Вакансії

Можливості для художників і діячів культури у воєнний час

Юрій Болса, Очікування війни
Юрій Болса, Очікування війни

ХУДОЖНИКАМ 

Стипендії Президента України для молодих українських митців

Міністерство культури та інформаційної політики України оголошує про початок відбору кандидатів на здобуття у 2023 році стипендій Президента України для молодих митців.

Дедлайн подання заявки — 1 жовтня 2022 року.

Підтримка культурно-освітніх організацій, які постраждали від війни

Goethe-Institut пропонує українським культурним організаціям до 25 000 євро на реалізацію проєктів. Ініціативу потрібно втілити до кінця 2022 року. Кількість грантів обмежена.

Дедлайн подання заявки — 30 вересня.

Термінова підтримка для мистецької та культурної спільноти

Це можливість отримати негайну матеріальну допомогу для митців та професіоналів сфери культури, які опинилися у скрутному становищі через війну росії проти України. Організатори підтримають людей, які залишились в Україні і покриють їхні базові потреби в умовах окупації та релокації. 

Ініціативою опікується Київська бієнале — міжнародний форум сучасного мистецтва, знання і політики, який об’єднує виставкові проєкти і дискусійні майданчики. Це одна з тисяч можливостей ЄС для українців.

Дедлайн подання заявки — 20 серпня 2022 року

Програма підтримки творців з України від Української кіноакадемії, House of Europe та Netflix

Українська кіноакадемія та House of Europe разом з Netflix започатковують дві ініціативи, які мають допомогти українським творцям в Україні та в усьому світі, які постраждали або були вимушені переїхати через війну, продовжувати та розвивати свою роботу.

Програма Української кіноакадемії передбачає:

  • 48 грантів на розробку сценаріїв по 15 тис. доларів кожен для команд досвідчених кінопрофесіоналів із двох осіб (сценариста і продюсера);
  • Ексклюзивні онлайн сесії з міжнародними експертами галузі.

Програма під керівництвом House of Europe забезпечить:

  • Сто стипендій по 1000 євро для творців усіх рівнів;
  • Навчання із процесу кіновиробництва, пост-продакшну та пітчингу від Netflix для професіоналів початкового та середнього рівня.

Довгострокова програма Українського інституту Visualise 2022

Програма надає можливості співпрограмування, дофінансування та інформаційної підтримки міжнародних виставок, що сприяють просуванню мистецтва України у світі та налагодженню інституційної співпраці.

Дедлайн подання заявки — 22 серпня 2022 року.

Опен-кол на участь у виставці «Прогулянка домом» (Ужгород, Україна)

Запрошують різних діячів мистецтва долучитися до проєкту та створити роботу на тему «Прогулянка домом» у власному медіа. Це може бути як фото, так і відео, аудіо, живопис, графіка, колаж, документальні праці, архіви, поезія та будь що.  Подавати можна як старі роботи, так і нові, головна вимога – це трохи прогулятися і трохи своїм домом, чи не своїм, але домом. Художньо-кураторських проєкт Даші Молокоєдової, учасниці резиденції Вибачте Номерів Немає.

Дедлайн подання заявки – 18 серпня 2022 року

Проєкт Re-public of culture workers (Молдова)

Три тижнева творча лабораторія для митців-початківців та практиків культури. Робота проєкту ї буде побудована навколо теми самоорганізації та зосереджена на питанні про те, як група може подолати дезінтеграцію та фрагментацію, бар’єри, які мають тенденцію руйнувати сутність особистості та суспільства під час кризи. 

Дедлайн подання заявки – 1 серпня 2022 року

Конкурс State of the Art(ist) (Австрія)

Фестиваль Ars Electronica спільно з Федеральним міністерством закордонних справ і європейською інтеграцією Австрії оголошують про конкурс State of the Art(ist) та запрошують митців і представників креативної сфери з України подавати свої роботи й проєкти. Усі подані проєкти стануть частиною Ars Electronica Festival 2022 і будуть опубліковані онлайн. Відібрані роботи будуть представлені в межах виставки у віртуальній галереї. Дедлайн — 30 червня.

Участь у проєкті Ukrainian Art of Wartime (Туреччина)

Мистецька Асоціація Helikon Art Center і кураторка Олена Єгорушкіна за підтримки Українського культурного фонду та культурної організації Bahçecik оголошують спільний українсько-турецький проєкт «Українське мистецтво воєнного часу» (Ukrainian Art of Wartime). Тримісячний проєкт розпочнеться літньою резиденцією в Туреччині. Впродовж 16–30 липня більше десяти українських митців створюватимуть нові роботи.

З питань участі та партнерства у проєкті необхідно звернутися за поштою [email protected]

Culture of Solidarity Fund 

Ініціатива надає гранти на широкий спектр проєктів — як індивідуальних, так і в межах організацій. Підтримка насамперед сфокусована на осіб, які залишилися на території України. Гранти надаюються від 5 тисяч євро до 40 тисяч євро (залежить від масштабу проєкту). 

Навчання у Dutch Art Institute (Нідерланди) 

Dutch Art Institute приймає заявки на навчання від працівників і дослідників культури та мистецтва, які мають українське громадянство.

Фонд екстреної допомоги Платформи «ТЮ» (Україна)

На час війни Платформа «ТЮ» створила фонд / програму, якій надаватиме первісну одноразову фінансову допомогу. Основа фонду — благодійні внески всіх небайдужих. Допомога надається маріупольцям, які виїхали з міста після 15 березня та зараз перебуювать на підконтрольній українській владі й армії території. Пріоритет надається родинам підлітків, які є учасниками та учасницями арткластеру «Ось», людям, які фізично постраждали від блокади, людям з інвалідністю та сім’ям з дітьми.

Програма «Мистецтво в екзилі» (Словаччина) 

Словацька Мистецька Рада (FPU) оголосила про початок стипендіального конкурсу для мистецької спільноти. Фінансова підтримка проєктів надаватиметься виключно у вигляді стипендії на 2–6 місяців. Подати заявку необхідно словацькою або англійською мовами.

 Тримісячні гранти від Литовської ради з питань культури (Литва)

Рада культури Литви приймає заявки на тримісячну стипендію (1800 євро) від діячів культури та мистецтва України, які знайшли прихисток у Литві. Метою цього заходу є підтримка діяльності творців культури і мистецтва України, а також заохочення їхньої співпраці з культурною спільнотою Республіки Литва в галузях архітектури, бібліотечної справи, цирку, образотворчого мистецтва, дизайну, етнічної культури та народного мистецтва, фотографії, культурної спадщини, літератури, музейної справи, музики, танцю, міждисциплінарного мистецтва й театру.

Грант Artists at Risk Connection (США) 

Грант для митців з України (художники, скульптори, кінематографісти, фотографи, карикатуристи, виконавці, графічні дизайнери та інші) може бути використаним для надання короткочасної допомоги на невідкладні потреби, такі як харчування, одяг, оренда, комунальні послуги, медичні витрати, юридична допомога та багато іншого. 

Освіта у Lucerne University of Applied Sciences and Arts (Швейцарія)

Lucerne University of Applied Sciences and Arts запрошує студентів або майбутніх студентів з України продовжити чи розпочати навчання у їхньому закладі. Контакт для зв’язку: [email protected]

Творча резиденція (Україна)

Музей сучасного мистецтва Одеси разом з Українсько-данським молодіжним домом оголошує конкурс на участь у резиденції, котра проходитиме 29 серпня-12 вересня в санаторії «Хвиля» (Київська область). Резиденція надає: житло, харчування, майстерню. Для участі в резиденції необхідно надіслати своє портфоліо з детальною інформацією про творчу діяльність на адресу [email protected].

Дедлайн подання заявки — 20 серпня.

Екстрені резиденції для митців та мисткинь, працівників та працівниць сфери сучасного мистецтва

Відкритий конкурс на отримання повністю фінансованої резиденції, мета якої – допомогти професіоналам з України, які працюють у сфері сучасного візуального мистецтва.

У рамках міжнародного проєкту, фінансованого програмою «Креативна Європа», планують запросити 12 професіоналів, які працюють у сфері сучасного візуального мистецтва, на резиденцію, яка дозволить їм розвивати свої мистецькі практики.

Проєкт створено для підтримки мистецьких спільнот з усієї країни, а також тих українських митців (або митців, які раніше базувалися в Україні), яким довелося виїхати з країни через російське вторгнення.

Хто може взяти участь:

 – Митці, куратори, критики, медіатори, освітяни,

дослідники тощо – українці та представники інших національностей, які проживали в Україні до 24 лютого 2022 року.

 – Професіонали, які тривалий час працюють у сфері

сучасного візуального мистецтва чи суміжних сферах.

 – Вікових обмежень немає.

Опен-кол для проєкту «Ще один день: щоденники війни»

Читомо збирає щоденникові проєкти для онлайнової виставки «Ще один день: щоденники війни», що буде реалізована в межах програми #ZMINA_2_0 фонду ІЗОЛЯЦІЯ за фінансової підтримки Європейського Союзу. Редакція очікує різноформатних проєктів: зображень записів у блокноті, скетчів, цифрових ілюстрацій, віршів, есеїв, шкіців, книжкових видань, графіті etc. Цікавлять досвіди як військових, тероборони та волонтерів, так і цивільного населення, як і свідків бойових дій, так і досвідів з тилу чи вимушеної еміграції.
Ви можете подати лінк на щоденниковий проєкт або ж завантажити файл.


Дедлайн подання заявки — 20 серпня 2022 року

Опен-кол SAM Residencies (Сингапур)

Artist Residency відкрита для художників і колективів, які прагнуть розвивати мистецькі практики та нові способи створення мистецтва.

Community & Education Residency відкрита для практиків, які досліджують зв’язок між мистецтвом і формами освіти або чия основна практика взаємодіє з місцевими громадами.

Curatorial & Research Residency відкрита для кураторів і дослідників, які працюють над новими моделями кураторського мислення та дослідницькими процесами.

Дедлайн подання заявки — 15 серпня 2022 року.

Резиденція  від  артплаформи Сodeky.art (Ірландія) 

Резиденції від артплаформи Сodeky.art для художників та їхніх сімей в Ірландії. Організація оплатить квитки. Наголошується, що можна з дітьми та тваринами.

Резиденція (Норвегія) 

Інституції Kunsthall Trondheim та Lademoen Kunstnerverksteder’s підготували програму резиденції для художників. Нині ініціатива може запропонувати двотижневу резиденцію в Тронхеймі, Норвегія. Покриваються витрати на переліт, а також формується офіційне запрошення. Під час резиденції надається постійне житло. Контакти для зв’язку: [email protected]

Підтримка мистецької спільноти з України (Данія) 

Ця програма має на меті запропонувати  проживання, робочий простір і професійний обмін між українськими та місцевими художниками, кураторами чи мистецтвознавцями. Допомога, яку ініціатива може запропонувати, залежить від ресурсів, тому наразі коригується відповідно до кількості заявок.

Резиденція SEA Foundation (Нідерланди)

Проєкт пропонує термінову резиденцію для українських митців. Ініціатива триває протягом 3 місяців і забезпечує харчуванням, проживанням і невеликою стипендією. 

Резиденція від Casa Wabi (Мексика) 

Фонд Casa Wabi відкриває резиденцію для українських художників у Пуерто-Ескондідо, Мексика. Для участі необхідно надіслати своє портфоліо на пошту [email protected] 

Резиденція SWAN (Швеція) 

SWAN — Swedish Artist Residency Network — це національна мережа резиденцій, яка представляє організаторів з усіх сфер мистецтва. Екстрені резиденції SWAN адаптуються до потреб художників. Наразі ініціатива налічує близько 20 резиденцій. 

Резиденція від артплатформи AqTushetiі (Грузія)  

Артплатформа AqTushetiі, розташована у селищі Омало, регіон Кахетія, пропонує фінансування українських митців у межах своєї програмної резиденції. Ініціатива працюватиме з червня до 30 вересня. Термін перебування становить від 2 тижнів до 1 місяця.

Мистецька резиденція AARK Archipelago Art Residency (Фінляндія) 

Мистецька резиденція AARK Archipelago Art Residency запрошує чотирьох художників разом із дітьми. Ініціатива надасть дві квартири-студії. Для участі необхідно надіслати СV на пошту [email protected] (додайте коротке резюме / мотиваційний лист).

Резиденція від HIAP (Фінляндія) 

Культурні ініціативи з Фінляндії: Frame Contemporary Art Finland, Helsinki International Artist Programme, Connecting Points та Saari Residence запрошують українських митців разом з їхніми родинами, які наразі вимушені покинути територію України, взяти участь у резиденції. У межах програми надаватиметься житло та оплачуватимуться витрати на проїзд і проживання учасників у місті Гельсінкі та Мюнямякі. Термін перебування становить від 1 тижня до 3 місяців. 

Центр CulturEUkraine (Литва)

Це простір для творчості українських митців у Каунасі, Литва. У центрі є спільний коворкінг, окремі студії та спільні майстерні для роботи, а також виставкові зали. Центр допомагає українським митцям реалізовувати свої ідеї, приєднуватися до проєктів і резиденцій, отримувати допомогу з придбанням матеріалів. 

Резиденція Ukraine will be (Польща)

Вроцлавський інститут культури запрошує  українських митців попрацювати з темою майбутнього України у межах резиденції Ukraine will be. Організатори забезпечать проживання у Вроцлаві, витрати на проїзд (до 200 злотих), консультації, мережеві зустрічі тощо.

Агентство митців у вигнанні (Франція) 

Ініціатива сфокусована на підтримці українських діячів культури у Франції, які вимушені були покинути свою країну через повномасштабну війну. Також ініціатива займається підтримкою студентів у галузі культури та мистецтва. 

Прихисток українських митців від socl:e (Франція)

Артколектив socl:e пропонує допомогу з житлом, оформленням документів і логістикою українським митцям, які тимчасово переїхали до Франції через війну. socl:e шукає інституції та мистецькі центри, що можуть запропонувати екстрені мистецькі резиденції у Франції.

Стипедії для навчання (Чехія)

Уряд Чеської Республіки надасть українським студентам та молодим науковцям стипендії на продовження навчання на магістратурі чи аспірантурі в Чехії. Для цього необхідно заповнити онлайн-заявку англійською або чеською мовами та пройти тест на знання мови навчальної програми.

Дедлайн подання заявки — 30 вересня.

 Цюріхський університет мистецтв (Швейцарія)

Університет запрошує студентів з України на дипломні програми з мистецької освіти, дизайну, кіно, образотворчого мистецтва, музики, танцю, театру та міждисциплінарних досліджень.

Навчання в Академії образотворчих мистецтв імені Яна Матейка в Кракові для студентів і аспірантів (Польща) 

Запрошуємо студентів українських академій мистецтв взяти участь у мистецькій практиці в Академії образотворчих мистецтв у Кракові (ASP). Мистецька практика — індивідуальна мистецька програма в ASP під керівництвом викладача мистецтв. Практика безкоштовна, триватиме один або два семестри.

Студенти українських академій мистецтв, які хочуть продовжити навчання в Польщі, можуть подати заявку на переведення до ASP. Переведення можливе для осіб, які мають статус студента за одним із напрямів навчання: живопис, сценографія, художня освіта, скульптура, графіка, дизайн інтер’єру, консервація та реставрація творів мистецтва, дизайн, інтермедіа.

Навчання у Вільнюській академії мистецтв (Литва)

Кафедра сучасної скульптури Вільнюської академії мистецтв із радістю прийме студентів українських художніх академій для продовження навчання та художньої практики у ці важкі часи.

Для отримання додаткової інформації перейдіть на сторінку Вільнюської академії мистецтв або зв’яжіться з акадамією безпосередньо через інстаграм / фейсбук або за електронною поштою — [email protected]

Допомога з продажем робіт від галереї Menu das artes (Німеччина)

Мистецька галерея Menu das artes допомагає українським митцям з продажем їхніх робіт. Для участі в ініціативі заповніть форму та зв’яжіться з галереєю, аби Menu das artes могла вам допомогти.

Фонд екстреної допомоги для митців і незалежних мистецьких інституцій (Україна) 

Проєкт створили ГО «Музей сучасного мистецтва» разом із виданням Zaborona та галереєю The Naked Room. Фонд сприяє залученню фінансової підтримки, популяризує сучасну українську культуру на міжнародному рівні та надає стипендії, що забезпечують мистецьку практику.

Ініціатива Artists at risk

Ініціатива Artists at Risk допомагає мистецькій спільноті у разі потреби виїхати з країни, надає їм резиденції та сприяє в реалізації артпроєктів. Детальніше на сайті.

Координаційний офіс (Відень) 

Координаційний офіс Office Ukraine. Shelter for Ukrainian Artists, який надаватиме допомогу людям із культурного середовища України як онлайн, так і фізично у Відні, Граці та Інсбруці. Ця платформа об’єднає культурних працівників України з установами, особами та ініціативами в Австрії, які готові підтримати їх.

КУРАТОРАМ І ТЕОРЕТИКАМ

Підтримка культурно-освітніх організацій, які постраждали від війни

Через війну росії проти України робота митців, працівників культури, ЗМІ та громадських ініціатив перебуває під загрозою. Щоб допомогти, Goethe-Institut пропонує українським культурним організаціям до 25 000 євро на реалізацію проєктів. Ініціативу потрібно втілити до кінця 2022 року. 

Дедлайн подання заявки — 30 вересня 2022 року

Програма порятунку культурної спадщини під загрозою знищення

Це програма порятунку культурної спадщини, що постраждала або може постраждати від техногенних катастроф, стихійних лих або збройних конфліктів. Програма може профінансувати евакуацію об’єктів, закупівлю матеріалів та обладнання, дослідницькі поїздки та інформаційні кампанії для підвищення обізнаності про об’єкти культурної спадщини під загрозою. Ви також можете отримати допомогу з проведення тренінгів для рятувальників культурної спадщини. 

Штаб порятунку культурної спадщини України

Проєкт працює із захистом музейних колекцій, документуванням пошкоджень та руйнувань, координує з іншими ініціативами та надає гуманітарну допомогу.

World Monuments Fund

Ініціатива фокусується на захисті унікальних цінностей України під час повномасштабної війни. Зокрема займається посткризовим відновленням і забезпеченням об’єктів культурної спадщини.

Стипендії для жінок-дослідниць мистецтва (Швейцарія)

Швейцарський національний науковий фонд (SNSF) у співпраці зі швейцарською секцією Scholars at Risk (SAR) надає стипендії терміном на 12 місяців для жінок-аспіранток або жінок-дослідниць (історія мистецтва / історія архітектури) з України.

Платформа Kultur hilft Kultur (Німеччина)

Створення платформи «Культура підтримує культуру» ініційоване Культурною радою Північного Рейну-Вестфалії. Вона має на меті допомагати орієнтуватися в культурному житті Північного Рейну-Вестфалії мисткиням / митцям і діячам культури, які втекли із зони бойових дій в Україні. В інформаційній добірці представлені рекомендації та посилання щодо культурного життя Північного Рейну-Вестфалії, які містять контактні дані та координаційні пункти. Поза тим, тут зібрані посилання на різноманітні допоміжні портали. На платформі оголошень можна подивитися конкретні пропозиції та пошукові запити приватних осіб й організацій, а також розмістити своє оголошення.

Програма PAUSE (Франція)

Програма PAUSE відкриває спеціальний фонд екстреної допомоги для діячів культури, які постраждали від війни в Україні, завдяки підтримці Міністерства культури. Установам, що бажають брати участь у цій програмі, пропонується екстрена допомога для фінансування перебування діяча мистецтва або діяча культури, а за необхідності його сім’ї протягом трьох місяців. Відповідна сума буде визначена та індексована залежно від кількості прийнятих діячів культури та мистецтва (одна людина, пара, сім’я). Це екстрене приймання у Франції призначене для того, щоб дозволити діячам мистецтва спільно з приймальною установою підготувати заявку на участь у програмі PAUSE згідно зі звичайними процедурами та класичними критеріями програми на основі спільного фінансування.

Підтримка мистецтвознавців та інших фахівців мистецтва від Kunsthistorisches Institut in Florenz (Італія) 

Інститут історії мистецтв у Флоренції пропонує свою підтримку мистецтвознавцям, дослідникам спадщини та професіоналам, які перебувають у групі ризику. Інститут може надати стипендії та іншу допомогу, залежно від ситуації. Також у межах ініціативи надається підтримка документації, збереженню та охороні спадщини України, яка є під загрозою внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Програма підтримки жінок із культурного сектору України від галереї «Артсвіт» (Україна)

Галерея «Артсвіт» спільно з DuetteNYC у межах програми Faces who care і запрошеною експерткою Катериною Яковленко мають на меті підтримати художниць, кураторок, культурних менеджерок, дослідниць та інших професіоналок у сфері культури. 

У межах ініціативи організатори нададуть одноразову фінансову підтримку. Пріоритет надаватиметься внутрішньо переміщеним або тим, хто втратив можливість продовжувати працювати. Без вікових обмежень.

Стипендіальна програма #HELPUKRAINE від Міжнародної ради музеїв ICOM (Польща)

Метою програми є допомога громадянам України, які є працівниками музеїв і членами ICOM Ukraine, які в цей час перебувають у Польщі внаслідок нападу росії на Україну.

На стипендію можуть претендувати тільки громадяни України, незалежно від професійного або наукового ступеня заявника, а саме:

1) працівники українських музеїв або особи, які професійно пов’язані з українськими музеями;

2) члени ICOM Україна, які опинилися на території Республіки Польща після 23 лютого 2022 року у зв’язку з війною в Україні та перебувають на території Республіки Польща.

Освітня програма для кураторів від KASK & Conservatorium (Бельгія) 

Освітня програма від KASK & Conservatorium надає пріоритет подання заявок для українських працівників мистецтва та студентів, які вимушені покинути Україну, але мають бажання продовжити навчання у сфері кураторства. Мета ініціативи полягає в тому, щоб запропонувати майбутнім студентам більше часу для вступу, а також забезпечити підтримку в межах можливостей. Окрім того, надаватиметься одне бюджетне місце. Ви можете подати заявку, безпосередньо надіславши листа на адресу [email protected]

Стипендії для українських працівників і працівниць у сфері культури (Німеччина) 

Приймання заявок відкрите для партнерів Goethe-Institut в Україні та/або Федерального фонду культури Німеччини. Надсилати заявки на отримання стипендії можуть як незалежні митці та мисткині, так і співробітниці та співробітники партнерських організацій. Розмір стипендії становить 2000 євро. 

Відбір стипендії здійснюватиметься комісією з представниць і представників Goethe-Institut в Україні, відділу культури Центрального офісу Goethe-Institut у Мюнхені та Федерального фонду культури Німеччини. 

Після 90 днів з початку дії договору отримувач/-ка стипендії має направити до Goethe-Institut стислий звіт у вільній формі (1500 знаків включно з пробілами) за електронною адресою [email protected] 

Юридичного права на отримання стипендії немає. 

Наразі готується додаткова стипендійна програма, а також подальші формати підтримки з боку House of Europe — програми ЄС під керівництвом Goethe-Institut в Україні.

Підтримка української мистецької спільноти від Київської бієнале (Україна) 

Київська бієнале запускає термінову ініціативу з підтримки української мистецької та культурної спільноти. Першочергове завдання ініціативи — надати фінансову допомогу людям, які залишилися в Україні, та забезпечити покриття їхніх базових потреб в умовах окупації та релокації. Якщо ви опинилися у скруті, пишіть нам.

Допомога представникам культурної сфери з України (Німеччина)

У співробітництві з ifa (Інститут міжнародних відносин, Штуттґарт) уже відкрито інформаційний пункт, в який можуть звертатися митці й мисткині, представники культурної сфери з України та місцеві культурні інституції. Інформаційний пункт пропонує консультації, виступає посередником у контактах з представниками місцевої культурної сфери, в перспективі планується культурний обмін у різних галузях і різні його формати, курси, мережування з громадянським суспільством.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

Зареєстрували петицію щодо збереження мозаїки та гіпсового панно київського заводу «Електронмаш»
180

Зареєстрували петицію щодо збереження мозаїки та гіпсового панно київського заводу «Електронмаш»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: