
Відтепер світова спільнота може познайомитися з творчістю українських художниць-шістдесятниць, чиї роботи зазнали значних втрат через радянську цензуру та політичні репресії. Про це повідомляє Український інститут.
Проєкт є частиною колекції «Українські митці крізь віки» та присвячений визначним мисткиням-шістдесятницям, серед яких Алла Горська, Галина Зубченко, Любов Панченко, Галина Севрук і Людмила Семикіна. Ці художниці не лише брали активну участь у дисидентському русі та зазнавали переслідувань, а й відстоювали права жінок і феміністичні ідеали. Проєкт розповідає про їхні біографії, творчий шлях та знакові роботи.
Шістдесятництво як культурне явище сформувалося наприкінці 1950-х – на початку 1970-х років в умовах короткочасного політичного послаблення, відомого як «хрущовська відлига». Воно об’єднало митців та інтелектуалів, які прагнули зберегти українську культуру й мову, протистоячи русифікації.
«1960-ті роки стали періодом культурного бунту та боротьби за права людини. У світі вирували студентські протести, революційні події у Франції, рух хіпі. Водночас в Україні розгортався рух шістдесятників. Попри ізоляцію СРСР, ці митці прагнули свободи самовираження, що ставило їх у пряму конфронтацію з КДБ», — зазначено в описі проєкту.
Проєкт є частиною масштабної ініціативи «Україна поруч» (Ukraine is Here), яка реалізується на платформі Google Arts & Culture у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики України. Завдяки інтерактивним виставкам, 3D-моделям артефактів, відео- та аудіоматеріалам він сприятиме популяризації українського мистецтва у світі.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: