Вакансії

Куди піти з 3 по 9 травня

Dinner, 2017 ©Горсад
Dinner, 2017 ©Горсад

Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні.

ВИСТАВКИ

НОВІ ГОРИЗОНТИ. МИСТЕЦТВО ЛЕТИТЬ ДО КОСМОСУ

Платформа V-Art запускає Art Spaceship — перший космічний центр мистецтва, де буде представлено 21 міжнародний про’кт, що розширює горизонти мистецтва. Понад 350 проектів з 54 країн було отримано під час глобального #SpaceOpenCall у грудні 2020 року, який охопив загалом понад 1,8 мільйонів людей з усього світу.

Олеся Трофименко «Приховане»

Місце: The Naked Room, Київ

Коли: до 9 травня

The Naked Room представляє першу за тривалий час персональну виставку Олесі Трофименко — серію живописних полотен з елементами вишивки, над якими художниця працювала протягом останніх півтора років. Олеся закінчила відділення монументального живопису в НАОМА, що дало їй упевнену малярську базу. Останні роки вона багато працює як художниця-постановниця в кіно, що надає її живопису впізнаваного кінематографічного характеру, ніби це кадри з добре знайомого фільму. 

Віртуальний проєкт Марії Прошковської «Нічого особистого»

Місце: онлайн

Коли: до 13 травня

Проєкт приурочений до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи та пов’язаний з особистою історією сім’ї мисткині в період з 26 квітня по 13 травня 1986 року. «Нічого особистого» – проєкт-дослідження межей вразливості людини в тоталітарній системі Радянського Союзу. Працюючи з темою віддалених наслідків травмувальних подій, художниця звертається до поняття посттравматичного стресу через актуалізацію спогадів своїх близьких, що опинилися перед важким вибором, фактично його не маючи.

Виставка колективу Горсад «10 років»

Місце: «Білий Світ», Київ

Коли: до 15 травня

Галерея представляє виставку київського художнього тріо Горсад. Маша Романюк, Юлік Романюк та Вітя Васильєв уже 10 років працюють на території української альтернативної і фешн-фотографії. Автори досліджують теми юнацької самоідентифікації та почуттів. Їх роботи друкують в альманахах і журналах, персональні та групові проєкти виставляють в Парижі, Берліні, Нью-Йорку, Південній Африці, скандинавських країнах.

Виставка Юлії Бєляєвої до 35-ої річниці Чорнобильської трагедії

Дата: до 31 травня 2021

Місце: віртуальна виставка у додатку платформи V-Art

Юлія Бєляєва — сучасна українська художниця, яка працює з широким спектром  медіа: цифровим мистецтвом, віртуальною реальністю, неоном і фотографією. Вічність і Краса — це два мотиви, до яких Юлія часто звертається, роблячи це в документальній та інтимній формі.

* За прямим посиланням на виставку вам буде запропоновано встановити додаток V-Art, якщо його не було попередньо встановлено.

«В ПОНЕДІЛОК. ETCHINGROOM1»

Місце: галерея Артсвіт, Дніпро

Коли: до 5 червня

Серія робіт київської графічної майстерні etchingroom1 торкається тем, які цікавили художниць Анну Ходькову та Крістіну Ярош ще до карантинів і локдаунів. Самотність у великому місті, фатальність виходу з дому і смерть як буденне втілені у техніці мозаїки, виконаної з побутової плитки, яку можна зустріти в квартирах. Прощання з померлим сусідом біля під’їзду та робота патологоанатома римуються з очікуванням автобусу на зупинці біля дому. Ми живемо у світі, де немає більше нічого незвичного в розмовах про смерть та про фатальність, про трагічність і передчасність, про абсурд, який супроводжує нас щодня. etchingroom1 відчули цей нерв давно і транслюють його у своїх роботах. 

Виставка «Кожны дзень»

Коли: до 6 червня

Місце: Мистецький арсенал, Київ

«Кожны дзень» («Кожний день») — гасло, яке скандують протестувальники й протестувальниці в Білорусі, підкреслюючи тривалість спротиву і його ритм та підтримуючи впевненість, що протест триватиме завтра, що він не закінчиться. У ситуації політичної кризи, що триває від початку серпня 2020 року — перших ночей поліційного насилля і днів масової мобілізації, фраза «кожны дзень» об’єднує спільною обіцянкою виходити на вулиці. Запозичуючи лозунг, виставка фокусується на дослідженні солідарності, «слабких» тактик спротиву, революційної поетики, механізмів державного насильства та просторового й архітектурного вимірів протесту.

«Нове місто друзів» проєкт Яреми Малащука та Романа Хімея

Коли: до 6 червня

Місце: Shcherbenko Art Centre, Київ

Щербенко Арт Центр презентує першу персональну виставку переможців конкурсу МУХі 2019, дуету Яреми Малащука та Романа Хімея «Нове місто друзів». Ця назва запозичена з вірша американського поета Волта Вітмена, написаного у 1867 році, який відсилає до ранньо-соціалістичних ідей єдності. Щоправда, крізь призму сучасного неоліберального устрою ці рядки майже повністю профановано, адже утопічними ідеями вправно оперують, особливо в часи коронавірусної кризи, коли спільність – це те, на чому всі так зосереджені.

Oksana — AntiGonna: 13

Коли: червня

Місце: Музей сучасного мистецтва, Одеса

AntiGonna — одеська художниця, режисерка та треш-модель; номінантка на премію PinchukArtCentre 2020. Вона стала відомою завдяки провокаційним відео, оголеним перформансам та співпраці з фотографами в унікальному для України жанрі — порножахи. Її трансгресивна художня практика з застосуванням шокових методів руйнує звичні соціальні установки та норми й пропонує глядачу новий фокус на власний досвід.

«Згадати той день коли»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre

«Згадати той день коли» – групова виставка українських митців. Це перший проєкт в межах нової серії виставок, які поєднуватимуть роботи українського мистецтва з колекції PinchukArtCentre, в основному зосередженої на 90-х та початку 2000-х років, з новими спеціально створеними чи наданими для виставок нещодавніми роботами.

«Камінь б’є камінь»

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre

Виставка демонструє як новостворені, так і існуючі роботи, які є рефлексією на теми української історії, політичного насильства, національного історичного спадку, авангарду та радянської утопії. Ця виставка досліджує виклики теперішнього часу в нерозривному зв’язку з минулим, використовуючи історію, щоб освітити сьогодення та уявити майбутнє.

Коли: до 15 серпня

Місце: PinchukArtCentre

Нова робота Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського представлена в формі Музею людської цивілізації, створеного в майбутньому, вже після загибелі людства. Музей присвячено майбутній археології хвостосховища в Кривому Розі. Хвостосховище — це комплекс спеціальних споруд, призначений для зберігання радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин. Робота торкається теми відповідальності людини перед земними ресурсами та химерних форм, яких можуть набути сліди перебування людської цивілізації на Землі.

ОПЕН-КОЛИ

WOK – Сollaborative Pot residency

Womens Sound (UA) + Oramics (PL) + Konstmusiksystrar (SE), запрошують жінок-музикантох та артисток звуку з Польщі, Швеції та України приєднатися до резиденції WOK — Collaborative Pot. Резиденція здійснюватиметься у два етапи: онлайн-частина триватиме з 1 по 10 червня, а офлайн-частина – з 29 червня по 12 липня. Вона включатиме такі заходи: онлайнові лекції та дискусії щодо співпраці з лейблами та промо-агенціями, авторських прав у цифрову епоху, виведення креативного продукту на ринок та спілкування з цільовою аудиторією; Work спільна робота між учасниками в студії Audio-Drag; семінари з удосконалення технологій виробництва та композиції, а також навичок просування та монетизації

Подати заявку можна тут.

Кінцевий термін подання заявки – 15 травня.

Мистецький арсенал та Австрійський культурний форум у Києві вперше презентують спільний міжнародний проєкт — Українсько-Австрійську Мистецьку Резиденцію (UAAR), покликану посилити зв’язок між українськими та австрійськими митцями та надати їм підтримку. У 2021 році резиденція запрошує художників і художниць з України та Нижньої Австрії взяти участь у програмі «Тимчасова не/доступність».
Подати заявку можна до 31 травня 2021 року включно.

Центр Gedankendach оголошує набір на міжнародну онлайн-резиденцію для митців з України та Німеччини ANABASIS

Резиденція ANABASIS, інспірована одним із найважливіших німецькомовних поетів ХХ століття Паулем Целаном, запрошує німецьких та українських митців і мисткинь, що працюють із новими медіа, дослідити питання ідентичності та постгуманізму. До участі в проєкті буде відібрано 10 учасників. Вони отримають по 800 євро (або еквівалентну суму в гривнях для мисткинь та митців з України), що включає гонорар і кошти на виготовлення робіт.

До 31 жовтня 2021 року митці та мисткині матимуть час завершити й передати свої роботи для їх ексклюзивного розміщення на платформі anabasis.space.

Дедлайн подачі заявок: 6 червня 2021.

Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури

Національне бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Український культурний фонд вже вчетверте проведуть Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури, який цьогоріч відбудеться у гібридному форматі. 25 травня всі охочі зможуть долучитись до заходу онлайн, щоб дізнатись про можливості залучення коштів на реалізацію власних креативних проєктів, а обмежена кількість відвідувачів зможе взяти участь в оффлайн-інтенсиві для підготовки грантових заявок на європейські програми. Реєстрація на Четвертий міжнародний ярмарок грантів у сфері культури безкоштовна та можлива за посиланням.

Her (ex)position

Проєкт Аукціонного дому «Корнерс» і Dofa fund створений на підтримку жінок, які починають свій шлях у мистецтві. Пілотний проєкт розрахований на 1 рік. Для пропозиції виставки варто надіслати 5-7 фото робіт, коротку інформацію про авторку (й кураторку) і короткий опис ідеї. Детальніше за посиланням.

Заявки надсилати на пошту: [email protected]

Дедлайн: немає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: