Вакансії

Можливості для художників і діячів культури у воєнний час

Сана Шахмурадова
Сана Шахмурадова

ХУДОЖНИКАМ 

 Тримісячні гранти від Литовської ради з питань культури (Литва)

Рада культури Литви приймає заявки на тримісячну стипендію (1800 євро) від діячів культури та мистецтва України, які знайшли прихисток у Литві. Метою цього заходу підтримки творців України, які постраждали від воєнних дій росії, є підтримка творчої діяльності творців культури і мистецтва України, які знайшли прихисток у Литві, а також заохочення їхньої співпраці з культурною спільнотою Республіки Литва в галузях архітектури, бібліотечної справи, цирку, образотворчого мистецтва, дизайну, етнічної культури та народного мистецтва, фотографії, культурної спадщини, літератури, музейної справи, музики, танцю, міждисциплінарного мистецтва і театру.

Грант Artists at Risk Connection (США) 

Грант для митців з України (художники, скульптори, кінематографісти, фотографи, карикатуристи, виконавці, графічні дизайнери та інші) може бути використаним для надання короткочасної допомоги на невідкладні потреби, такі як харчування, одяг, оренда, комунальні послуги, медичні витрати, юридична допомога та багато іншого. 

Опен-кол Cultural & Artistic Responses to Environmental Change (Нідерланди) 

Культурні та художні реакції на зміну навколишнього середовища — це річна міждисциплінарна програма, спрямована на прискорення залучення суспільних культурних практик на стику мистецтва та навколишнього середовища, створення міжнародної мережі творчих людей і розвиток лідерства.

Дедлайн — 31 травня 2022 року

Резиденція від артплатформи AqTushetiі (Грузія)  

Артплатформа AqTushetiі, розташована у селищі Омало, регіон Кахетія, пропонує фінансування українським митцям у межах своєї програмної резиденції. Ініціатива  працюватиме з червня до 30 вересня. Термін перебування становить від 2 тижнів до 1 місяця.

Мистецька резиденція AARK Archipelago Art Residency (Фінляндія) 

Мистецька резиденція AARK Archipelago Art Residency  запрошує чотирьох художників разом із дітьми. Ініціатива надасть дві квартири-студії. Для участі необхідно надіслати СV на пошту [email protected] (додайте коротке резюме/мотиваційний лист).

Резиденція від HIAP (Фінляндія) 

Культурні ініціативи з Фінляндії: Frame Contemporary Art Finland, Helsinki International Artist Programme, Connecting Points та Saari Residence запрошують українських митців разом з їхніми родинами, які наразі вимушені покинути територію України, взяти участь у резиденції. У межах програми надаватиметься житло та оплачуватимуться витрати на проїзд і проживання учасників у місті Гельсінкі та Мюнямякі. Термін перебування становить від 1 тижня до 3 місяців. 

Резиденції для українських митців, культурних менеджерів та кураторів (Словаччина) 

Програма Trnava artist rezidence (TAZ) у співпраці з фондом ІЗОЛЯЦІЯ оголошує нову резиденцію для українських митців, культурних менеджерів та кураторів у Західній Словаччині, у місті Трнава та сусідньому курортному місті П’єштяни. Обидві резиденції пропонуватимуть житло, робоче місце та стипендію. Мета – дати митцям та професіоналам культури з України можливість безпечно продовжувати свою роботу, а також брати участь у житті місцевої громади, в тому числі й українських переселенців. 

Дедлайн подання заяви –  27 травня

Резиденція Ukraine will be (Польща)

Вроцлавський інститут культури запрошує  українських митців попрацювати з темою майбутнього України у рамках резиденції «Ukraine will be». Організатори забезпечать проживання у Вроцлаві,  витрати на проїзд (до 200 злотих), консультації, мережеві зустрічі тощо.

Прихисток українських митців від socl:e (Франція)

Артколектив socl:e пропонує допомогу з житлом, оформленням документів і логістикою українським митцям, які тимчасово переїхали до Франції через війну. socl:e шукає інституції та мистецькі центри, що можуть запропонувати екстрені мистецькі резиденції у Франції.

Навчання в Академії образотворчих мистецтв імені Яна Матейка в Кракові для студентів і аспірантів (Польща) 

Запрошуємо студентів українських академій мистецтв взяти участь у мистецькій практиці в Академії образотворчих мистецтв у Кракові (ASP). Мистецька практика — індивідуальна мистецька програма в ASP під керівництвом викладача мистецтв. Практика безкоштовна, триватиме один або два семестри.

Студенти українських академій мистецтв, які хочуть продовжити навчання в Польщі, можуть подати заяву на переведення до ASP. Переведення можливе для осіб, які мають статус студента за одним із напрямів навчання: живопис, сценографія, художня освіта, скульптура, графіка, дизайн інтер’єру, консервація та реставрація творів мистецтва, дизайн, інтермедіа.

Навчання у Вільнюській академії мистецтв (Литва)

Кафедра сучасної скульптури Вільнюської академії мистецтв з радістю прийме студентів українських художніх академій для продовження навчання та художньої практики в ці важкі часи.

Для отримання додаткової інформації перейдіть на сторінку Вільнюської академії мистецтв або зв’яжіться з акадамією безпосередньо через інстаграм / фейсбук або за електронною поштою — [email protected]

Допомога з продажем робіт від галереї Menu das artes (Німеччина)

Мистецька галерея Menu das artes допомагає українським митцям з продажем їхніх робіт. Для участі в ініціативі заповніть форму та зв’яжіться з галереєю, аби Menu das artes могла вам допомогти.

Фонд екстреної допомоги для митців і незалежних мистецьких інституцій (Україна) 

Проєкт створили ГО «Музей сучасного мистецтва» разом із виданням Zaborona та галереєю The Naked Room. Фонд сприяє залученню фінансової підтримки, популяризує сучасну українську культуру на міжнародному рівні та надає стипендії, що забезпечують мистецьку практику.

Ініціатива Artists at risk

Ініціатива Artists at Risk допомагає мистецькій спільноті у разі потреби виїхати з країни, надає їм резиденції та сприяє в реалізації артпроєктів. Детальніше на сайті.

Координаційний офіс (Відень) 

Координаційний офіс Office Ukraine. Shelter for Ukrainian Artists, який надаватиме допомогу людям із культурного середовища України як онлайн, так і в містах: Відень, Грац та Інсбрук. Ця платформа об’єднає культурних працівників України з установами, особами та ініціативами в Австрії, які готові підтримати їх.

КУРАТОРАМ І ТЕОРЕТИКАМ

Платформа Kultur hilft Kultur (Німеччина)

Створення платформи «Культура підтримує культуру» ініційоване Культурною радою Північного Рейну-Вестфалії, вона має на меті допомагати орієнтуватися в культурному житті Північного Рейну-Вестфалії мисткиням / митцям і діячам культури, які втекли із зони бойових дій в Україні. В інформаційній добірці представлені рекомендації та посилання щодо культурного життя Північного Рейну-Вестфалії, які містять контактні дані та координаційні пункти. Поза тим, тут зібрані посилання на різноманітні допоміжні портали. На платформі оголошень можна подивитися конкретні пропозиції та пошукові запити приватних осіб й організацій, а також розмістити своє оголошення.

Програма PAUSE (Франція)

Програма PAUSE відкриває спеціальний фонд екстреної допомоги для діячів культури, які постраждали від війни в Україні, завдяки підтримці Міністерства культури. Установам, що бажають брати участь у цій програмі, пропонується екстрена допомога для фінансування перебування діяча мистецтва або діяча культури, а за необхідності його сім’ї протягом трьох місяців. Відповідна сума буде визначена та індексована залежно від кількості прийнятих діячів культури та мистецтва (одна людина, пара, сім’я). Це екстрене приймання у Франції призначене для того, щоб дозволити діячам мистецтва спільно з приймальною установою підготувати заявку на участь у програмі PAUSE згідно зі звичайними процедурами та класичними критеріями програми на основі спільного фінансування.

Підтримка мистецтвознавців та інших фахівців мистецтва від Kunsthistorisches Institut in Florenz (Італія) 

Інститут історії мистецтв у Флоренції пропонує свою підтримку мистецтвознавцям, дослідникам спадщини та професіоналам, які перебувають у групі ризику. Інститут може надати стипендії та іншу допомогу, залежно від ситуації. Також у межах ініціативи надається підтримка документації, збереженню та охорони спадщини України, яка є під загрозою внаслідок повномасштабного вторгнення рф.

Програма підтримки жінок із культурного сектору України від галереї «Артсвіт» (Україна)

Галерея «Артсвіт» спільно з DuetteNYC у межах програми Faces who care та запрошеною експерткою Катериною Яковленко мають на меті підтримати художниць, кураторок, культурних менеджерок, дослідниць та інших професіоналок у сфері культури. 

У межах ініціативи організатори нададуть одноразову фінансову підтримку. Пріоритет надаватиметься внутрішньо переміщеним або тим, хто втратив можливість продовжувати працювати. Без вікових обмежень.

Стипендіальна програма #HELPUKRAINE від Міжнародної ради музеїв ICOM (Польща)

Метою Програми є допомога громадянам України, які є працівниками музеїв з України та членами ICOM Ukraine, які в цей час перебувають у Польщі внаслідок нападу росії на Україну.

На стипендію можуть претендувати тільки громадяни України, незалежно від професійного або наукового ступеня заявника, а саме:

1) працівники українських музеїв або особи, які професійно пов’язані з українськими музеями;

2) члени ICOM Україна, які опинилися на території Республіки Польща після 23 лютого 2022 року у зв’язку з війною в Україні та перебувають на території Республіки Польща.

Освітня програма для кураторів від KASK & Conservatorium (Бельгія) 

Освітня програма від KASK & Conservatorium надає пріоритет подання заявок для українських працівників мистецтва та студентів, які вимушені покинути Україну, але мають бажання продовжити навчання у сфері кураторства. Мета ініціативи полягає в тому, щоб запропонувати майбутнім студентам більше часу для вступу, а також забезпечити підтримку в межах можливостей. Окрім того, надаватиметься одне бюджетне місце. Ви можете подати заявку безпосередньо, надіславши листа на адресу [email protected]

Стипендії для українських працівників та працівниць у сфері культури (Німеччина) 

Приймання заявок відкрите для партнерів Goethe-Institut в Україні та/або Федерального фонду культури Німеччини. Надсилати заявки на отримання стипендії можуть як незалежні митці та мисткині, так і співробітниці та співробітники партнерських організацій. Розмір стипендії становить 2000 євро. 

Відбір стипендії здійснюватиметься комісією з представниць та представників Goethe-Institut в Україні, відділу культури Центрального офісу Goethe-Institut у Мюнхені та Федерального фонду культури Німеччини. 

Після 90 днів з початку дії договору отримувач/-ка стипендії має направити до Goethe-Institut стислий звіт у вільній формі (1.500 знаків включно з пробілами) за електронною адресою [email protected] 

Юридичного права на отримання стипендії немає. 

Наразі готується додаткова стипендійна програма, а також подальші формати підтримки з боку House of Europe — програми ЄС під керівництвом Goethe-Institut в Україні.

Підтримка української мистецької спільноти від Київської бієнале (Україна) 

Київська бієнале запускає термінову ініціативу з підтримки української мистецької та культурної спільноти. Першочергове завдання ініціативи — надати фінансову допомогу людям, які залишилися в Україні, та забезпечити покриття їхніх базових потреб в умовах окупації та релокації. Якщо ви опинилися у скруті, пишіть нам.

Допомога представникам культурної сфери з України (Німеччина)

У співробітництві з ifa (Інститут міжнародних відносин, Штуттґарт) уже відкрито інформаційний пункт, в який можуть звертатися митці та мисткині, представники культурної сфери з України та місцеві культурні інституції. Інформаційний пункт пропонує консультації, виступає посередником у контактах з представниками місцевої культурної сфери, в перспективі планується культурний обмін у різних галузях та різні його формати, курси, мережування з громадянським суспільством.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Більше матеріалів

У Венеції активісти зайняли приміщення фонду V-A-C, який належить російському олігарху
71

У Венеції активісти зайняли приміщення фонду V-A-C, який належить російському олігарху

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: