Вакансії

Куди піти з 6 до 12 грудня

N. Одна з робіт,Нікіта Кадан, 2021 рік
N. Одна з робіт, Нікіта Кадан, 2021 рік

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ВИСТАВКИ

Виставка після резиденції «Заземлення»

Коли: з 2 грудня до 15 січня

Де: IZONE, Київ

Метою резиденції «Заземлення» було привернути увагу соціуму до екологічних проблем, спровокованих людською діяльністю, що має на меті економічне збагачення і так виснажує планету. А одними з основних принципів роботи в Соледарі для ІЗОЛЯЦІЇ була і досі є співпраця з локальними спільнотами, просування та обмін професійними знаннями й ресурсами інституції та надання підтримки в розвитку потенціалу меншим організаціям в регіоні.

Досвід резиденції можна подивитися в IZONE до 15 січня.

Петро Ряска «Корекція пам’яті»

Коли: з 8 грудня до 16 січня

Де: The Naked Room, Київ

«Корекція пам’яті» — друга виставка Петра Ряски в The Naked Room. І наступна серія оповіді про його стосунки з живописом та перформансом. 

Ряска є однаково успішним випускником Закарпатської академії мистецтв та Львівської школи перформансу, й однаково добре почувається в обох медіа. Але особливо цікавими є ті його практики, де живопис та перформанс постають двома гранями одного твору.

Юрій Андрухович та Нікіта Кадан: «Ревізіоністський синдром» 

Коли: з 3 до 30 грудня

Де: Івано-Франківський краєзнавчий музей

Художньо-дослідницький проєкт порушує теми політичної обумовленості написання історії мистецтва, можливостей альтернативної історії, а також психічних і соціальних передумов існування узгодженої картини світу.

«Олександр Дубовик. Знаки»

Коли: з 15 жовтня до 15 грудня 

Де: «ЄрміловЦентр», Харків

У проєкті показано різні напрямки творчості Олександра Дубовика: від перших знакових живописних «букетів», створених у 1960-х, і серій гуашей — до унікальних артбуків, в яких художник втілював свої найбільш сміливі ідеї. В експозиції також буде відтворено атмосферу Новоапостольскої церкви у Києві, для якої художник створив проєкт вітражного оформлення. 

Олександр Дубовик — український шістдесятник, представник генерації неоавангардних художників. 

Колекція Ірени Носик: «З дарунків музею»

Коли: з 16 листопада до 10 грудня

Де: Національний музей ім. Андрея Шептицького, Львів

Виставка — частина серії, що має на меті показати роботи, які музей дістав у подарунок від донаторів, колекціонерів та митців.

До колекції, яку передала музею Ірена Носик, увійшли твори Якова Гніздовського, Олекси Грищенка, Івана Іванця, Олекси Новаківського, Миколи Кричевського, Олени Кульчицької, Павла Ковжуна та багатьох інших.

Віктор Сидоренко: «Всі кольори спектру — це біле світло»

Коли: з 3 грудня до 1 лютого

Частина І

Де: галерея «Лавра», Київ

Перша частина проєкту «Всі кольори спектру — це біле світло» — «Технології травм» поєднує різнобічні періоди й техніки і має на меті показати ранні роботи автора. Головна тема — неопрацьовані історичні травми соціальної архітектури ХХ століття. 

Наступні частини проєкту відбудуться з 10 грудня до 20 лютого у Національному музеї «Київська картинна галерея», а кінцева — у ЦСМ «М17» з 16 грудня до 20 лютого.

Віктор Сидоренко: «Безмежне життя Смерті»

Частина ІІ

Коли: з 10 грудня до 20 лютого

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Виставка «Безмежне життя Смерті» представляє серію робіт на тему кріоніки — технології заморозки людей та тварин і сподіванням на те, що в майбутньому їх вдасться оживити. Проєкт одночасно посилається як на християнський звичай збереження останків для повстання у своїх тілах на Страшному суді, так і на питання другого шансу з галузі біоетики.

ДО{К}ВІРА {Trust Cut}

Коли: з 20 листопада 2021 до вересня 2022

Де: онлайн

Виставка ДО{К}ВІРА {Trust Cut} присвячена критичному погляду на документальне кіно як жанр.

Виставка складається з трьох частин: пролог, центральна «грибниця» {Underwater}, епілог. «Грибниця» виросла з більш ніж ста сирих відео- та аудіоматеріалів фільму режисерки Оксани Казьміної — Underwater {документальний фільм, робота над яким триває з 2016 року, і який планують завершити в 2023 році}. Також вона містить художні роботи учасниць фільму Underwater.

Онлайн-екскурсія виставкою відбудеться у вівторок, 23 листопада, о 19:00. На ній кураторки розкажуть детальніше про структуру виставки, а також покажуть свій спосіб блукання нею та кілька захованих там «секретиків».

Учасниці виставки: AntiGonna, Наталка Дяченко, Оксана Казьміна, Ксенія Платанова, Марія Проніна.

Кураторки: Валентина Петрова та Юлія Сердюкова.

Ініціаторка проєкту та співавторка ідеї: Оксана Казьміна.

Дизайн і верстка сайту: Настя Теор.

Монтаж трейлера виставки: Валентина Петрова, Юлія Сердюкова, Михайло Челноков.

Наташа Шульте: «Закрита система»

Коли: з 27 листопада до 19 грудня

Де: Dymchuk Gallery, Київ

Dymchuk Gallery представляє новий проєкт художниці Наташі Шульте «Закрита система». У цій виставці художниця поєднала фотографію та живопис у просторі однієї експозиції. Роботи в різних медіумах органічно доповнюють одна одну та формують цілісну історію, яка є рефлексією на актуальну ситуацію сьогодення.

«Олег Дімов: REPEAT»

Коли: з 13 листопада до 15 січня

Де: Invogue#ART, Одеса

В галереї Invogue#ART відкрили виставку Олега Дімова, присвячену його циклам фотографій та цифрових колажів (2012-2021). У межах персонального проєкту куратори досліджують серії його робіт, їхній зв’язок, наступність форм, мотивів, змісту.

Групова виставка «Білоруський Майдан»

Коли: з 25 листопада до 10 грудня

Де: ЦСМ «Білий Світ», Київ

ЦСМ «Білий Світ» неодноразово підтримував протести у Білорусі, одним із доказів чого стала виставка митця Володимира Цеслера «Верым! Можам! Переможам!». Куратори проводять паралель з українською історієї протестів, адже наша країна лише за останні роки пережила два Майдани, а визвольний рух і боротьба за національну свідомість мають місце в нашій історії протягом декількох століть. Тож наразі восьмеро українських митців та мисткинь об’єднали результати своїх роздумів, переживань і досвідів в одному виставковому просторі під спільною назвою «Білоруський Майдан».

Учасники виставки: Андрій Зелинський, Сергій Захаров, Дмитро Коломойцев, Олена Клочко, Ростислав Лужецький, Олег Тістол, Надія Тістол, Микола Маценко.

«Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» 

Коли: з 25 листопада до 12 січня 

Де: Центр сучасної культури у Дніпрі та галерея «Артсвіт», Дніпро

У Центрі сучасної культури в Дніпрі та галереї «Артсвіт» відкриється міжнародна виставка «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива». Вона, за словами організаторів, поєднує голоси поетів та митців другої половини ХХ століття, а також сучасних українських представників поетичних і перформативних практик. 

Виставка торкається тем цензурованості мови, її підпорядкуванню ідеологіям та політикам, крихкості та вразливості перед різними соціокультурними трансформаціями як у минулому, так і сьогодні.

Вікторія Войцеховська: «Іскри»

Коли: з 18 листопада до 28 грудня

Де: Львівський муніципальний мистецький центр

«Іскри» — міждисциплінарний мистецький проєкт Вікторії Войчєховської, який висвітлює війну на Донбасі. Цикл, створений у період із зими 2014 року до літа 2016 року, зосереджений на серії портретів та історіях простих молодих людей з різних середовищ, яким довелося покинути своє звичне життя, піти на фронт і стати солдатами.

Kinder Album: «Це не те, що ти думаєш»

Коли: з 17 листопада до 18 грудня

Де: Shcherbenko Art Centre, Київ

У «Щербенко Арт Центрі» відкривається новий персональний проєкт львівської художниці Kinder Album «Це не те, що ти думаєш». Виставка об‘єднає олійний живопис та кераміку, з якою мисткиня активно працює останні роки, використовуючи глину шамот і техніки глазурі та бісквіту.

Головний образ, що поєднує роботи та є камертоном всієї виставки (як і творчості Kinder Album в цілому) — оголене тіло, яке єднається з різноманітними об’єктами, культурними посиланнями, реквізитом і декораціями.

«У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ–поч. ХХ ст.»

Коли: з 16 листопада до 31 грудня

Де: «Картинна галерея», Київ

Виставка присвячена 99-річчю від дня заснування музею. «У вимірі часу. Визначні колекції ХІХ–поч. ХХ ст.» — це поєднання полотен із фондів музею, які раніше рідко були презентовані на виставках, та вже знайомих робіт митців з основної експозиції «Картинної галереї». 

На виставці представлені роботи В. Тропініна, І. Айвазовського, І. Шишкіна та З. Серебрякової. 

«Самотина»

Коли: до 15 грудня

Де: артплатформа «Тю», Маріуполь

Самотина — тема першого епізоду артрезиденції «Стереологія». У фокусі — феномен самотності та відчуженості. На виставці зібрані аудіо та візуальні роботи всіх учасниць резиденції, які вони створювали самостійно або у колаборації. Виставка — своєрідний пазл із різних відтінків самотності, який кожна відчуває по-різному. 

Учасниці виставки: Ольга Чекотовська, Катерина Кострова, Анастасія Тимченко, Влада Пятіна, Анастасія Меркулова, Вікторія Марченко, Людмила Харагай, Денис Барабаш.

«Футомарення»

Коли: з 15 жовтня до 30 січня

Де: «Мистецький арсенал», Київ

«Мистецький арсенал» продовжує перевідкривати культурну спадщину України ХХ століття проєктом «Футомарення», присвяченому яскравому авангардному спалаху — футуризму. Виставка займає 4 тисячі квадратних метрів простору. На ній представлені майже півтисячі експонатів. Це і знакові, й маловідомі твори з 19 державних інституцій культури (музеїв, архівів, бібліотек, дослідницьких центрів) та 8 приватних колекцій, архівні документи, фотографії, ігрові та хронікальні кінострічки. 

Можливо відвідати віртуально.

«Рой. До шістдесятиріччя Олександра Ройтбурда»

Коли: з 16 жовтня до 10 січня

Де: Одеський художній музей, Одеса

Цей проєкт — своєрідний «тізер» до великої персональної виставки-ретроспективи Ройтбурда, що буде показана наступного року в чотирьох містах країни: Одесі, Києві, Львові та Дніпрі. Нинішня виставка триватиме до кінця року, можливе подовження. На виставці буде представлено 28 живописних робіт: відеоарт, інсталяції та близько 70 архівних фотографій з родинної та приватних колекцій. 

Олександр Ройтбурд — український художник, директор Одеського художнього музею та депутат Одеської обласної ради від «Європейської солідарності». 

Future Generation Art Prize 2021

Коли: з 25 вересня до грудня 2021  

Де: PinchukArtCentre, Київ

Future Generation Art Prize — це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників.

Учасники та учасниці: Алекс Бачинський-Дженкінс, Вендімагейн Беліт, Мінья Бьябьяні, Ріндон Джонсон, Агата Інгарден, Бронвін Кац, Лап-Сі Лам, Міре Лі, Пол Меікі, Ліндсі Мендік, Херніке Науман, Педро Невес Маркес, Фріда Орупабо, Андрес Перейра Пас, Тереса Солар, Азіз Хазара, Хо Руї Ан, Тревор Янг, Ханна Куінлен та Роузі Гастінгс, Ярема Малащук та Роман Хімей, Калла Хенкел та Макс Пітегофф.

ПОДІЇ

Перформанс італійського митця Франко Аріаудо «Музейна гімнастика»

Коли: 10 грудня о 18:00; 11 грудня о 17:00

Де: NAMU, Київ

В межах партисипативного перформансу Франко Аріаудо проводитиме екскурсію, яка охопить обрані роботи в постійній експозиції NAMU. Виступаючи у подвійній ролі — культурного медіатора та персонального тренера — митець супроводжуватиме учасників й учасниць цього водночас дискурсивного і тілесного експерименту. Під час екскурсії огляд робіт об’єднають з простими фізичними вправами, що виконуватимуться колективно.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: