Вакансії

Польща ухвалила закон, який забороняє реституцію артоб’єктів

©Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland
©Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Президент Польщі Анджей Дуда схвалив новий закон, який обмежує вимоги про реституцію, що фактично забороняє тим, хто пережив Голокост, повернути майно, конфісковане під час та після Другої світової війни.

Закон встановлює 30-річний ліміт на будь-які претензії на майно, включно з мистецтвом, викраденим нацистською Німеччиною, яке потім було конфісковане комуністичним режимом Польщі. «Я не здивований, що наступним кроком у політиці країни став настільки відкритий антисемітський закон. Він буквально робить неможливим те, на що і так були мізерні шанси», — сказав Ніколас О’Доннелл, адвокат міжнародної юридичної фірми Sullivan & Worcester. У червні колекціонер із Нью-Йорка та президент Всесвітнього єврейського конгресу Рональд Лаудер заявив: «Цей закон — удар для всіх євреїв країни та їхніх спадкоємців». Дуда сказав, що він підписав законопроєкт «після ретельного аналізу», додавши, що новий закон «покладе край ері правового хаосу». А також закон врегулює «хибні претензії» у людей.

До Другої світової війни в Польщі проживало близько 3,3 мільйона євреїв, але переважна більшість була вбита під час нацистської окупації, а їхнє майно було конфісковане. Після війни багато їхніх активів утримувалися польськими комуністичними правителями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Зберегти

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: