Вакансії

Куди піти з 29 серпня по 4 вересня

Виставковий проєкт Give Me Tomorrow exhibition в Conceptica Lisbon, Лісабон
Виставковий проєкт Give Me Tomorrow exhibition в Conceptica Lisbon, Лісабон

Виставка «Мистецтво воєнного стану. Архів»

Коли: з 24 лютого до дня перемоги 

Дe: The Naked Room, Київ 

Для багатьох українських митців потреба реагувати миттєво стала життєво необхідною дією — способом каналізації надто сильних емоцій, актом персонального протистояння російській агресії. Художники публікують свої твори в соціальних мережах, де ті миттєво стають частиною колективного переживання. З початку повномасштабного вторгнення росії ГО МСМ започаткували проєкт «Мистецтво воєнного стану. Архів». Щодня Ольга Балашова, Галина Глеба та Тетяна Лисун ведуть своє кураторське спостереження за митцями, які реагують на війну мистецтвом. Кожна робота в архіві має дату публікації у соцмережах, яка зазвичай збігається із датою створення. Точкою відліку кураторського спостереження є четвер 24 лютого, коли вся країна прокинулася від перших бомбардувань. І воно триватиме до нашої перемоги.

На виставці в галереї The Naked Room показані роботи з цього зібрання, які наразі доступні для експонування. Вона триватиме до моменту, коли буде оголошено про фактичне і юридичне завершення військового стану.

Виставка «Божественна комедія»

Коли: з 2 серпня по 30 вересня

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

У 50-х роках XX століття Сальвадор Далі отримав завдання проілюструвати «Божественну комедію». Так народилися 100 акварелей, по одній для кожної зі ста пісень поеми. Корпус ілюстрацій — унікальний приклад книжкової графіки митця. Завдяки співпраці з галереєю ARTAREA та Благодійним фондом підтримки культури та мистецтв стало можливим познайомити українську публіку з «Божественною комедією» в інтерпретації Сальвадора Далі в стінах музею. Експозиція доповнена тематичними інсталяціями та відеорядом, що занурить відвідувачів у атмосферу дантівського всесвіту.

Проєкт Неллі Ісупової «Осяйний простір»

Коли: 26 липня по 31 серпня

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Проєкт представляє публіці понад 50 робіт художниці. Мисткиня ретельно підходить до формування та осмислення майбутнього образу, підбору кольорової гами, однак знаходить місце і для несподіванок та експериментів: «Я експериментую й не боюсь! Я постійно шукаю нові рішення. Мені цікаво». Емоційність, динаміка та життєрадісність разом формують унікальний характер керамічної скульптури Ісупової.

Виставка Sasha Maslov/Gamlet Zinkivskiy: Wartime Kharkiv Essentials

Коли: з 25 серпня до 1 вересня 

Де: заклад Squat17B, Київ

Перша спільна виставка Гамлета Зіньківського та Саші Маслова в Squat 17b проста і чесна – про воєнний Харків. Про Харків, залізобетонний і непоборний. Про Харків пошкоджений і відчасти зруйнований, але гордий. Той, який витримує ворожу арту та відповідає так, що аж гай гуде. Харків – це місто поетів і художників, творчий, молодий, живий. І він опиратиметься до самої перемоги, адже Харків – це люди. Виставка складається з фотографій Саші Маслова, зроблених в 2022 році в Харкові та авторських ескізів стріт-артів Гамлета Зіньківського.

Саша Токарєва «Злиття»

Коли: з 30 серпня до 3 вересня

Дe: Shcherbenko Art Centre, Київ

Щербенко Арт Центр відновлює роботу, після піврічної перервив. Проєкт Саші Токаревої, яку відкрили всередині лютого. Виставка «Злиття» буде доступна лише тиждень. Ця експозиція – візуалізація роздумів про місце художниці у світі. Представлена серія акварельних робіт являє собою особливу конфігурацію контексту, який визначає форму спілкування з наявною дійсністю. Художниця звертається до цілісності не як до інструменту, за допомогою якого можна ототожнити те, як людина мислить світ, і те, що він є незалежно від неї; для Саші повернення людини в лоно всесвіту та розчинення її в гущі чистої потенційності означає переосмислення масштабу людських амбіцій та зазіхань.

Роботи учасників резиденції «Робоча кімната»

Коли: з 9 липня до 3 вересня

Дe: A:D, Берлін

Представлять роботи учасників резиденції «Робоча кімната». З початком повномасштабного вторгнення Леся Хоменко ініціювала створення прихистку для художників зі всієї України. Нині проєкт налічує 17 резидентів.

Серед учасників виставки: Саша Курмаз, Катерина Алійник, Таїра Умарова, Ярослава Хоменко, Євген Арлов, Нікіта Кадан, Маша Леоненко, Євген Самборський, Лео Троценко, Ольга Єрємеєва, Ярема Малащук, Олександр Суровцов, Даніїл Галкін, Леся Хоменко, Жанна Кадирова, Олексій Сай та Катерина Бучацька. Кураторкою експозиції стала Анна Потьомкіна.

Війна. Фотовиставка Олександра Глядєлова

Коли: з 5 серпня до 4 вересня

Дe: Національний заповідник «Софія Київська»

Олександр Глядєлов — один із ключових українських фотографів-документалістів. Його професійна діяльність тривалістю понад три десятки років є практично ровесницею державної незалежності. Як фотограф Глядєлов співпрацює з численними міжнародними гуманітарними організаціями, зокрема з «Лікарями без кордонів» (Medecins Sans Frontieres), висвітлюючи гострі соціальні проблеми та воєнні конфлікти. Він є володарем найвищої державної нагороди в Україні у сфері кульутри — Шевченківської премії — за проєкт «Карусель». 

Виставка Ростислава Лужецького «Гіпоглікемія»

Коли: з 18 серпня до 4 вересня 

Де: ЦСМ «Білий Світ», Київ

«Гіпоглікемія» — цикл робіт Ростислава Лужецького, створений внаслідок особистого досвіду цього фізичного стану. Завдяки художньому переосмисленню цей досвід вийшов за межі індивідуального переживання і втілився у своєрідній рецептурі подолання людиною втрати і втраченості: фізичного чи емоційного виснаження, проживання катастрофи, війни, родинної драми.

Виставковий проєкт Give Me Tomorrow exhibition

Коли: з 26 серпня по 8 вересня

Дe: Conceptica Lisbon, Лісабон

У проєкті беруть участь роботи сучасних українських художниць і художників: Тереза Барабаш, Артем Волокітін, Василіна Врублевська, Олег Дімов, Дмитро Євсєєв, etchingroom1, Алевтина Кахідзе, Марія Куліковська, Зоя Лактіонова, Женя Лаптій, Тетяна Маліновська, Альона Науменко, Марія Прошковська, Влада Ралко, Володимир Сай, Станіслав Туріна, Марина Талютто, Ярема Малащук та Роман Хімей та інші.
Щербенко Арт Центр знову створює виставку із такою назвою, у якій зібрані роботи, які реагують на злочини рф в Україні. Перша відбулася у 2014 році, після вторгнення росії на сході України та анексії Криму. Під час події відбудеться благодійний аукціон за участи сучасних українських митців та мисткинь. Усі кошти передадуть українським благодійних організацій.

Фотовиставка «ВІДБИТКИ»

Коли: з 10 червня до 9 вересня 

Де: Центр мистецтва міста Леон, Іспанія

Тримісячна фотовиставка «ВІДБИТКИ» складається з понад 80 великоформатних фоторобіт від 7 українських військових прес-офіцерів, які надали свої художні світлини як авторську репрезентацію жорстких реалій сьогодення України.

Україна зазнала безпрецедентної за своєю жорстокістю та масштабами військової агресії з часів Другої світової війни. Війська російської федерації в буквальному сенсі слова фізично знищують українські міста разом з їхнім населенням. За останні 3 місяці військами агресора було знищено десятки тисяч цивільного населення України. Світ облетіли тисячі жахливих фото, на яких зафіксовано безмежний біль війни, що руйнує тіло України та знищує її громадян. Фотовиставка «ВІДБИТКИ» має на меті вийти за межі простої фіксації подій і показати художній погляд на війну та її наслідки.

Виставка Юрія Денисенкова «Повна кімната»

Коли: з 10 серпня по 10 вересня

Дe: Ya Gallery, Київ 

Останні два роки художник працює над темою пам’яті. Все почалось із дослідження власного сімейного архіву та артефактів, що безпосередньо пов’язані з історією Денисенкова та його родини. Перші роботи проєкту «Повна кімната» були створені у 2021 році. За рік праці над проєктом «Повна кімната» змінилась оптика. Війна змінює нас усіх і світ навколо. Роботи набули нового змісту. Війна — це руйнація не тільки матеріального, вона підважує, часом трансформує, а часом і знищує сутнісні речі.

Виставка «Сміливість. Зроблено в Україні»

Коли: з 17 серпня до 13 вересня

Де: Avangarden gallery & wine bar, Київ

Наші дії доводять, що Україна – земля гідності та свободи. Ці слова набувають сили та сенсу з кожним днем нашого спротиву. Цей стейтмент запам’ятав навіть алгоритм нейромережі, що відома своїми здатностями генерувати епічні візуальні образи з тексту. Слова «freedom» та «bravery» найчастіше бувають ілюстровані жовто-блакитним кольорами українського стягу. Саме сучасні українські митці, створивши гігантський масив патріотичного арту, навчили навіть штучний інтелект тому що «сміливість = Україна». В межах проєкту предствлено робіт 25 українських художників. Серед них – Юлія Бєляєва, Антон Логов, Роман Михайлов, Митя Фенечкин, Sestry Feldman, Сергій Западня, Ave та інші.  

 Проєкт скульптора Назара Білика «Сплав»

Коли: з 31 серпня по 18 вересня

Дe: Національний центр «Український дім», Київ

Робота над серією «Сплав» стала для художника практикою пошуку нової форми та її ознак, дослідження простору і меж його впливу. Лаконічність та виразність проєкту висловлено у його назві, багаторівневій та сповненій сенсами, яка відсилає нас також до технологічного процесу створення скульптур. Адже під час роботи з таким класичним матеріалом як бронза, автор віднаходить нове розуміння природи взаємозв’язків.

Виставка «Музи не мовчать»

Коли: з 15 червня до 18 вересня 

Де: Центр архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа», Львів

На повномасштабне вторгнення росії в Україну особливо активно зреагувало творче середовище. Другий фронт — культурний фронт, який не мовчить, переживає, фонтанує ідеями і має активну позицію. Художники, дизайнери, архітектори і представники інших напрямів через соціальні мережі та масові медіа демонструють безліч нових робіт, в яких рефлексують на війну. «Ніхто не міг спрогнозувати, що культура в умовах війни виявиться настільки плідною і потрібною. Ніколи не міг подумати, що таке скорочення дистанції між подіями й відображенням видасть стільки сильного матеріалу та захопить мене як куратора. Ця виставка не про війну. Вона про творчість у час війни, сміливість, свободу й оригінальність, які варто цінувати тут і тепер», — розповідає куратор виставки Павло Гудімов. Частиною проєкту є створення онлайн-платформи, де буде представлено більша кількість творів авторів виставки. У проєкті беруть участь: Володимир Будніков, Жанна Кадирова, Влада Ралко, Тіберій Сільваші, Дмитро Молдованов, Ярослав Мотика, Альбіна Ялоза, Ігор Янович, Юрій Денисенков, Ганна Друль, Андрій Дудченко, Ірина Каленик, Олександр Король, Володимир Костирко, Ростислав Котерлін, Антон Логов, Садан, Данило Мовчан, Володимир Семків, Денис Шиманський, AZA NIZI MAZA, Pictoric, balbek bureau, Hochu Raju Re +, Дроздов та партнери, Андрій Варениця, а також інші.

Виставка «UNFOLDING LANDSCAPES – Landscape and Poetics in Contemporary Ukrainian Art»

Коли: з 20 липня до 19 вересня 

Дe: Royal Museum of Art & History, Брюссель

Виставка охоплює твори понад 40 сучасних художників і художниць та творчих об’єднань, що працюють із живописом, графікою, скульптурою, фото, інсталяцією, відео і новими медіа. Три ключові теми, що постають в UNFOLDING LANDSCAPES: «Station to Station» (Від станції до станції) – мандрівки українською культурою; «Topology» (Топологія) – абстракції та спостереження за мінливим ландшафтом; «Vanishing Landscapes» (Зникаючі ландшафти).

Учасники та учасниці проєкту:

Анна Бекерська, Назар Білик, Катя Бучацька, Григорій Гавриленко, Ксенія Гнилицька, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Олександр Животков, Леся Заяць, Анна Звягінцева, Юрій Єфанов, Люся Іванова, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Павло Керестей, Тарас Ковач, Олексій Кондаков, Дана Косміна, Віталій Кохан, Микола Кривенко, Анатолій Криволап, Катя Лібкінд, Павло Маков, Саша Маслов, Микола Маценко, Євген Нікіфоров, Юрій Пікуль, Julie Poly, Георгій Потопальський (Ujif notfound), Влада Ралко, Степан Рябченко, Василь Рябченко, ruїns collective, Андрій Сагайдаковський, Олексій Сай, Юрій Соломко, Марина Скугарєва, Тіберій Сільваші, Сергій Святченко, Єлена Субач та В’ячеслав Поляков, Олег Тістол.

Виставковий проєкт «Залізне небо»

Коли: з 26 серпня до 25 вересня

Де: Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

Зображення руїн, портрети постраждалих, поранені тіла, зруйновані будинки, потворні істоти, які уособлюють хаос, злочин та брутальну агресію. Подібні образи тепер є невід’ємною частиною візуальної культури воєнного часу.

Внутрішню потребу у подоланні вразливості та передчуття відбудови добре передають і урбаністичні постаті бетонних людей та будівельних конструкцій, які продовжують своє життя в абстракціях, стріт-арті та вуличній поезії. Війна відбирає щодня нові атрибути мирного життя. Учасники виставки: Назар Білик, Мар’яна Гончаренко, Юрій Денисенков, Андрій Дудченко, Антон Логов, Євген Примаченко, Юрій Сивирин, Віктор Сидоренко, Андрій Сидоренко, Олег Тістол, Микита Цой, Андрій Яковенко

Виставка Олега Калашніка «Солдатики: вторгнення»

Коли: з 11 серпня по 25 вересня

Дe: Музей Ханенкiв, Київ

У роботах автора знову повторюється той самий образ іграшкового солдатика, такого собі супер-героя радянського дитинства, покликаного виховувати дітей захисниками. До початку повномасштабної війни у вітринах азійської експозиції експонувались у тому числі і ритуальні предмети та елементи зброї. Мілітаризм та героїзм – теми, що нерідко фігурують у мистецтві Азії. Солдатики Калашніка, розташовані на місцях цих речей, вступають у невидимий діалог з слідами перебування музейних експонатів.

Уперше цю серію робіт Калашніка під назвою «Enfant terrible» було представлено в ЄрміловЦентрі, у Харкові. Відкриття виставки відбулось 22 лютого, а через день розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Групова виставка «Коли віра зрушує гори» 

Коли: з 17 липня до 9 жовтня 

Дe: PinchukArtCentre, Київ 

Через 143 дні від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, PinchukArtCentre відновлює свою роботу 17 липня та представляє виставку «Коли віра зрушує гори». Масштабна групова виставка, за участю понад 45 українських і міжнародних митців і мисткинь.\

Виставка «Мистецтво справлятися з війною» 

Коли: з липня до жовтня 

Де: штаб-квартира Світового банку в Вашингтоні

Виставка містить роботи українських фотографів, створених від початку повномасштабного вторгнення. В проєкті представлені фотографії автораства Олени Субач, Олександра Глядєлова, Владислава Краснощока, Владислави Соловйової та Ігоря Бондаренка. Експозиція є частиною публічної програми проєкту «Мистецтво воєнного стану. Архів», започаткованого ГО МСМ після початку повномасштабного вторгнення рф. Мистецтвознавиці Ольга Балашова, Галина Глеба та Тетяна Лисун ведуть кураторське спостереження за українськими художниками, які реагують на війну мистецтвом, поширюючи свої твори в соціальних мережах. Наповнення Архіву триватиме до скасування режиму військового стану в Україні.

Виставка «Дім російських воєнних злочинів» 

Коли: з 17 липня по 9 жовтня

Дe: штаб-квартира НАТО, Брюссель 

Фотографії, що ввійшли до експозиції «Дому російських воєнних злочинів в Україні», були зроблені в різних куточках нашої держави від першого дня вторгнення і до початку липня. При цьому вони відображають лише частину тих злочинів, про які нам наразі відомо. Кульмінація цього проєкту – відео, яке створив Олексій Сай, зібравши 6400 зображення, що фіксують воєнні злочини, вчинені окупантами в Україні. Масштаб цієї роботи в поєднанні з агресивною подачею та звуковим супроводом здатний надовго шокувати глядача. 

Виставка «ДОВІЙНИ»

Коли: з 30 липня до 23 жовтня

Дe: Одеський художній музей 

Музей знав кілька великих хвиль надходжень до своєї колекції. Дарування малювальній школі Одеського товариства красних мистецтв; розподіл музейним фондом експропрійованих приватних колекцій; поповнення втрат після років окупації та евакуації під час Другої світової війни. Кожна з цих хвиль радикально змінювала образ музею. У 2021 році колекція музею забагатилась на шістсот сімдесят нових експонатів. Частину публіка вже побачила у новій експозиції «Від двадцятих до двадцятих».

Корпус нових надходжень демонструє спробу наближення музейного колекціонування до художніх серійних практик сучасного мистецтва. Зрештою, це не просто хронологічний зріз актуального українського мистецтва та різноманітності його практик. Це передчуття спільної екзистенції, що поділяють сьогодні українці. Незбагненна профатична мова мистецтва, яку розумієш «після», а не «до».

Виставковий проєкт «Марія Примаченко. “Дарую Україні!”» 

Коли: з 27 липня по 30 жовтня

Дe: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

В експозиції буде представлено твори з колекції знаного київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшиця. Марія Примаченко — звичайна українська селянка, що народилась і прожила увесь свій вік у с. Болотня на Київщині. Майстриня не здобула навіть середньої освіти, та, втім, навчалась усе життя й у своїх роботах створила фантазійний світ, який зачарував серця мільйонів. Художниця зображала чудернацьких звірят, що уособлювали людей, добрих і не дуже, фантастичні квіти, сюжетні композиції із сільського життя.

Виставка «Галерея у вікні»

Коли: з 19 травня до 31 грудня 

Де: Чеський центр у Софії, Болгарія

Чеський центр у Софії, який із перших днів повномасштабної війни висловлює свою підтримку Україні, представив виставку «Галерея у вікні» спільно з Shcherbenko Art Centre. У межах проєкту презентують роботи сучасних українських художників, зокрема Влади Ралко, Олега Дімова, Олени Науменко, Марії Прошковської, Марини Талютто й інших авторів. Кожні два тижні роботи будуть змінюватися. Каталізатором ідеї створення проєкту став акт вандалізму: 12 травня невідомі зірвали плакат зі словами підтримки українському народові, який висів на вікні центру. 

Виставка Влади Ралко «Львівський щоденник»

Коли: 29 червня до 31 грудня

Де: Чеський центр у Софії, Болгарія

Shcherbenko Art Centre на запрошення Чеського центру у Софії презентує нову виставку у Window Gallery. Другий проєкт увібрав твори художниці Влади Ралко із нової серії «Львівський щоденник». Від початку повномасштабної війни художниця почала працювати над новою серією, яка стала реакцією на щоденні жахи воєнних дій, зафіксованих на папері.

Виставка Must Establish Reality: Ukrainian Artists under Siege 

Де: онлайн за посиланням 

Артплатформа «ІЗОЛЯЦІЯ» спільно з американською організацією Art At A Time Like This відкрили онлайн-виставку Must Establish Reality: Ukrainian Artists under Siege, на якій представлені роботи українських митців на тему повномасштабної війни з росією. Cеред авторів: Сергій Захаров, Олекса Манн, Дана Кавеліна, Антон Карюк, Катерина Лісовенко й Алевтина Кахідзе. Ініціативу можна підтримати донатом, а кошти будуть перераховані на гуманітарну допомогу українцям, які потребують фінансової підтримки. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: