Вакансії

Куди піти з 7 до 13 лютого

Виставка Pomme de Boue в Dymchuk Gallery
Виставка Pomme de Boue в Dymchuk Gallery

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ВИСТАВКИ

Поліна Вербицька: «Рефлексії»

Коли: з 20 січня до 8 лютого

Де: Karas Gallery, Київ

У своїх роботах Поліна Вербицька занурюється в теми «краси» та «не краси» тілесного, ставлячи запитання, де проходить тонка межа між цими двома поняттями. Чому ми вважаємо якісь явища красивими, а якісь — ні? Чому одні речі та явища, попри свою небезпечність, вважаються красивими, а те, що вони роблять з тілами — жахливим та огидним? За словами художниці, частина робіт, створених за 2020–2021 роки, також є результатом експериментів з медіумами й техніками. Експозиція зібрана так, аби показати шлях від полімерної мініатюри до більших скульптурних об’єктів, перехід до кераміки і експериментів зі скульптурним колажем, якими мисткиня зараз займається.

«Затишшя»

Коли: з 10 грудня до 9 лютого

Де: «ЦЕХ», Київ

Виставка представляє роботи шістьох словацьких художників, творчість яких вперше показують в Україні. Експозиція через мистецтво демонструє особливості цих країн стосовно одна одної. Однією з таких своєрідностей є мова. Існує багато слів, які звучать однаково, але мають абсолютно інше значення. Zátišie зі словацької перекладається як натюрморт — жанр мистецтва, який зображує неживі предмети. Тому на виставці можна буде побачити картини цього жанру від Еріки Міклошової (Erika Miklóšová) та Яна Васілко (Ján Vasilko). «Затишшя» в українській мові означає спокій, безвітря, тишу, рівновагу тощо, і для багатьох іноземців це саме те, з чим вони асоціюють Словаччину. Таку атмосферу представлятимуть картини Жофії Дубової (Žofia Dubová) та Моніки Паское Мікишкової (Monika Pascoe Mikyšková). Наші сусіди багато уваги приділяють природі. Ця небайдужість та вміння цінувати навколишнє середовище представлені у роботах Мілоша Коптака (Miloš Kopták). Вільям Сламінка (Viliam Slaminka) працює з певними стереотипами суспільства, які впливають на наше сприйняття світу. Завдяки його роботам є можливість обчислити наше ставлення до тих чи інших речей.

Виставка Олександра Грехова «Монументальна окупація»

Коли: з 10 січня до 10 лютого

Де: Львівський муніципальний мистецький центр

Проєкт про пам’ятники відомим українським письменникам у Донецьку, Луганську, Ялті та Горлівці. Про громадян, які залишилися на окупованих Росією територіях, які щодня перебувають поряд із цими небагатьма фізичними магнітами присутності України в їхніх містах.

З кожним роком все гостріше стоятиме проблема реінтеграції, тож важливо розуміти, що рухає людьми, наприклад, коли вони фотографують ці пам’ятники не тільки для себе, а й викладаючи фотографії в інтернет, які почуття та думки в них при цьому виникають, як ми можемо після їх повернення налагодити з ними комунікацію.

«Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива» 

Коли: з 25 листопада до 12 лютого 

Де: Центр сучасної культури у Дніпрі та галерея «Артсвіт», Дніпро

У Центрі сучасної культури в Дніпрі та галереї «Артсвіт» відкриється міжнародна виставка «Поезія та перформанс. Східноєвропейська перспектива». Вона, за словами організаторів, поєднує голоси поетів та митців другої половини ХХ століття, а також сучасних українських представників поетичних і перформативних практик. 

Виставка торкається тем цензурованості мови, її підпорядкування ідеологіям та політикам, крихкості та вразливості перед різними соціокультурними трансформаціями як у минулому, так і сьогодні.

«Красота барвности. Виставка української кольорової графіки»

Коли: з 13 грудня до 13 лютого

Де: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Виставку присвячено 50-літтю з часу започаткування реставрації творів графіки в Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького. Ювілейний проєкт представить близько 80 оригінальних аркушів з фондового зібрання авторства майже п’ятдесяти художників. Будуть представлені роботи Тараса Шевченка, Костянтина Трутовського, Миколи Пимоненка, Теофіла Копистинського, Михайла Жука, Софії Зарицької, Василя та Миколи Кричевських, Олени Кульчицької, Олекси Новаківського, Ольги Плешкан, Леопольда Левицького, Галини Захарясевич-Липи та інших відомих і забутих майстрів.

Гамлет Зіньківський: «⅔»

Коли: з 19 січня до 13 лютого

Де: «ЄрміловЦентр», Харків

Гамлет Зіньківський — український художник, ключова постать українського стрітарту. Народився, живе та працює у Харкові. Лаконічна назва виставки подана у вигляді дробу “⅔”. У ній затаїлися пропорції паперу, обрані Гамлетом Зіньківським для 365 графічних нарисів пройдешнього року. Новий виток мистецького циклу зберігає формат щоденника і тримає баланс між спостереженням буденності та художньою саморефлексією. Один день, одна ситуація, одна робота. Серії традиційно поєднують графіку з лаконічними висловлюваннями. Автор не зраджує колись розпочатому ним діалогу двох мов — образу та слова.

Анатолій Криволап: «НІЧ… ВІДБИТОК ЧАСУ»

Коли: з 19 січня до 14 лютого

Де: Нацiональний музей «Київська картинна галерея»

Тема проєкту — нічний пейзаж у творчості художників України ХIX, XX та XXI століть. В експозицію увійшли твори з зібрань Національного художнього музею України, Національного музею Тараса Шевченка, Національного музею «Київська картинна галерея», приватних колекцій Ігоря Воронова, Едуарда Димшиця та Юрія Комелькова.

Куратор Юрій Комельков.

Тетяна Думан-Скоп: «Понад часом: національне»

Коли: з 21 січня до 20 лютого 

Де: Музей сучасного українського мистецтва Корсаків, Луцьк

Мистецький спадок Тетяни Думан-Скоп — оригінальне малярство, базоване на діалозі давньої вітчизняної художньої культури та візуальних практик ХХІ століття. Це стосується як сакральних творів, так і самобутніх картин-ілюстрацій до класиків української літератури: Богдана-Ігора Антонича, Василя Стефаника, Василя Стуса, Бруно Шульца.

Віктор Сидоренко: «Безмежне життя Смерті»

Частина ІІ

Коли: з 10 грудня до 20 лютого

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Виставка «Безмежне життя Смерті» представляє серію робіт на тему кріоніки — технології заморозки людей і тварин зі сподіванням на те, що в майбутньому їх вдасться оживити. Проєкт водночас посилається як на християнський звичай збереження останків для повстання у своїх тілах на Страшному суді, так і на питання другого шансу з галузі біоетики.

«Нульовий рік. Ідея світла» 

Частина ІІІ

Коли: з 16 грудня до 20 лютого

Де: ЦСМ «М17»

Третя частина проєкту відбудеться у ЦСМ «М17» з 16 грудня до 20 лютого. Кінцева виставка «Нульовий рік. Ідея світла» складається виключно з нових робіт і скульптур. В їх основу лягли експерименти з оптикою на теми прикордонних відчуттів між реальним та зримим, фактичним і бажаним.

Антон Логов: «Всесвіт»

Коли: з 8 до 21 лютого

Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва

Всесвіт — це колір, і навпаки. Цей калейдоскопічний рух картин доповнює скульптурна інсталяція «Контекст», створена з реді-мейд знахідок і предметів з майстерні художника. Вона про наміри «вирватися» з контексту замкнутого кола часу і тимчасовості. За словами Логова, Всесвіт — це всі ми. 

На виставці будуть представлені як відомі, так і багато нових робіт художника, написаних упродовж останніх 12 років, що заслуговують на увагу поціновувачів. Антон Логов будує експозицію за принципом спорідненості візуальної мови.

«БезЛадНі зв’язки»

Коли: з 2 до 22 лютого 

Де: Харківська муніципальна галерея

На виставці будуть представлені роботи відомих українських митців, створені в техніках колаж й асамбляж. Глядач матиме змогу переконатися, що в колажуванні, нашаруванні, зіткненні чужорідних і нібито абсолютно непоєднуваних елементів утілено прихований еротизм, «притягання протилежностей» і водночас це вияв абсолютної, дуже інтимної самонасолоди митця.

New bridges

Коли: з 8 до 25 лютого

Де: Одеський музей східного та західного мистецтва

Символіка мостів у культурі має глибоке сакральне значення. Міст з’єднує Небо та Землю, об’єднує онтологічні першооснови, стає символом змін. Саме ці сенси акумулювала у собі виставка Алли Алексєєвої, Леоніда Багрія та Петра Лебединця New bridges (Одеса-Київ). Це алегоричний спосіб збудувати мости між різними містами, художниками та глядачами.

Анатолій Варваров: «Універсальність свободи»

Коли: з 10 до 26 лютого 

Де: ЦСМ «Білий світ», Київ

Анатолій Варваров уже багато років розкриває грані навколишнього світу через ясний і щирий, реалістичний, серйозний і водночас грайливий живопис. Головні герої його полотен — паперові літаки та човники, навколо яких вирує буремне життя. Кожен герой має свою вдачу, яку легко прочитати, адже всі вони зроблені з аркушів шкільних зошитів. Рясно розписані диктантами чи рівняннями або порожні, як tabula rasa, — і навіть стосунки з автором у них різні, наприклад, човники позують спокійніше, ніж літачки.

Ганна Криволап: «Діалог традицій»

Коли: з 28 січня до 27 лютого 

Де: Національний музей у Львові ім. Андрея Шептицького 

Виставку «Діалог традицій» Ганни Криволап представляють колекції «Причетність» і «Стрічки». Вони визначають поетично-смислову цілісність картин, які об’єднує концепт культурно-генетичного коду — важливої ланки світоглядного поля авторки.

Виставка Pomme de Boue

Коли: з 3 лютого до 27 лютого 

Де: Dymchuk Gallery, Київ 

На виставці групи Pomme de Boue представлені скульптурні роботи та мозаїки, створені впродовж 2021 року.

Основним медіумом для групи анонімних авторів є мозаїка. З осені 2018 року і до сьогоднішнього дня митці розмістили на вулицях міста більш ніж 300 об’єктів, створених з яскравої керамічної плитки. 

Власне поле художніх інтересів автори окреслюють навколо структури візуальної форми, непрямо звертаючись до спадщини Пікассо, конструктивізму, Баугаузу, геометричного абстракціонізму. Pomme de Boue протиставляють себе конвенційними стріт-артистами сучасності й кажуть про флорентійську мозаїку, з акцентом уваги на процесуальності створення цілісного зображення та важливості ліній-проміжків між окремими елементами робіт.

Future Generation Art Prize 2021

Коли: з 25 вересня до 27 лютого   

Де: PinchukArtCentre, Київ

Future Generation Art Prize — це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен у світі мистецтва та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художників.

Учасники та учасниці: Алекс Бачинський-Дженкінс, Вендімагейн Беліт, Мінья Бьябьяні, Ріндон Джонсон, Агата Інгарден, Бронвін Кац, Лап-Сі Лам, Міре Лі, Пол Меікі, Ліндсі Мендік, Херніке Науман, Педро Невес Маркес, Фріда Орупабо, Андрес Перейра Пас, Тереса Солар, Азіз Хазара, Хо Руї Ан, Тревор Янг, Ханна Куінлен та Роузі Гастінгс, Ярема Малащук та Роман Хімей, Калла Хенкел та Макс Пітегофф.

Виставковий проєкт «Монументальне мистецтво Святослава Гординського: начерки, рисунки, проєкти»

Коли: з 30 грудня до 27 лютого

Де: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Святослав Гординський (1906–1993) був визнаним майстром монументальних розписів на християнську сакральну тематику. Мозаїки, стінописи та іконостаси його авторства прикрашають 56 храмів у Європі, Канаді, США й Австралії. 

На виставці представлено по декілька підготовчих робіт на сюжети «Преображення Господнє» та «Розп’яття з пристоячими», які передували проєктам мозаїк собору Св. Софії у Римі.

Експоновані шкіци та проєкти монументальних розписів храмів доповнено текстами про їхню історію та місцезнаходження, про час і деякі подробиці праці Гординського над оздобленням інтер’єрів певних сакральних будівель.

Виставка Давида Чичкана «Стрічки та трикутники»

Коли: з 4 до 28 лютого

Де: Львівський муніципальний мистецький центр

Десята велика виставка у Львівському муніціпальному мистецькому центрі — персональний проєкт Давида Чичкана «Стрічки та трикутники». У ньому Давид розмірковує про українську ідею та українську ідентичність й представляє візуальну естетику, розроблену ним для майбутнього поступу українства.

Омріяна художником Україна — це прогресивна, революційна, соціальна та незалежна країна; нездійснений модерністський проєкт, ідейні підвалини якого були закладені Михайлом Драгомановим, Іваном Франком, Лесею Українкою та іншими українськими лівими інтелектуалами. У серії графічних робіт, що стилістично посилаються на політичний плакат кінця ХІХ – першої половини ХХ століть, художник зображає уявну, альтернативну, втрачену або майбутню Україну, що стає для нього ескапістським притулком у часи неолібералізму та загострення імперіалістичної загрози з боку Кремля.

Фотовиставка I SEE PHOTO AWARDS

Коли: з 28 січня до 28 лютого 

Де: INVOGUE#ART, Одеса

Виставка присвячена артфотографії, яка є відображенням художнього бачення навколишнього світу.

На ній представлені авторські фотороботи сучасних авторів, нестандартні пошуки яких задають вектор для розвитку фотографічної практики в Україні.

Тарас Бичко: «Близько»

Коли: з 8 лютого до 6 березня

Де: Мала Галерея «Мистецького арсеналу»

У проєкті «Близько» Тарас Бичко переживає страх перед хворобою через образи, що резонують з його відчуттями: вразливістю, страхом та самотністю. Фотограф відходить від документалістики. У цій серії він віддає перевагу чуттєвому, вихоплюючи з буденності речі, які в стані тривоги перетворюються на химер окремого світу. Він блукає світом хвороб, у якому досі лишилося багато табуйованого.

Олексій Белюсенко: «Моя ітака»

Коли: з 5 лютого до 8 березня

Де: Львівська національна галерея мистецтв імені Б. Г. Возницького

Київський художник Олексій Белюсенко (1960) — працює з медіумами живопису та графіки, скульптурою малих форм, колажем та ассамбляжем. У проєкті «Моя ітака» художник розмірковує про пошук власної стежки в історії, геополітику, українську ідентичність та рефлексує над поняттями «людської долі» та «любові до рідної землі».

Візуальна частина складатиметься з живописних робіт останнього десятиліття (вибрані твори з серій «Сосни», «Дорога до Судака», «Крим. Спогади», «Київ вночі», «Чужий дощ», «Щоденник екстреміста»), а також робіт у техніці колажу та ассамбляжу періоду 1990–2000-х (серії «кишеньковий лендарт» (1992–1995), «уривки» (1999–2004) і триптих «відНОСна система категоризації кольору» (2001), що експонуватимуться вперше за 20 років.

Олег Волошин: «Нічого зайвого»

Коли: з 5 лютого до 10 березня

Де: Галерея NT-Art, Одеса

Вміння зосередитися на найважливішому — на самому характері відносин між елементами композиції — з часом цілком природно призводить Волошинова до абстракції, до роботи з чистими формами та їх безпосередньою виразністю. Як правило, у його композиціях ясно простежується робота з контрастами локальних колірних плям, у якій митець знаходить можливість балансу, не усуваючи при цьому насиченості та гостроти контрастів.

Олег Демко: Douzieme maison de la Lune

Коли: з 10 лютого до 12 березня

Де: Хмельницький обласний художній музей

Douzieme maison de la Lune (Місяць Дванадцятого дому) — «виставка-автопортрет». За словами автора, намисто збиралось із перлин і вовчих ягід рік за роком; сім років виставок не проводилося за різних обставин. Багато тем були віднайдені з 1990-х років, з подорожей до різнояскравих країв, доторкання до строкатих миттєвостей, що викарбувалися в пам’яті дивними кольоровими акордами. 

Більшість робіт, представлених в експозиції, написані протягом останніх двох років.

Виставка Павла Макова Mappa Mundi

Коли: з 24 січня до 2 квітня

Де: Одеський художній музей

В основі виставки — артоб’єкт MAPA MUNDI («карта світу»): 3D-макет, що схематично відтворює обриси сучасної політичної мапи світу. У ньому детально передано кордони та положення країн світу з однією різницею: у географії об’єкта території не є герметичними. 

Усі стіни-кордони у світі MAPA MUNDI пронизано дверима-шпаринами, що поєднують території між собою. Так Павло Маков «перетворює» земну кулю на багатокімнатну квартиру, де всі держави стають сусідами попри митні та карантинні відмежування.  

ДО{К}ВІРА {Trust Cut}

Коли: з 20 листопада 2021 до вересня 2022

Де: онлайн

Виставка ДО{К}ВІРА {Trust Cut} присвячена критичному погляду на документальне кіно як жанр.

Виставка складається з трьох частин: пролог, центральна «грибниця» {Underwater}, епілог. «Грибниця» виросла з більш ніж ста сирих відео- та аудіоматеріалів фільму режисерки Оксани Казьміної — Underwater {документальний фільм, робота над яким триває з 2016 року, і який планують завершити в 2023 році}. Також вона містить художні роботи учасниць фільму Underwater.

Учасниці виставки: AntiGonna, Наталка Дяченко, Оксана Казьміна, Ксенія Платанова, Марія Проніна.

Кураторки: Валентина Петрова та Юлія Сердюкова.

Ініціаторка проєкту та співавторка ідеї: Оксана Казьміна.

Дизайн і верстка сайту: Настя Теор.

Монтаж трейлера виставки: Валентина Петрова, Юлія Сердюкова, Михайло Челноков.

ПОДІЇ

Мистецтво Китаю: від древності до сучасності

Коли: з 3 лютого до 10 березня 

Де: Освітня Станція 31В1, вул. Пушкінська, Київ та у режимі онлайн-трансляції щочетверга о 19:00

Курс познайомить вас з унікальною історією мистецтва Китаю, дасть загальне розуміння філософського підґрунтя його культури.

Лекції об’єднано за історичною логікою. У кожен історично визначений період буде розглянуто, які види мистецтв панували та їхній розвиток під впливом історичних подій: каліграфія, живопис, скульптура, архітектура, декоративно-прикладне мистецтво.

17-й фестиваль «Вечори французького кіно»

Коли: з 3 лютого до 9 лютого

Де: київський кінотеатр «Жовтень», харківський кінотеатр Multiplex у ТРЦ Nikolsky та львівський кінотеатр «Планета кіно» у ТРЦ Forum Lviv.

Вечори французького кіно — це фестиваль, який щорічно відкриває глядачам нові роботи французького кінематографа. У 2022 році він відбуватиметься всімнадцяте. На відміну від попереднього року, подія повернеться до офлайн-формату: покази відбудуться виключно в кінотеатрах великих українських міст.

Лекція Наталії Шпитковської «Віктор Сидоренко: художник, свідок, персонаж…»

Коли: 10 лютого о 19.00

Де: ЦСМ «М17»

«Віктор Сидоренко: художник, свідок, персонаж. Ретроспективний огляд творчости» — остання лекція в межах виставки робіт Віктора Сидоренка в М17. Прочитає керівниця виставкого проєкту, директорка ЦСМ М17 Наталія Шпитковська. На лекції  розглянуть витоки творчості митця, ключові виставкові проєкти та етапи трансформації «Героя», — теми, з якою митець працює вже понад 25 років.

МОЖЛИВОСТІ

Open call на участь в артрезиденції Stereologia

Дедлайн подання заявки: 10 лютого 2021 о 12:00 за київським часом

Платформа «ТЮ» запрошує саунд- і візуальних мисткинь з будь-яких регіонів України взяти участь у третьому епізоді серії парних артрезиденцій Stereologia у Маріуполі. 

Stereologia — серія мистецьких резиденцій, спрямована на роздуми над найгострішими проблемами, пов’язаними зі свободою, ідентичністю та ментальним станом людини. 

Протягом 2021 та 2022 року відбудеться 5 епізодів-резиденцій, кожен з яких триватиме від 3 до 4 тижнів. У третьому епізоді артрезиденції, який відбудеться з 21 лютого до 19 березня, ми пропонуємо мисткиням дослідити теми краси та жіночності. Важливою частиною програми резиденції стане публічна акція на 8 березня за участю учасниць резиденції.

Анкета для подання заявки.

Пітчинг для документалістів Ukrainian Doc Preview

Дедлайн подання заявки: 13 лютого

Ukrainian Doc Preview — це можливість презентувати потенційним партнерам свої майбутні повнометражні документальні фільми, які потребують підтримки з промоцією, дистрибуцією або шукають додаткового фінансування. Ukrainian Doc Preview збирає ключових представників міжнародної індустрії документального кіно.

Презентація учасниками своїх стрічок, які перебувають на стадії виробництва або поствиробництва, відбудеться у березні, під час 19 Docudays UA. У результаті експерти\-ки Ukrainian Doc Preview оберуть переможців, які традиційно отримають низку нагород.

Анкета для подання заявки.

Конкурс Civil Pitch

Дедлайн подання заявки: 18 лютого

Civil Pitch 2.0 — це можливість для режисерів/-ок, правозахисників/-ць і громадських активістів/-ок. Проєкт триватиме два роки та розпочнеться як конкурс ідей, що згодом трансформується в лабораторію документального кіно. Темою стане «Кіно, що змінює».

Проєкт народився як платформа для взаємодії документалістів/-ок та громадських активістів/-ок заради створення фільмів, які переосмислюють соціальну дійсність в Україні.

Анкета для подання заявки.

Open call на освітній курс «Мистецтво нових медіа»

Дедлайн подання заявки: 21 лютого

Львівський муніципальний мистецький центр  у березні розпочинає курс з мистецтва нових медіа. Кураторами курсу є Photinus Studio, викладачами — київські та львівські фахівці — сучасні художники, що працюють  з відео, саундом, програмінгом, фото тощо.
Курс розрахований на студентів/-ок творчих спеціальностей, спеціалістів з креативних індустрій, кураторів/-ок та арт-менеджерів/-ок.

Цифровий світ все більше поглинає нас, і вже немає тієї межі, що розділяє онлайн та офлайн життя. Вивчаючи інструменти за допомогою яких цей світ створюється, ви зможете не тільки використовувати їх у своєму мистецтві, але й краще розуміти сучасність та майбутнє.

Вебзастосунок «Навзаєм»

Команди Creative Management Camp та Культурна Агенція ∀ запустили вебзастосунок «Навзаєм». Платформу розробили для нетворкінгу креативників, пошуку фахівців та обміну знаннями. У «Навзаєм» можна знайти як менеджерів, так і різнопрофільних спеціалістів культурної та креативної сфери. Наразі доступна бета-версія вебзастосунку в десктопному та мобільному форматі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: