал
З виставки «Футомарення» ©Мистецький арсенал

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ВИСТАВКИ

«Споглядаючи мінливий простір»

Коли: з 21 листопада до 5 грудня

Де: Muzeon Experimental Centre, Одеса
Куратор даної виставки об’єднав роботи художників під спільною темою мінливості. Тимчасовість оточуючого простору сприймається як ознака майбутніх змін, які мають закінчитися якимось перетворенням — чи то оновленням, чи то досягненням наступного ступеню. Уявно ми готуємося до цього «переходу», та насправді нерухомо зависаємо у викривленій течії часу, яка лине відособлено від нас. Вже не у минулому, але ще не в майбутньому — це пастка сьогодення, але й наша схованка.

Учасники: Жора Швін, Діана Халілова, Льоша Петров, Ельза Куінтін, Саша Населенко, MNPL, Даша Чечушкова, Rat Cloak, Анастасія Колібаба, Олена Гринчук, Максим Зацарінний, Вася Дмитрик, Сана Шахмурадова, Саша Франко, Дмитро Колосков.

ДО{К}ВІРА {Trust Cut}

Коли: з 20 листопада 2021 до вересня 2022

Де: онлайн

Виставка ДО{К}ВІРА {Trust Cut} присвячена критичному погляду на документальне кіно як жанр.

Виставка складається з трьох частин: пролог, центральна «грибниця» {Underwater}, епілог. «Грибниця» виросла з більш ніж ста сирих відео- та аудіоматеріалів фільму режисерки Оксани Казьміної — Underwater {документальний фільм, робота над яким триває з 2016 року, і який планують завершити в 2023 році}. Також вона містить художні роботи учасниць фільму Underwater.

Онлайн-екскурсія виставкою відбудеться у вівторок 23 листопада, 19:00, на ній кураторки розкажуть детальніше про структуру виставки, також покажуть свій спосіб блукання нею та кілька захованих там «секретиків».

Учасниці виставки: AntiGonna, Наталка Дяченко, Оксана Казьміна, Ксенія Платанова, Марія Проніна.
Кураторки: Валентина Петрова і Юлія Сердюкова.
Ініціаторка проєкту та співавторка ідеї: Оксана Казьміна.
Дизайн і верстка сайту: Настя Теор.
Монтаж трейлера виставки: Валентина Петрова, Юлія Сердюкова, Михайло Челноков.

Наташа Шульте: «Закрита система»

Коли: з 27 листопада до 19 грудня

Де: Dymchuk Gallery, Київ

Dymchuk Gallery представляє новий проєкт художниці Наташі Шульте «Закрита система». В цій виставці художниця поєднала фотографію та живопис у просторі однієї експозиції. Роботи в різних медіумах органічно доповнюють одна одну та формують цілісну історію, яка є рефлексією на актуальну ситуацію сьогодення.

«Олег Дімова: REPEAT»

Коли: з 13 листопада до 15 січня

Де: Invogue#ART, Одеса

В галереї Invogue#ART відкрили виставку Олега Дімова, присвячену його циклам фотографій та цифрових колажів (2012-2021). У межах персонального проєкту Олега Дімова куратори досліджують серії його робіт, їхній зв’язок, наступність форм, мотивів, змісту.

Групова виставка «Білоруський Майдан»

Коли: з 25 листопада до 10 грудня

Де: ЦСМ «Білий Світ», Київ

ЦСМ «Білий Світ» неодноразово підтримував протести у Білорусі, одним із доказів чого стала виставка митця Володимира Цеслера «Верым! Можам! Переможам!». Куратори проводять паралель з українською історієї протестів, адже наша країна лише за останні роки пережила два майдани, а визвольний рух і боротьба за національну свідомість мають місце в нашій історії протягом декількох століть. Тож наразі восьмеро українських митців та мисткинь об’єднали результати своїх роздумів, переживань і досвідів в одному виставковому просторі під спільною назвою «Білоруський Майдан».

Учасники виставки: Андрій Зелинський, Сергій Захаров, Дмитро Коломойцев, Олена Клочко, Ростислав Лужецький, Олег Тістол, Надія Тістол, Микола Маценко.

«Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» 

Коли: з 25 листопада до 12 січня 

Де: Центр сучасної культури у Дніпрі та галерея «Артсвіт», Дніпро

У Центрі сучасної культури в Дніпрі та галереї «Артсвіт» відкриється міжнародна виставка «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива». Вона, за словами організаторів, поєднує голоси поетів та митців другої половини ХХ століття, а також сучасних українських представників поетичних і перформативних практик. 

Виставка торкається тем цензурованості мови, її підпорядкуванню ідеологіям та політикам, крихкості та вразливості перед різними соціокультурними трансформаціями як у минулому, так і сьогодні.

Микола Глущенко: «Барви ХХ століття»» 

Коли: з 7 жовтня до 5 грудня

Де: Національний музей ім. Андрея Шептицького та Галерея «Ню Арт», Львів

Цьогоріч львівські інституції відзначають 120-ту річницю від дня народження українського художника Миколи Глущенка. «Барви ХХ століття» — спільний мистецький проєкт Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького та галереї «Ню Арт». Виставку розгорнуто одночасно у двох музейних локаціях: до експозиції у головній будівлі музею (проспект Свободи, 20) увійшли роботи Глущенка з приватної колекції Едуарда Димшиця, а в історичному комплексі (вул. М. Драгоманова, 42) будуть представлені твори митця зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.

Вікторія Войцеховська: «Іскри»

Коли: з 18 листопада до 28 грудня

Де: Львівський муніципальний мистецький центр

«Іскри» — міждисциплінарний мистецький проєкт Вікторії Войчєховської, який висвітлює війну на Донбасі. Цикл, створений у період із зими 2014 року до літа 2016 року, зосереджений на серії портретів та історіях простих молодих людей з різних середовищ, яким довелося покинути своє звичне життя, піти на фронт і стати солдатами.

Kinder Album: «Це не те, що ти думаєш»

Коли: з 17 листопада до 18 грудня

Де: Shcherbenko Art Centre, Київ

У «Щербенко Арт Центрі» відкривається новий персональний проєкт львівської художниці Kinder Album «Це не те, що ти думаєш». Виставка об‘єднає олійний живопис та кераміку, з якою мисткиня активно працює останні роки, використовуючи глину шамот і техніки глазурі та бісквіту.

Головний образ, що поєднує роботи та є камертоном всієї виставки (як і творчості Kinder Album в цілому) — оголене тіло, яке єднається з різноманітними об’єктами, культурними посиланнями, реквізитом і декораціями.

«У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ–поч. ХХ ст.»

Коли: з 16 листопада до 31 грудня

Де: «Картинна галерея», Київ

Виставка присвячена 99-річчю від дня заснування музею. «У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ–поч. ХХ ст.» — це поєднання полотен із фондів музею, які раніше рідко були презентовані на виставках, та вже знайомих робіт митців з основної експозиції «Картинної галереї». 

На виставці представлені роботи В. Тропініна, І. Айвазовського, І. Шишкіна та З. Серебрякової. 

«Самотина»

Коли: до 15 грудня

Де: артплатформа «Тю», Маріуполь

Самотина — тема першого епізоду артрезиденції «Стереологія». У фокусі — феномен самотності та відчуженості. На виставці зібрані аудіо та візуальні роботи всіх учасниць резиденції, які вони створювали самостійно або у колаборації. Виставка — своєрідний пазл із різних відтінків самотності, який кожна відчуває по-різному. 

Учасниці виставки: Ольга Чекотовська, Катерина Кострова, Анастасія Тимченко, Влада Пятіна, Анастасія Меркулова, Вікторія Марченко, Людмила Харагай, Денис Барабаш.

«Дачний щоденник. Хороша виставка. Супер»

Коли: з 13 до 28 листопада 

Де: вулиця Попудренка, 34 (Водолікарня), Київ

Виставка представить результати резиденції «Дачний щоденник», що відбувалась паралельно в Німеччині та України за підтримки Goethe Institut. 

Учасниками є митці з «ательєнормально» — спільнота й майстерня митців з / без синдрому Дауна.

Виставка фіналістів конкурсу МУХі 2021

Коли: з 11 листопада до 5 грудня

Де: M17 Contemporary Art Center, Київ

Проєкт МУХі 2021 — восьма виставка фіналістів і фіналісток конкурсу для молодих українських художників та художниць з різних куточків України і світу. 

Учасниці та учасники: Настя Діденко, Юлія Захарова, Олександра Кадзевич, Олена Ковач, Ольга Кузюра, Зоя Лактіонова, Анна Мананкіна, Павла Нікітіна, Олександр Сіроус, Марія Стоянова. 

«Швидко. Зручно. Небезпечно»

Коли: з 5 до 25 листопада

Де: Мала галерея «Мистецького арсеналу», Київ

Виставка «Швидко. Зручно. Небезпечно» досліджує феномен гіг-економіки через аналіз досвідів взаємодії та співпраці з різними цифровими платформами й осмислення стану прекарності — незахищеної та нестабільної праці. Доповнюючи художні висловлювання заходами публічної програми, проєкт покликаний створити поле для діалогу й солідаризації між учасниками та учасницями, дослідниками і дослідницями, активіст(к)ами та глядач(к)ами.

Учасники та учасниці: Валерія Зубатенко, Борис Кашапов, Микита Кравцов, Анна Сороковая, Ірина Стасюк, Давид Чичкан, група eeefff, група SOSka.

Олександра Кадзевич: «Пейзаж — сувенір» 

Коли: з 27 жовтня до 5 грудня

Де: The Naked Room, Київ

Галерея The Naked Room представляє другу персональну виставку художниці Олександри Кадзевич у своєму просторі. До експозиції увійшли нові живописні роботи та артефакти, пов’язані з персональною історією родини художниці.

Олександра Кадзевич народилася 1992 року в Одесі. Закінчила Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова та курс «Сучасне мистецтво» у Kyiv Academy of Media Arts (Київ). У червні 2018 року заснувала у своїй майстерні в Одесі artist-run space Noch. Номінантка Премії PinchukArtCentre 2020. У 2021 році стала фіналісткою конкурсу МУХI 2021.

«Олександр Дубовик. Знаки»

Коли: з 15 жовтня до 26 листопада

Де: «ЄрміловЦентр», Харків

У проєкті показано різні напрямки творчості Олександра Дубовика: від перших знакових живописних «букетів», створених у 1960-х, і серій гуашей — до унікальних артбуків, у яких художник втілював свої найбільш сміливі ідеї. В експозиції також буде відтворено атмосферу Новоапостольскої церкви у Києві, для якої художник створив проєкт вітражного оформлення. 

Олександр Дубовик — український шістдесятник, представник генерації неоавангардних художників. 

«Футомарення»

Коли: з 15 жовтня до 30 січня

Де: «Мистецький арсенал», Київ

«Мистецький арсенал» продовжує перевідкривати культурну спадщину України ХХ століття проєктом «Футомарення», присвяченому яскравому авангардному спалаху — футуризму. Виставка займає 4 тисячі квадратних метрів простору. На ній представлені майже півтисячі експонатів. Це і знакові, й маловідомі твори з 19 державних інституцій культури (музеїв, архівів, бібліотек, дослідницьких центрів) та 8 приватних колекцій, архівні документи, фотографії, ігрові та хронікальні кінострічки. 

Можливо відвідати віртуально.

«Метафізика. Острів»

Коли: з 22 жовтня до 27 листопада

Де: Галерея сучасного мистецтва NT-Art, Одеса

«Метафізика. Острів» — виставка про переосмислення «одеського міфу», організатори — платформа культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво, forumZFD і галерея сучасного мистецтва NT-Art.

Учасники та учасниці: Валентин Алтанець, Валерій Басанець, Ігор Божко, Олег Волошинов, Юрій Єгоров, Віктор Маринюк, Євген Рахманін, Володимир Стрельніков, Валентин Хрущ, Людмила Ястреб.

«Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда»

Коли: з 16 жовтня до 10 січня

Де: Одеський художній музей, Одеса

Цей проєкт — своєрідний «тізер» до великої персональної виставки-ретроспективи Ройтбурда, що буде показана наступного року в чотирьох містах країни: Одесі, Києві, Львові та Дніпрі. Нинішня виставка триватиме до кінця року, можливе подовження. На виставці буде представлено 28 живописних робіт: відеоарт, інсталяції та близько 70 архівних фотографій з родинної та приватних колекцій. 

Олександр Ройтбурд — український художник, директор Одеського художнього музею та депутат Одеської обласної ради від «Європейської солідарності». 

Це все тепер історія: як неігрове кіно показує реальні події?

Коли: 27 листопада

Де: онлайн

Docudays UA запустили лекції, що оповідають історію документального кіно, розповідають про особливості побудови наративу, специфіку відносин режисера-/ки та героя / героїні, а також про сучасні тенденції в документальному кінематографі.

Цього тижня своїм досвідом поділиться Алекс Малишенко — модератор, кіножурналіст-фрілансер. Він пише для LB.ua, «Української правди», Your Art, Moviegram та інших видань. Був залучений як програмний координатор кінофестивалю Docudays UA та преселектор. 

Архів лекцій доступний за посиланням.

Future Generation Art Prize 2021

Коли: з 25 вересня до грудня 2021  

Де: PinchukArtCentre, Київ

Future Generation Art Prize — це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників.

Учасники та учасниці: Алекс Бачинський-Дженкінс, Вендімагейн Беліт, Мінья Бьябьяні, Ріндон Джонсон, Агата Інгарден, Бронвін Кац, Лап-Сі Лам, Міре Лі, Пол Меікі, Ліндсі Мендік, Херніке Науман, Педро Невес Маркес, Фріда Орупабо, Андрес Перейра Пас, Тереса Солар, Азіз Хазара, Хо Руї Ан, Тревор Янг, Ханна Куінлен та Роузі Гастінгс, Ярема Малащук та Роман Хімей, Калла Хенкел та Макс Пітегофф.

Виставковий проєкт «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU»

Коли: з 10 вересня до 28 листопада

Де: NAMU, Київ

Виставка «Тату, шолом тисне» розгортається у 5 залах, де представлено понад півсотні творів. В архівно-документальному залі вперше подано огляд, впорядкування й аналіз історії музею у контексті розвитку сучасного мистецтва та його представлення на виставках 1990-х років. В експозиції також показані відібрані твори з колишньої корпоративної колекції АТ «Градобанк», яка після тривалих судових процесів у 2016 році увійшла до зібрання NAMU. Це полотна Олександра Ройтбурда, Юрія Соломка, Яни Бистрової, Валерії Трубіної, Тіберія Сільваші, Миколи Кривенка, Дмитра Кавсана, Сергія Панича, Марини Скугаревої, Олега Тістола та ін. 

Події

ANABASIS.SPACE 

Коли: 23 листопада о 20:00

Місце: anabasis.space

У 101 день народження Пауля Целана відбудеться запуск мистецької онлайн-платформи, створеної в межах резиденції ANABASIS. Платформу складають 10 проєктів, в яких резидент(к)и з України та Німеччини крізь призму поезії Целана досліджували питання ідентичності та постгуманізму. У їхніх роботах задіяні різноманітні медіа: від фотографії та відео до AR-об’єктів.

Учасники та учасниці резиденції: Довілє Алєксаті, Яна Бачинська, Богдан Бунчак, Тіні Домінґос, Оскар Лєбек, Neue Judische Kunst, Богдан Свиридов, Пол В’єрсбінскі, Віталій Янковий, та Хана Йо.
Щоб взяти участь у запуску платформи, слід 23 листопада о 20:00 за київським часом перейти за посиланням anabasis.space. Там можна буде дізнатись про історію проєкту та поспілкуватися з організатор(к)ами й декотрими з мисткинь та митців за допомогою функції чату, що буде доступна на сайті лише цього дня.

«Кінець часів та постлюдська спільнота»

Коли: 23 листопада, 19:00 

Де: PinchukArtCentre, Київ та (ютуб артцентру)

У листопаді події публічної програми будуть зосереджені навколо теми духовності. Запрошена кураторка публічної програми, дослідниця сучасного мистецтва та учасниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre Леся Кульчинська, залучила українських і міжнародних експерток та експертів до обговорення історичного, політичного йкультурного контексту поняття «духовності», а також його сучасного переосмислення.

Учасниця наступної дискусії Світлана Матвієнко — викладачка критичного медіа-аналізу в Школі комунікацій Університету Саймона Фрейзера (Канада), замдиректорка Інституту Цифрових Демократій (Канада).

МОЖЛИВОСТІ

M17 Sculpture Prize 2022: Open Call

Дедлайн подання заявки: 1 грудня 

ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation оголошують OPEN CALL на здобуття другої премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва.

10 номінантів і номінанток отримають фінансування на реалізацію своїх ескізів та візьмуть участь у виставці в ЦСМ М17, яка відбудеться восени 2022 року. Головний переможець отримає премію у розмірі 250 000 гривень. Тема M17 Sculpture Prize 2022 — «Постгуманізм: Людина у змінюваному контексті». Більше про конкурс та умови участі — за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: