Щотижнева рубрика «Мистецька афіша» — підбірка актуальних подій в Україні та світі.
ПОДІЇ
Коли: 22 грудня, 20:00
Кураторська екскурсія виставкою «Чому у Львові будуть художниці»
Аудіотур Воздвиженкою від Pic Pic
Місце: Bereznitsky Art Foundation
Коли: 26 грудня з 12:00 по 15:00
ВИСТАВКИ
Коли: з 12 грудня
Місце: Музей сучасного мистецтва Одеси
У 13 залах розміщені більше двохсот робіт з приватних колекцій, серед яких твори всесвітньо відомих художників Сальвадора Далі, Марка Шагала та багатьох інших.
Виставка Школи концептуальної артфотографії MYPH
Коли: з 16 грудня
Місце: онлайн
MYPH GRADUATES ONLINE SHOW — проєкти 25 молодих та дуже амбітних авторок і авторів, котрі працюють з різними темами, послуговуючись фотографією як медіумом.
Виставка про «Польоти уві сні та наяву» фільму Романа Балаяна
Коли: з 17 грудня
Місце: Довженко-Центр
Виставка «Передчуття лиха»
Коли: з 17 грудня
Місце: галерея Detenpyla, Львів
У Львові відбудеться відкриття виставки Даніїла Ревковського і Андрія Рачинського «Передчуття лиха», кураторка — Ксенія Малих.
Даніїл Ревковський і Андрій Рачинський — художники з Харкова. Закінчили Харківську державну академію дизайну та мистецтв. Досліджують тему колективної пам’яті на пострадянському просторі. Номінанти Премії PinchukArtCentre 2018, володарі призу громадськості Премії PinchukArtCentre 2020.
Виставка Юрій Сивирин Enfant Terrible
Коли: до 27 грудня
Місце: Львівська галерея мистецтв, палац Лозинського, Львів
Проєкт ENFANT TERRIBLE зібрав усі найкращі роботи київського художника Юрія Сивирина. Автор підготував для нас сюрприз — він трасформував інфанту Веласкеса і одягнув її у вбрання бренду Balenciaga. Також під впливом Веласкеса він пропонує нам поміркувати про сучасний релігійний клір. Моторошні та ексцентричні, поетичні та чуттєві, красиві та водночас жахливі — так описують роботи Сивирина. Цей проєкт — втілення нової візуальної реальності художника. Глядач зможе пройти шляхами підсвідомих образів, створених Юрієм в проєкті ENFANT TERRIBLE!
Проєкт реалізовано в партнерстві з Bereznitsky Art Foundation.
Кураторки проєкту: Людмила Березницька (Київ), Олена Субач (Львів).
Виставка «Гесографія»
Коли: до 30 грудня
Місце: ЦСМ «Білий Світ»
На виставці Олега Денисенко та Олександра Денисенкова ви зможете побачити 12 картин, створених у інноваційній, запатентованій знаменитим українським митцем Олегом Денисенком, однойменній техніці. Її винаходу передували десять років мистецьких експериментів та безперервних пошуків балансу у поєднанні іконопису, естампу та малярства. За зізнанням автора, новітня техніка втілює його шлях від художника-графіка через сакральне мистецтво та живопис до нової форми художнього виразу — кросоверу цих давніх видів мистецтва.
Коли: з 25 грудня
Місце: Прорізна, 16/2, Київ
Чи може абстракція мати гендерні ознаки залишаючись абстрактною? Тут якраз виникає «іронічне» ставлення до певної традиції, де Соня Делоне та Олександра Екстер досі є чи не єдиними з небагатьох жінок-абстракціоністок в історії мистецтва. Та на відміну від Лі Лозано, що у своєму проєкті «Рішення бойкотувати жінок», припиняє зв’язки з усіма жінками, куратори прагнуть об’єднати та висвітлити цю нерівність, вказуючи що ситуація не дуже змінилася за останні сто років. Виставка складається з 12 робіт жінок-художниць, що балансують на межі концептуальної та мінімалістичної мови.
Виставка Дениса Саліванова SEMI LIFE
Коли: до 10 січня
Місце: The Naked Room
Галерея The Naked Room представляє Semi Life — першу персональну виставку Дениса Саліванова після довгого періоду лабораторної роботи.
Денис Саліванов народився 1984 р. у Києві. Навчався у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури на факультеті образотворчого мистецтва. Учасник групи ubik. Працює на перетині живопису, відео, звуку, різноманітних цифрових медіа. Самостійно вивчає точні та нейронауки. Живе та працює у Києві.
Виставка «Чому у Львові будуть художниці»
Коли: до 22 січня
Місце: Львівський муніципальний мистецький центр
«Як виявилось у процесі роботи над проєктом, деякі художниці навіть не підозрювали про існування одна одної. Деякі — дуже широко відомі у вузьких колах; хтось має розкішний досвід виставкової історії за кордоном, але у нас про це нічого не чули; про когось всі чули, але не знають, хто це; про когось всі почали потрошки забувати, хоча так не мало би бути; а є ще «нові дикі», про яких теж мало відомо. Тож це буде не тільки виставка робіт художниць, а й розмова про те, хто вони, і чому ми маємо подивитись на їхнє мистецтво», — розповідає співкуратор виставки, художник Олег Сусленко.
«Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до Якутовича»
Коли: до 24 січня
Місце: NAMU
У музеї триватиме виставковий проєкт, присвячений Великому державному гербу України. У двох виставкових залах представлять майже 60 експонатів, частину з яких глядачі зможуть побачити вперше, зокрема печатку Української Держави за ескізом Василя Кричевського та печатку Державного секретарства авторства Георгія Нарбута з колекції Національного художнього музею, а також оригінальну матрицю для цієї печатки, про існування якої не було відомо понад століття.
«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!»
Коли: до 24 січня
Місце: Мистецький арсенал, Київ
«Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!» — виставковий проєкт Мистецького арсеналу, що продовжує лінію репрезентації визначних імен у новітній історії українського мистецтва, до якої належать персональні виставки: «Олег Голосій. Живопис нон-стоп», «Кирил Проценко. Палкий» та «Олександр Гнилицький. Реальність ілюзії». Також доступний віртуальний тур виставкою.
Виставка «Іпостасі Олександра Сухоліта. Скульптура. Графіка. Живопис»
Коли: до 27 січня
Місце: аукціонний дім «Золотое Сечение», Київ
Скульптурні та живописні роботи Сухоліта присвячені темі людини та складних філософсько-етичних пошуків форми та змісту. Фахівці відзначають різні періоди в творчості А. Сухоліта, серед яких окремо вирізняється архаїчний. Всі твори позначені виразним авторським стилем, «сухолітівською лінією» та простором, яким сповнені всі без винятку твори автора.
Виставковий проєкт «Оголені» в галереї Артсвіт
Коли: 30 січня
Місце: галерея «Артсвіт», Дніпро
«Оголені» Алієва-Ковики — це особистісна інтерпретація в численних варіаціях (гучних монументальних та інтимних, камерних) класичної жіночої теми, це «текст» без початку і кінця, у якому — роздуми про вічне та відгук сьогодення.
Коли: до 27 січня
Місце: Invogue#Art, Одеса
Проєкт присвячений поняттям затримки, відстрочення, відсутності негайних справ, роздумам та аналізу, в якому ми утримуємося від попередніх суджень про реальний світ.
Широка географія учасників проєкту, а також приналежність до різних поколінь відкриває можливість подивитися під різним кутом і відчути незримі зв’язки і відносини між представленими творами.
Антон Саєнко — проєкт «Грязне»
Коли: до 31 січня
Місце: Dymchuk Gallery
Проєкт є продовженням тривалих експериментів митця з художньою формою та його роздумів про автономність мистецтва. Ядром виставки є протиставлення живопису і фотографії. З одного боку — монохромні полотна з нескінченними живописними нашаруваннями. З іншого — такі самі монохромні фотографії краєвидів села Грязне, де художник провів дитинство. Разом вони фіксують межовий стан, в якому співіснують документальне і вигадане, інтелектуальне та емоційне, минуле і теперішнє.
МОЖЛИВОСТІ
Конкурс для художників та дизайнерів на створення символу для ITown
Група компаній «Простір» оголошує конкурс серед художників і дизайнерів на створення кращого символу для нового проєкту на Софіївській — ITown. Для учасників підготували два призи: 1 місце — 30 тисяч гривень, 2 місце — 10 тисяч гривень.
Ідеї надсилати на пошту: [email protected]
Кінцевий термін подачі: 28 грудня
Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти чекає заявки на театральну мистецьку премію
Премія присуджується професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України. Премія присуджується за театральну постановку за такими критеріями: художній пошук, новаторський характер, європейський контекст, сценічний експеримент. Детальніше читайте за посиланням.
Кінцевий термін подачі: 30 грудня
Конкурс на здобуття премії імені Б. М. Лятошинського
Премія присуджується професійним композиторам за видатні досягнення у сфері професійної творчості. Деталі тут.
Кінцевий термін подачі: 30 грудня
Конкурс на здобуття премії ім. Шолом-Алейхема
Премію можуть отримати: письменники, перекладачі, сценаристи, драматурги за кращі літературно-мистецькі твори, які популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі. Деталі тут.
Кінцевий термін подачі: 31 грудня
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького
Премія присуджується щороку молодим композиторам і виконавцям у сфері професійного композиторського та виконавського мистецтв. Деталі тут.
Кінцевий термін подачі: 1 січня
Досліджуємо архітектуру модернізму: опен-кол для митців
У Львові стартував міжнародний проєкт, завдяки якому львівські художники зможуть втілити свої мистецькі ідеї. Оголошено опен-кол для митців на дві резиденції — у Львові та в місті Кортрейк у Бельгії.
- Будинок Галлетів, вулиця Княжа 16 / Львів
Будинок зведений у 1930-му (архітектор Тадеуш Врубель) для сім’ї Галлетів. Нині тут приватні помешкання. В одному з них збережено чимало оригінальних елементів інтер’єру та побуту, як-от шпалери чи вимикач, спроектований у Баугаузі. Деталі про об’єкт, умови й аплікаційна форма.
- Каплиця Воскресіння Христового — Кортрейк (Бельгія)
Каплиця збудована на початку 1960-х на заміну старої шкільної каплички, що була зруйнована під час Другої світової війни. Архітектором був Андре Де Смет — художник за освітою, вчитель мистецтва, який опанував архітектурне проєктування самостійно. Тепер каплицю перетворили на парафіяльну церкву. Більше про об’єкт та аплікаційна форма тут.
Кінцевий термін подачі: 15 січня 2021 року
Конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка
Премія присуджується за видатні досягнення у сфері музичного мистецтва та мистецтвознавства. Деталі тут.
Кінцевий термін подачі: 1 лютого
Конкурс на здобуття премії ім. Олеся Гончара
Премію присуджують за кращі літературні твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, ідеї незалежності України. Деталі тут.
Кінцевий термін подачі: 1 лютого
Конкурс на здобуття премії імені М. В. Гоголя
Премія присуджується щорічно прозаїкам, драматургам та сценаристам, що наслідують традиції творчості М.В. Гоголя, збагачені концептами історичної романістики, містицизму і сатири, та утверджують національну самоідентифікацію.
Кінцевий термін подачі: 1 лютого
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: