Вакансії

Let it snow: 5 картин про сніг

Чжу Децюнь, «Білий ліс I», 1987
Чжу Децюнь, «Білий ліс I», 1987

Цього року зима не прийшла за розкладом, тож Новий рік ми святкуємо з плюсовою температурою. Сподіваємося, що у 2021 сніг таки прийде, тому ми вирішили його накликати за допомогою полотен, на яких художники XX століття зображували зиму: одні — зі зловісним штормом, інші — зі святом врожаю і варінням сиропу.

Едвард Мунк, «Зоряна ніч»
У 1916 році Едвард Мунк купив маєток недалеко від Осло. Там він обладнав студію просто неба і працював навіть у мороз. На картині «Зоряна ніч» художник зобразив і самого себе — придивіться до тіні на снігу.

Едвард Мунк, «Зоряна ніч», 1924 ©jyvopys
Едвард Мунк, «Зоряна ніч», 1924 ©jyvopys

Енн Мері Робертсон Мозес
Бабуся Мозес провела типове життя жінки ХІХ століття: займалась вишивкою, дітьми. Після того як діти повиростали, Бабуся Мозес почала малювати. Слава прийшла зовсім неочікувано. Одна з її картин висіла у місцевій аптеці, де її знайшов колекціонер Луї Дж. Кальдор. Згодом її картини показали на виставці Contemporary Unknown American Painters в MoMA. «Варка кленового сиропу» — щорічний захід її сільської громади, який часто можна зустріти на картинах Мозес.

©artifex
©artifex

Джорджія О’Кіф, «Чорні двері зі снігом»

У 1945 році художниця переїхала в будинок в штаті Нью-Мексико. Там її увагу привернули старі двері, які вели в патіо. Між 1949 і 1960-ми роками художниця писала двері 22 рази — це одна з її найскладніших та найбільших серій. Як пояснювала сама О’Кіф, їй подобалося, як двері та патіо змінювалися від часу дня чи пори року, і вона хотіла це передати на картині.

Джорджія О'Кіфф, «Чорна двері зі снігом», 1953-1955.
Джорджія О’Кіфф, «Чорна двері зі снігом», 1953-1955.

Чжу Децюнь, «Білий ліс I»
У 1984 році французький художник китайського походження Чжу Децюнь потрапив у сніговий шторм. Цей травматичний досвід він трансформував у серію картин «Снігові сцени».

Чжу Децюнь, «Білий ліс I», 1987
Чжу Децюнь, «Білий ліс I», 1987

Сай Твомблі, «Чотири сезони: зима»
У 1993-1995-х роках Твомблі працював над циклом з чотирьох картин, на кожній з яких передав своє бачення сезону. 

Сай Твомблі, «Чотири сезони: зима»
Сай Твомблі, «Чотири сезони: зима»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: