Вакансії

Куди піти з 22 по 28 лютого

Black on Prussian Blue, Проєкт Лії Достлєвої та Андрія Достлєва
Black on Prussian Blue, Проєкт Лії Достлєвої та Андрія Достлєва

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ПОДІЇ

Re:post-опера «LE»

Коли: 25 лютого, 19:00

Місце: онлайн

Re:post-опера «LE» – це дослідження простору й звуків у тісному контакті зі словом Лесі Українки.
Цього разу формація Nova Opera огортає поезію відомої авторки сучасною академічною музикою в естетиці мінімалізму, доєднуючи live-електроніку та архівні записи голосу Лесі Українки.
Більше інформації про заходи за посиланням.

ВИСТАВКИ

Київ 

Romantic Collection

Коли: до 25 лютого

Місце: ЦСМ «Білий Світ»

У ЦСМ «Білий Світ» відбудеться виставка живопису Влада Кришовського Romantic Collection: веселі картинки, скажена естетика 1990-х і несподівана ностальгія за молодшою школою. 

Standard Deviation 

Місце: Кирилівська 41

Коли: 27, 26, 28 лютого — 5, 6,7 березня

У приміщенні Glass Tower (∄) проходитиме виставка, де представлять роботи Inertia (композитор — Voin Oruwu, художник Сімон Коуновський) Sui Noxa (авторки— Діана Аззуз, Ріна Прідувалова) Webtaura (авторки — Аліса Скоуп, Сніжана Чернецька). До відриття виставки влаштують вечірку за участі артистів лейблу та дружніх йому музикантів.

Art of Clip

Коли: до 28 лютого

Місце: NAMU

Дім Високого ювелірного мистецтва Van Cleef & Arpels презентує виставку Art of Clip, в межах якої вперше у Києві продемонстровано колекцію брошок Дому. Загалом колекція нараховує понад 80 виробів періоду 1910-1970 років. Ця експозиція дозволить простежити розвиток декоративного мистецтва і моди XX століття.

Виставка «Архів фотографа Олександра Ранчукова»

Коли: до 28 лютого

Місце: Мала Галерея Мистецького арсеналу

Архів Олександра Ранчукова охоплює понад 40 років його фотографічної практики. На його світлинах — архітектура, пейзажі, вуличні сцени повсякденного життя, усі зроблені на чорно-білу плівку. На виставці будуть показані артефакти та архівні фотографії періоду 1980-х років: відскановані негативи, підготовлені до друку з мінімальним втручанням. 

Скалічений міф

Коли: до 7 березня

Місце: The Naked Room

У «Скаліченому міфі» художник бере за основу документальні фотографії Львівського погрому 1941 року та звертається до свого тривалого методу відтворення запозичених сюжетів вугіллям на великих аркушах паперу. Гіперболізовані та розтушовані, зображення, на перший погляд, лише поглиблюють прірву між фактами минулого та спробами тлумачити їх 80 років потому. 

Виставка про «Польоти уві сні та наяву» фільму Романа Балаяна

Коли: 7 березня 

Місце: Довженко-Центр

Виставка — музейний проєкт, що досліджує однойменну культову кінострічку Романа Балаяна та епоху, в яку вона створювалася. Куратор виставки — Андрій Алферов. Стрічка — своєрідний маніфест інтеліґенції, риси якої проглядаються в образі головного героя: безладність, беззмістовна заповзятливість, паралізована здатність обирати та вирішувати.

«Розкопки з майбутнього»

Коли: до 14 березня

Місце: Voloshyn Gallery

Проведення експозиції збігається з періодом зламу декад та «великої паузи». Саме час та його сприйняття є одним з основних сюжетів експозиції. Не впадаючи в спокусливу оману «великої паузи», за якою насправді приховується ще більше прискорення, автор пропонує подивитись на присутність майбутнього з його очевидними проблемами тут і зараз. 

«Psychodarwinism: музейні джунглі» 

Місце: Kooperativ

Коли: до 15 березня

Новий цикл робіт, присвячений шедеврам класичного живопису. Художник переосмислює роль та вплив видатних творів і пропонує по-новому поглянути на культурну спадщину Третьяковської галереї.

Вистака Black on Prussian Blue

Коли: з 24 лютого по 20 березня

Місце: Shcherbenko Art Centre

Shcherbenko Art Centre презентує проєкт Лії Достлєвої та Андрія Достлєва Black on Prussian Blue, який є продовженням їхньої роботи з темою колективних травм. Цього разу в центрі уваги митців знаходиться Друга світова війна, побачена очима солдата Вермахту, і погляд винуватців на окуповані ними землі. У проєкті представлені реконструкції аматорських фотографій з альбомів цього солдата, відтворені за допомогою землі, а також відео і копії архівних зображень.

Виставка «Згідно з оригіналом»

Коли: з 18 лютого до 20 березня

Місце: Dymchuk Gallery

Роботи Добрині Іванова, адаптовані працівниками галереї до її простору, охоплюють часовий проміжок з 2013 року дотепер. У них глядач зможе простежити не лише розвиток практики художника, а й виклики, які постали перед суспільством протягом цих років. 

Дніпро

Виставка Давида Чичкана «Гривні альтернативні»

Коли: з 25 лютого по 9 квітня

Місце: галерея «Артсвіт»

Давид Чичкан — сучасний український автор, живе та працює в Києві. У галереї «Артсвіт» він представить серію альтернативних гривень, на яких доповнює портрети діячів української культури та політики цитатами з їхніх творів, що розкривають погляди цих авторів на суспільний устрій.

Львів

Виставка Бориса Фірцака «Портретація»

Коли: до 1 березня

Місце: Львівська галерея мистецтв, палац Лозинського

Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького відкриває новий виставковий рік проєктом «Портретація» Бориса Фірцака. У живописному репертуарі художника є натюрморти і пейзажі, але найвагоміша складова його практики — саме портрет. Він проходить наскрізною лінією крізь усю творчість художника.

ОПЕН-КОЛИ

Her (ex)position

Проєкт Аукціонний дім «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (і кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Мобільний павільйон House of Europe у вашому місті

Жителі будь-якого українського міста, селища чи міста, яким бракує громадскої та культурної інфраструктури, можуть цього літа запросити павільйон Дому Європи до себе. Для цього треба надіслати заявку House of Europe.

Деталі тут.

Дедлайня: 16 березня

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: